moznoze to z ekonomickeho analfabetizmu tiez nepochopis, ale do obnovy kolajisk to nemohlo ist, lebo to zabezpecuje ina statna firma - a moznoze v ramci svojho ekonomickeho analfabetizmu nepochopis, ze sme investovali miliardy do zeleznicnej dopravy nie preto, aby ludia nejazdili, ale jazdili ekologickou dopravou, takze nie aby to bolo pre bohatych a vyvolenych
mozno pri svojom ekonomickom analfabetizme nepochopis, ze to, co ludia nezaplatia na zeleznicnej dpprave, maju k dispozicii a mozu to pouzit podla svojho lubovolneho sposbu a taktiez na podporu hospodarstva
mopzno pri svojom socialnom analfabetizme nepochopis, ze rozhybat starsich ludi, ktori si takto jazdu mozu dovolit a vyuzit je spolocensky prospesne
mozno pri svojom ekologickom analfabetizme nepochopis, ze ti ludia, ktori vyuzili cestu vlakom, nepouzili ani auto, ani autobus, co je prinosne ako pre nich, tak pre celu spolocnost


