max, to neries
tento clanok nie je urceny pre boxeristicke vrecia od Mariana, je v nom prilis vela zlozitych slov
max, to neries
tento clanok nie je urceny pre boxeristicke vrecia od Mariana, je v nom prilis vela zlozitych slov
toto je trochu iny problem
jedna vec je, ze vysoke skoly + akademia by mali podla mojho nazoru mali cez rozpocet ziskat ovela viac penazi (a ked myslim ovela, tak ovela) ako jednu stranu financovania a druha by mala byt granty na konkretne projekty, o ktore by sa mali uchadzat
druha vec su tieto aktualne vyzvy z eurofondov, kde podla mna nie je sanca taku masu penazi pretransformovat na zmysluplne projekty tak, aby sa to stihlo v ramci programoveho obdobia - nemaju na to materialne a personalne, tak sa vela veci zbucha na kolene - samozrejme, netyka sa to vsetkych projektov
a teraz k sukromnemu sektoru, ten sa nieze moze, ale musi zapojit do slovenskej vedy, lebo z neho mozu ist financie, z neho mozu prist projekty, ktore potrebuje prax a z toho sa zaroven spatne do vedy ziskavaju peniaze - funguje to tak vonku a moze tu fungovat aj tu
a nechcem ti brat iluzie o cervenych diplomoch - na jednej z promocii, na ktorej som bol tot nedavno, maly cerveny diplom dvaja, z cca 100 ludi
povedzme si rovno, ze Slovensko nema na to, aby len cez vysoke skoly a akademiu pretiekli stamiliony eur bez toho, aby sa nevyhodili na veci bez koncepcie
jednoducho, prisiel balik na vedu a vyskum, ktory treba minut, cas tlaci, a hlada sa cesta ako ho minut, a len cez verejne instittucie to nebude mozne, preto do toho musel vstupit sukromny sektor - a ten je takisto v podobjej pozicii
takze neefektvne vynalozenych penazi by bolo dost aj bez toho, aby si do lakaveho balika nenacreli aj spekulanti
je to nieco ako stomilionovy balik pomocok pre skoly v minulych eurofondoch - bolo to treba minut, tak sa to minulo, a potom tam vyskocili sifony a podobne zalezitosti
otazka je, ze ked to Draxler vedel - a ja ho pokladam za inteligenentho cloveka, co v tejto veci urobil...
ach jaj... tak dnes vecer je cas na Konvergencie, ktore si pustam vzdy az okolo Vianoc
Piesne z kolovratku...
zavidim mu jasnozrive myslenie, strategicke schopnosti a dobry odhad :-)
to je v praxi uplatnene zrusenie dvojakej kvality potravin :-)
len jedna poznamka k Andrejovi D. :-)
ako sa nazyva chlap, ked je v prechode?
takze letne spestrenie politickeho zivota mame za sebou, vysoke ega sa trosku poupratuju a Riso si na premiera este nejaky cas pocka :-)
USA vonkoncom nemusia mat problemy, dokonca by im pomohlo, keby dolar vyraznejsie oslabil - este stale plati to klasicke, ze dolar je problemom ostatnych, nie USA
zostava otazka, co by spustilo hyperinflaciu, v ktorom segmente vobec hrozi hyperinflacia, este stale je rizikom skor deflaciua nez inflacia
prebytok volnych dolarov teraz pohlcu akciove trhy, alebo hoci aj srandašák merny ako bitcoin
predcasne volby nebudu, ale predcasna sranda ano :-)
od tych vyloziek mu to akosi pada na hlavu
mozes ist do vyspeleho Ruska uz teraz :-) a cestou sa pozri na Ukrajine ako to tam vyzera, ked chces vidiet obraz Slovenska mimo volneho obchodneho priestoru ako je EU
a naco by sa hovorilo? parlament zakon schvalil, zvysenie penzie je od 1.1.2018, najstarsim sa zdvihnu penzie hned, ostatnych Socpoist prepocita v priebehu buduceho roka - tam uz nie je co riesit
clenstvo v EU je v sucasnosti jedine pouzitelne riesenie - a to je rozdiel, vsetko ostatne je cesta do biedy
ekonomia je veda a niektore veci jednoducho nefunguju podla snov a iluzii
a co sa tyka strajku, pokojne sa radikalizuj, je to ustavne pravo, ale prestante nezmyselnymi recami s panom vodidlom zavadzat ludi ako hrozu im robi EU
vy ich zivit nebudete a sedenim vo vlakovych hliadkach dieru do sveta neurobite - iba ak do sedadla
zial, nerobi, to je ta nova generacia myslitelov od Mariana K.
ale ja to uz mam dobre, ja uz demokraticky viem na com som, podla lubo161 hned po vitazstve sa so mnou bude potrebne radikalne vysporiadat a moje myslienky eliminovat
ze lubko? :-)
zivotna uroven statov V4 je podobna, a ked su zachovane niektore rozdiely, tak len pre specifika jednotlivych krajin
ale s magianom (panboh s nami a zle prec) sa mame sancu podstatne zhorsit, tak neklesaj na duchu :-)
co na Slovensku, ale nizke mzdy su kvoli Ficovi aj v Madarsku, Polsku ci Cesku - to je panecku betar
rnie, nezarobi, ale rozok bol ako priklad - ked sa znizovala DPH na 10 %, tak sa objavovali clanky, kam by mohol rozok klesnut a boli tam sumy (a aj v obchodch chvilu ceny) 4 centy, potom sa to vratilo na pat a potom poskocilo na sest (a niekde aj sedem, napr. Tesco)
vies, pre Slovaka je chalupka pri hraniciach a blizko BA terno, pre madara pe er de el sveta, rovnako je pre Slovaka Hainburg pre blizkost Bratislavy uzasne miesto, pre Viedencana zapadnuta vieska panubohu za chrbtom
aj pre kupychtivost Slovakov su ceny auz j v tychto oblastiach vyssie ako byvali a pri madaroch sa k domu pridava slabsi kurz forintu
Odporúčame