sposob platenia je jedna vec, to, ze do obci, aby vyzerali a zmazali sa resty z minulosti, treba naliat viac penazi, je druha vec
sposob platenia je jedna vec, to, ze do obci, aby vyzerali a zmazali sa resty z minulosti, treba naliat viac penazi, je druha vec
na zaciatok moze prist maxinmalne zjednotenie danovych zakladov u pravnickych osob, uz to by bol velky krok dopredu
tie dalsie dane by mohli prist az s vyrovnavanim cenovej hladiny, inak by to bolo socialne neunosne
a ano, bolo by fajn, keby sme boli v prvej lige
a ake mali napriklad ludia platy a dochodky v roku 2006 a v roku 2016?
len tak na porovnanie...
nemusis nam prekopirovat celu stranku NDS :-) spamovanim sa ti unavi ruka aj rozum
z politickych dovodov sa vystavba dialnic zastavila dvakrat - kedy, to mas vyssie
toto je dolezity pohlad, a to je jeden z dovodov vyhrad voci vyraznemju zvysovaniu majetkovych dani v pripade byvania - ak je dostojne byvanie jedno z ludskych prav, tak kazde "zdrazovanie" byvania je kontraproduktivne. Byvanie, ktore si clovek buduje cely zivot, moze byt jeho zabezpekou v starsom veku, a bolo by absurdne srobovat vysku majetkovych dani tak, aby stat dokazal dostat ludi do bezvychodiskovej situacie.
len dve poznamky - v Nemecku su podstatne vyssie dane z nehnutelnosti, lebo tie 1 az 3 percenta (v zavislosti od miestnej prirazky k celostatnej dani zakladnej dani) sa rata z trhovej hodnoty nehnutelnosti (do toho nas tlaci OECD? ale osobne to povazujem za rizikove)
deficit statneho rozpoctu sa po odzneni krizy kazdorocne znizuje :-), co rastie, je dlh v absolutnej vyske, ale to je na inu debatu
Slovac je zabavna. Chce zasadne nemecke platy, ale zasadne nechce nemecke dane (napriklad majetkove). Ludia, co sa v debatach tvaria ako praviciari, vyzyvaju priam na Velku oktobrovu socialisticku - ta sa pritom udiala v casoch, ked bola obrovska bieda a hlad, nie v case, ked ludia maju plne bachory.
OECD nam odporuca podstatne zvysit majetkove dane, takze nakoniec ich zvysi ci uz lavica alebo pravica, nakoniec Miklos mal pripravene zvysenie dani, Fico maval luxusnou danou. Stale je to o tom, ako budu financovane obce, v korych zijete. Ak sa ludom znizia dane z prijmu, tak pride vypadok v prijmoch obci a budu musiet byt vyssie ine dane. Toto je jedna z foriem zvysenia dane, mimochodom mnohi majitelia bungalovov uz dlhsi cas prskali, ze sa plati zo zastavanej nie podlahovej.
Osobne to povazujem za zly krok - z inych dovodov - ale bohuzial, tlak na zvysovanie majetkovych dani tu je a bude pokracovat
dvakrat boli politicky zastavene stavby dialnic, po Meciarovi a PPP projekty
a na tom nic nemeni tvoje povestne copy and paste
prve zastavenie 1998, posledne zastavenie PPP projekty...
ale ved to je uz tradicia :-)
citat trenera po zapase Taliansko - Slovensko pred dvomi rokmi:
Ivan Galád, tréner SR 21: "Nikdy som nepredpokladal, že na medzinárodnej úrovni môže niekto tak poškodiť slovenských hráčov. Viac to nekomentujem."
-----
ale jedna poznamocka
kvitujem - u kazdeho slovenskeho politika z hocijakej strany - ked v medzinarodnom meradle zastava zaujmy Slovenska, pretoze existuju politici, ktori chodia von zalovat na Slovensko
600 mega je skonzumovana zdravotnicka starostlivost + odvody statu, ktore neplatili (to je len prelozenie z jedneho vrecka do druheho)
jednoducho, nase zdravotnictvo je podfinancovane,a vzhladom na starnutie populacie to bude este drahsie
z ekonomickeho hladiska nezmyel - a experimenty si rob na sebe...
ohh, to sme tu uz mali - stat moze riadite aj upratovacka, a dopadlo to tak, ze ekonomika vyzerala ako keby ju riadila upratovacka, teraz uz len nieco o veducej ulohe robotnickej triedy, o dekadentnej burzoazii a neschopnosti manazerov a uz mozeme reinkarnovat socializmus
ono to bez tych manazerov velmi nejde, tak ako to (zatial) velmi nejde bez montaznika
vrcholovy manazment zvycajne mava osobitne zmluvy, casto aj mimo zakonnika prace
odborova organizacia vyjednava kolektivnu zmluvu a koho sa takato kolektivna zmluva tyka, ten byva zaraden aj do priemeru, pretoze sa ho tykaju aj benefity a povinnosti zmluvy
hovorim o zvycajnej praxi, ako je to konkretne vo VW, to neviem
priemer je priemer, a je to vec, ktora sa uci na zakladnej skole, niekto je pod priemerom, niekto nad nim
spochybnovanie cisla, ktore vypadne z mzdovej uctarne, cez ktoru tecu peniaze, je malicherne, hlupe a kontraproduktivne
co mate vsetci s Rumunskom? priestor na vyrobu casti vozidiel mozu vytvorit rychlo hoci aj v susednom Madarsku
odchod to znamenat nemusi, ale centrala VW urcite bude musiet urobit opatrenia, aby sa nedostala nabuduce do takejto situacie
a/ to je akademicka otazka
b/ trhy su osobitna kapitola
c/ dlhy treba splacat, o urokoch a dobe spaltnosti sa da bavit - to je logicky postoj
Odporúčame