aha, matovicovska matematika... tak to jo - to sme ani tolko eurofondov nedostali, kolko ich zmizlo, ze :-D
aha, matovicovska matematika... tak to jo - to sme ani tolko eurofondov nedostali, kolko ich zmizlo, ze :-D
je uplne jedno, ci su tabulkove platy pod minimalnou mzdou, lebo nakoniec musia minimalnu mzdu dostat
to je pseudoproblem
zvysenie tarifnych platov generuje aj vyssie priplatky - za triednictvo, kredity, zaucanie novych ucitelov atd. takze u niektorych to mpze byt este viac
a s kym chce dnesna opozicia vladnut? vychadza mi jeden, ktoreho meno sa nehovori...
cesi reagovali na to, ze mali velmi nizku startovaciu uroven, daleko za nami, preto tie skoky
z dvoch dovodov si myslim, ze nebude mozne udrzat taketo tempo:
- teraz to zasahuje tych cca 110-tisic ludi, pri takomto pohybe by to zasahovalo stale viac ludi, najma ked su viacere pasma minimalnej mzdy pre rozne pracovne kategorie - bolo by to velmi nakladne pre nase firmy
- tato vlada tu moze byt do konca volebneho obdobia, ale aj tyzden - a ak by sa situacia otocila, a pripadne by sa k moci dostala opozicia, sulik nebude suhlasit s takymto narastom minmzdy, ak vobec bude suhlasit s nejakym narastom, navyse v jeho odvodovom bonuse sa s min mzdou nerata
verejne ho vybucalo matovicove stadecko - a to sa vzhladom na uroven a styl hlavneho barana dalo predpokladat
minimalnu mzdu o 40 eur rocne? to je absolutne nerealne tempo
len cast platov zabezpecuju obce, a boli to prave obce, ktore museli urobit kompromisy, aby sa zyvsovalo od septembra
to , co uvidime, je nohejbal medzi Dankou a Jankou, jednu hystericku poslankynu a poslanca, pre ktoreho ochrana deti znamena ich vy... t
pre zvysok je Richter zaujimavy ako baranidlo medzi Fica a Danka a nejake deti s problemami su tak niekde na okraji zaujmu
no, tu by s tebou nesuhlasili autori skolskej reformy (aj ked ja suhlasim :-) )
som fascinovany, noze nam rozpis, co zmizlo za miliardu eur
odborari maju jedine stastie, ze Danko si zase ide merat svoje ego s Ficom a zatal sa, takze maju sancu, ze zvysenie platov zostane tak, ako je
je to totiz jediny vysledok, ktory Plavcan dotiahol do konca a ktorym sa Danko vsade hrdi
dole som dal len kratku reakciu, ale teraz to trochu rozpisem aj pre ptp, preco je to zbytocna exhibicia skolskych odborarov:
- podpis memoranda nema ziadnu zavaznost, a nerusi pravo na strajk, je to len vyjadrenie dobrej vole, ktore sa v pripade zmeny situacie aj tak zmeni na zdrap papiera
- ustupok urobil ZMOS a tato poziadavka vysla z rokovania so ZMOS-om, ktory financuje platy casti ucitelov, tak si odborari vytreli s akym takym kompromisom zadok
- natlakove akcie mozu ucitelia robit aj bez toho, aby isli cez skolske odbory, alebo cez tieto konkretne odbory, to sme predsa videli nedavno
- ich natlakove akcie rezultovali do pe-er-du makoveho, aj ked sa Crmoman a spol. snazia prezentovat vysledky natlakovych akcii ako bohoffsky uspech
- v skolskej reforme navrhuju experti naliatie masy penazi do skolstva, aby sa mohla odstartovat, tam bol priestor pre dalsie rokovanie o pripadnych dalsich ulavach alebo aj platovych upravach - zatvaraju otvorene dvere
gratulujem, prave ste pripravili ucitelov o styri mesacne platy
a v pripade strajku ich pripravite o dalsie
fascinujuce, aka je na slovensku inflacia
najskor ide o dve vyzvy po 300 milionov eur, z coho je jedna zrusena, z druhej nic vyplatene, a o par dni je z toho miliarda eur
na buduci tyzden to uz bude asi desat miliard
to ani ten Draghi z ECB nestihne vytlacit :-D
nezmysly
spolocne dohody v ramci EU su signovane slovenskou stranou a ostatnymi krajinami EU
nemyl si euroval a euroval a co sa tyka padu vlady, zatmenie mysle sulika si vybav s nim
co sa tyka ekologickych opatreni ako su aj vysavace alebo zoarovky i, tak ak sa do ekologicky devastovanej krajiny ako je SVK dostane konece nieco pozitivne - ale ak sa ti paci podzemna rieka jedov zo sklady vo Vrakuni, tak dobru chut
to o potravinach je smiesne - mozes jest slovenske potraviny, ked ich povazujes za take uzasne, kolko ti len hrdlo raci a penazenka dovoli
vypadni z EU a uvrhni narod do biedy, potom ti natacia tieto reci do tvojej zadele, ale to uz bude neskoro lutovat
cim blizsie k zone prosperity, tym lepsie
kto tu bluzni o strate suverenity a podobnych chobotinach, nech si bluzni dalej - nikdy nebolo Slovensko slobodnejsie a nezavislejsie ako je teraz
nech si taraji, gagaji a prdusi skusia uzivit aspon mensi biznis, nieto este republiku vo velkosti niektorych zapadnych miest, s 5,5 milionmi ludi, z ktorych 3 miliony nepracuju a ktorej obyvatelstvo rychlo starne
zaujem tejto krajiny je zostat v centre diania, nech uz je kde je, a nie ako zabudnuta krajinka, kde zdochnu lisky aj psi a kde sa miestni politicki rivali budu ruvat ako hyeny o korist
a spravne urobili - neonacisti ako kotleta su uplne v opacnom protipole s akymikolvek demokratickym princiomi a principmi humanity
Odporúčame