to ber ako politicky folklor, a zabavku, ked bude vysetrovatel hladat co to je a kde sa nachadza "poziadavka zdrzanlivosti" :-)
to ber ako politicky folklor, a zabavku, ked bude vysetrovatel hladat co to je a kde sa nachadza "poziadavka zdrzanlivosti" :-)
portik, neber to tak vazne :-) ja som uz skor tvrdil, ze radsej vidim slovenskeho politika, ako bojuje vonku za Slovensko, nez ked vonku zaluje na Slovensko - a tiez som to schytal...
to boli tie byty, kde si sa zapisal do poradovnika, aby si mal o 15 rokov sancu ho dostat? :-) lebo aj take boli
ale je fakt, ze to bolo relativne lacne a uplatok na posunutie v poradi bol tiez relativne v ludskej vyske
nebud taky kruty :-)
jogurt biely si si mohol ochutit "s kousky ovoce", alebo v jogurtovaci ho vyrobit zo sackoveho ci flaskoveho
parizer mal vacsie mastne oka, nez ten dnesny a mal bozsku chut, v krkovicke si hladal, kde je v tuku maso, dnes hladas v mase, kde je nejaky tuk a karlovarske rozky (bolo treba ist rano, byvala jedna bednicka) a dubcekove rozky nemali chybu
pomarance a banany si si pozrel v reklame na ORF1
TV Nizna nas dokazal presvecit, ze svet je viac ciernobiely nez farebny (ci skor zelenocerveny), ale ani zapadne vyrobky nemali zase obraz ako v katalogu Neckermanna. Futbal v CB verzii, ked mali muzstva podobne dresy, bol bozi
na auto - favorita - stacilo stat jednu noc, zvysok si si rezervoval na vyjazdnu dolozku, ked si mal nahodou statstie, a pridelili ti peniaze do juhosky
a clovek aspon bol usetreny kruteho drasania duse, ked by si musel vybrat z viacerych farieb :-)
my nedavame take dotacie, ake by sme mohli, takze to je presne otazka na nas a nie na EU - ci ma statny rozpocet sypat viac polnohospodarom aj s rizikom, ze to aj tak nebude mat voci konkurencii velky uspech, ale udrzime tym aspon polnohospodarsku vyrobu na urcitej urovni
nasi socialni demokrati aspon ciastocne 10 % danou zachranovali to, co nam 19 (a 20 %) danou nechala osvietena pravica
len malo slovenskych vyrobkov bolo konkurencieschopnych na vyvoz, nebolo co vyvazat, bohuzial
aj ja by som mal rad slovensky Apple, ale Tesla Orava by nim urcite nebola
okamzite, ked nieco budes regulovat ty, tak budu regulovat aj vonku, to si pis
my sme zacinali z velmi nizkeho zakladu, takze zapad - WIN, Slovakia - WIN
v tomto mam iny nazor, lebo potom pri takej fante musela napriklad vzburit pol Europy, tam snad ani v jednej krajine nie je totozne zlozenie
Test třinácti Fant: někde je plná šťávy, jinde cukru, bublin nebo chemie
to je sice pekny bonmot, ale nic viac :-)
nakoniec rozhoduje vsetko, co ma stat v rukach, nielen DPH a napriklad aj to, kolko sa Iglovych prstov preda :-)
ale zase trochu spravodlivosti, nie Kazimir s Ficom mozu za nastavenie rovnej dane, oni uz len prestupili do iduceho vlaku, ktory sa len tak neda otocit, aj ked nejak snaha tu je - lieky, knihy, niektore potraviny
to je spravna pripomienka, ale to by nemala byt na SVK pri obstaravani mantrou najnizsia cena
- otvorenie trhov pre nas znamenalo obchodne prilezitosti, slovenske hospodarstvo je cisto exportne
- preco by mali vyhovovat obcanovi vysoke ceny?
- takisto ale nemozu regulovat ani oni pri toku tovarov od nas von (a nehovorim len o polnohospodarstve)
- pri uzatvorenom trhu by sme boli vystaveni na milost a nemilost domacich oligarchov a firiem, s vyssimi cenami a ovela nizsou ponukou
to nie je take iste, niekde to moze platit, niekde nie - v pripade rohlikov sa po znizeni DPH a kolisani cien sucasna cena opatovne zafixovala na 6 centov, a niekde az 7 centov, a to pred znizenim byvali aj za 5 centov
potravinova sebestacnost je take zaklinadlo... tu je zopar otazok, len namatkovo
v ktorych komoditach? vo vsetkych ci len niektorych?
kto bude platit rozdiel medzi nakladmi a cenou na pultoch? - stat cez dotacie, spotrebitel cez vyssie ceny?
co v case neurody?
kto tie potraviny vyrobi, vzhladom na nedostatok ludi?
co s potravinami, ktorych bude prebytok?
co s konkurenciou, napriklad aj z krajin V4?
je to v mnohom o pocitoch, ak mas pocit, ze dostanes za cenu adekvatnu vec, tak nemusis nic riesit, si v pohode
ak si hlbavejsi spotrebitel, tak si prestudujes etikety a vyberies si, niekedy staci raz, aby si mal osvedcenu paletu vyrobkov
a bohuzial tu chyba silne spotrebitelske zdruzenie alebo aspon viac testov, aby sa ludia mohli rozhodovat aj podla toho
az budeme davat tolko penazi do zdravotnictva ako na zapade, tak potom
ludia, to prve, zakladne a najrychejsie opatrenie je - NEKUPUJTE to, co povazujete za horsie, alebo pri com si myslite, ze vas klamu, kym sa politici na niecom dohodnu, kym to prejde legislativou, to potrva, toto je opatrenie, ktore moze urobit spotrebitel hned
majitel znacky je ten, komu by malo zalezat na imidzi svojej znacky a ktory svojim menom garantuje urcitu kvalitu - ale vychovat ho moze len masa spotrebitelov
nedostavat je nezmysel - utopili by sa vsetky doterajsie naklady bez toho, aby sa co i len cent vratila este by boli dalsie naklady s nedostavanou elektrarnou
uctovne bude v strate (aj to zavisi od cien), prevadzka by nemala byt stratova
napriek tomu, ze sa zda byt cena vysoka, dalsiu by sme za menej nepostavili - a raz dosluzia predosle zdroje v jaslovskych Bohuniciach, co by bola nahrada za ne?
este budeme radi, ze mame Mochovce 3,4
odmeny a platy statnych zamestnancov boli nasobne nizsie ako platy zahranicneho manazmentu po privatizacii - ale ved co by sme cudzim nedopriali
platovu politiku je mozne nastavit a previazat s vysledkami
ak niekto nie je schopny ustrazit zopar statnych podnikov (pretoze su podniky, ktore by zo strategickych dovodov mali zostat stane), tak preco ma ambicu riadite cely stat?
a kde som ja napisal, ze neexistovala financna a hospodarska kriza? :-)
pleties si spravodajske agentury, pleties jedno cez druhe, tak si plet
zdravia tupaci
Odporúčame