ty poznas projekt, co upratovacia firma predlozila? ja osobne som zazil x projektov, ktore sa zavesia na prvu eserocku, ktora je volna, su firmy zalozene len na konkretne projekty - aj tu v pravde bol zaujimavy clanok
ty poznas projekt, co upratovacia firma predlozila? ja osobne som zazil x projektov, ktore sa zavesia na prvu eserocku, ktora je volna, su firmy zalozene len na konkretne projekty - aj tu v pravde bol zaujimavy clanok
je pekne vidiet, kolko tu mame znalych a skusenych, ktori vedia posudit projekty, este ich ani len nevideli :-)
s nasou vedou a vyskumom to nebude take zle, hned ich mozu nahradit diskuteri zo slovenskych fejsbukov a diskusii
toto cele je inak zaujimavy pripad - zafungovala tu verejna kontrola na jednej strane, to je v poriadku, projekty sa preveria a posudzovat ich bude nielen odborna verejnost, ale aj pologramotna tlupa diskuterov s internetu ako "verejna" mienka
uz sa tesim na vysledok :-)
princip Europskej komisie je v tom, ze eurokomisar nekope za svoju krajinu, ale za vsetky clenske krajiny
ale i tak je Sefcovic v ramci svojich moznosti ustretovy voci SR
priprava novej cesty od piky cez trasovanie, vsetky povolenia vyzadovane zakonom, vykupy pozemkov az po vystavbu sa odhaduje na cca 14 rokov, kde uz nieco z toho je, tam to bude kratsie
a to vsetko v pripade, ze mas peniaze na vystavbu
nie je to sice dialnica, ale rychlostna cesta, s inymi parametrami, ako sa pise aj v clanku, po rovine bez zloozitejsich geologickych problemov, ale take detaily miestni chasnici neriesia
sceme dalnicu a hned! - tak ste nemaui zrusit jedno z dvoch zostavajucih PPP a uz sa mohlo za zilinou jazdit
zsolt simon bol mimo, odkedy je v politike, takze ak bude mimo politiky, tak to ziadna skoda nebude
takto vyzera statnik, teda statnicka
Angela rulez
ak by nahodou padol v KLDR rezim, tak bude nasledovat masivne invazia spojencov, ktora vsetko dokona
Coca-Cola, McDonald, Samsung
su tam miliony buducich spotrebitelov
je to rafinovane vtipne, ale este sa zopar ludi zrejme nachyta :-)
tato debata je bezpredmetna, je zbytocne s tebou debatovat, kedze nemas elementarne znalosti - to, ako by to vyzeralo, som popisal vyssie
dohnat svet na pokraj jadrovej vojny, no to uz je len bohoffske terno
aj tie, co potrebuje, aby pokryli hospodarenie statu. Zdvihnu sa urokove sadzby, pre kazdeho - podnikatelov, obcanov - pretoze jedine tak bude mozne podporit zaujem o domacu menu. Zdrazie dovoz, zlacni sa vyvoz. Cena prace bud enizsia, takze ak tu niekto vyhlasoval Slovakov za otrokov, budu este vacsi otroci. zaroven sa bude zdrazovat zahranicny tovar, aj ten,m ktory nedokaze nahradit domaca produkcia. Z krajiny utecie kazdy, kto ma nohy a Ceska republika sa nam zacne rychlo vzdalovat. Postupne sa vzdialia aj ostatne krajiny V4 a v pri zlom scenari pojdeme si s Ukrajinou v ustrety.
och, toto je ako rozpravat sa s infantilnym deckom... nerozumies tomu, nepokusaj sa tomu rozumiet, tvoje znalosti koncia na predstave stromu - penaznika, ktory sa potrasie vzdy, ked treba a spadnu nam do neho peniaze
ale pre ludi, ktori este nestratili zdravy rozum, nemozem nechat tieto bludy nepovsimnute - stane sa toto
v prvom momente po oddeleni od euromeny pride devalvacia novej koruny - je to analogicka situacia ako s Velkou Britaniou, pretoze pre investorov prichadza obdobie neistoty. VB je vsak piata ekonomika sveta, takze v pripade Slovenska moze byt devalvacia koruny ovela hlbsia. Koruna si bude hladat novu rovnovaznu hodnotu. Zaujem o slovenske koruny bude spociatklu maly, a ked tak na urovni, ktoru budu pokladat spekulanti za dostatocnu, aby na nej zarobili. Intervencie banky nemaju zmysel, vysledkom by bolo, ze krajina akurat minie devizove rezervy a potom uz nebude cim intervenovat. Pad meny znamena, ze zdrazeju krajine zahranicne pozicky, tie, co ma splatit...
po vystupeni bude Slovensko zdrojom este lacnejsej pracovnej sily vzhladom na oslabenie slovenskej koruny a vlastne ani nie pracovnej sily, pretoze sa praca aj ludia vytratia za hranice
ale nakonec, je to jenno, sak seci pojdeme do tej onej, no vlakovej hliadky, nee?
tak toto by bol definitivny signal o upadku nasho skolstva :-D
ale maxinko, ciselka vycucane z prstika by si mohol trochu vylepsit, co tak 110 percent volicov ma ZS, DS? ŠS, SS a 120 percent je profesorov?
tazka rana pravnej teorii
uz nam nikto nevysvetli "poziadavku zdrzanlivostI" :-)
no vidis, nepoznas taku firmu a chces nas dostat z Europskej unie :-)
to by sme sa lahko dopracovali k psiemu tridsiatku...
max, to neries
tento clanok nie je urceny pre boxeristicke vrecia od Mariana, je v nom prilis vela zlozitych slov
toto je trochu iny problem
jedna vec je, ze vysoke skoly + akademia by mali podla mojho nazoru mali cez rozpocet ziskat ovela viac penazi (a ked myslim ovela, tak ovela) ako jednu stranu financovania a druha by mala byt granty na konkretne projekty, o ktore by sa mali uchadzat
druha vec su tieto aktualne vyzvy z eurofondov, kde podla mna nie je sanca taku masu penazi pretransformovat na zmysluplne projekty tak, aby sa to stihlo v ramci programoveho obdobia - nemaju na to materialne a personalne, tak sa vela veci zbucha na kolene - samozrejme, netyka sa to vsetkych projektov
a teraz k sukromnemu sektoru, ten sa nieze moze, ale musi zapojit do slovenskej vedy, lebo z neho mozu ist financie, z neho mozu prist projekty, ktore potrebuje prax a z toho sa zaroven spatne do vedy ziskavaju peniaze - funguje to tak vonku a moze tu fungovat aj tu
a nechcem ti brat iluzie o cervenych diplomoch - na jednej z promocii, na ktorej som bol tot nedavno, maly cerveny diplom dvaja, z cca 100 ludi
povedzme si rovno, ze Slovensko nema na to, aby len cez vysoke skoly a akademiu pretiekli stamiliony eur bez toho, aby sa nevyhodili na veci bez koncepcie
jednoducho, prisiel balik na vedu a vyskum, ktory treba minut, cas tlaci, a hlada sa cesta ako ho minut, a len cez verejne instittucie to nebude mozne, preto do toho musel vstupit sukromny sektor - a ten je takisto v podobjej pozicii
takze neefektvne vynalozenych penazi by bolo dost aj bez toho, aby si do lakaveho balika nenacreli aj spekulanti
je to nieco ako stomilionovy balik pomocok pre skoly v minulych eurofondoch - bolo to treba minut, tak sa to minulo, a potom tam vyskocili sifony a podobne zalezitosti
otazka je, ze ked to Draxler vedel - a ja ho pokladam za inteligenentho cloveka, co v tejto veci urobil...
Odporúčame