sukromna firma dostala do ruk domenu takmer naveky v roku 2002 - skus hadat, od koho
sukromna firma dostala do ruk domenu takmer naveky v roku 2002 - skus hadat, od koho
ale ved necasik pouc nas, dubakov - ake pravomoci NEMA zastupujuci prezident, ktore MA prezident?
v decembri posunuli cely termin o pol roka, ale slovensky narodny sport je prist 5 minut pred zaverecnou a rozculovat sa
pritom je to zbytocne, lebo firmy, ktore intenzivne komunikuju s uradmi, si to uz vybavili a ostatni si to mozu povybavovat aj po prvom juli, to nie je ziadny konecny termin, niektori mozno neuvidia postu od uradov aj tyzdne a mesiace
nie je to analogicke s londynom - tisicky domov su zateplene polystyrenom kontaktnym sposobom, nie zateplenim s prevetravanou medzerou ako to bolo v Londyne, polystyren pouzivany na zateplovanie patri podla noriem medzi tazko horlave materialy, vyssie poschodia nad urcitou vyskou donedavna museli zateplovat mineralnou vlnou a uz v minulom roku zacala platit norma, kde musia byt vacsie hruby polystyrenu medzi poschodiami prerusene nehorlavym materialom
samozrejme, vzdy sa moze nieco hrozne stat, ale zrejme aj pre tieto dovody sa u nas zatial nastastie nic podobne ako v londyne nestalo
Tak toto je silne pritiahnute za vlasy. Rozhodnutie o amnestiach bolo prijatie v ramci ustavnych kompetencii, ktore v tom case Vladimir Meciar mal k dispozicii. A je to nebezpecna hra, pretoze takto by mohli politici prekopat cele dejiny.
je to otazka nastavenia celeho systemu platieb za nehnutelnosti, netvrdim, ze je to jedina mozna cesta, ale je to jedna z ciest, ktora ma svoju logiku - ale zda sa, ze je to teraz aj tak politicky nepriechodne
ano, musela by sa nejako citlivo riesit situacia ludi, ktorym by zrazu vyskocili vysoko platby
pri isticoch bol sposob prilis byrokraticky a nie prozakzanicky, to suhlasim a voda mohla skoncit rovnako
obecne vsak rozumiem logike, ze podniky, ktore su distributormi energii alebo vody, by mali mat cast svojich nakladov pokrytych stalymi platbami, lebo zabezpecenie dostupnosti ich sluzieb nieco stoji a ani pre zakaznika nie je dobre, aby sa pohybovali na hranici alebo v minuse, ale aby mali dostatok penazi na udrziavanie celeho systemu v dobrom nzdravi a nie na pravekych dratoch ci potrubiach
ale samozrejme je to uplne normalny zakon, a platba podla podlahovej plochy je absolutne a logicky zdovodnitelna - nie je to jedina moznost, ale je to jedna z moznosti
ale miestna Slovac ked si precita nadpis a la Absurdna dan, potom si k tomu prida totalnu alergiu na nejake zvysovanie dani (sceme mat seckmo zadarmo a nemecke platy), tak vybuchne ako sopka
mimochodom, aj platba za istioce ma svoju logiku, aj platba za vodomer pri vode ma svoju logiku - a jake fukoty to boli
ake jednoduche :-) a este toho stroma penaznika, to by bol bod 5., kde by sme si to natrhali
a nie, nemame najnizsie mzdy a dochodky v EU
pocas prazdnin? - a ktory trubiroh by to robil?
mozno sa nevyrovnaju vsetci, nevyrovna sa priemer, ale vela ludi ma moznost a prilezitost, pretoze su sikovni a priebojni
ale dobry zivot nie je len o plate a od urcitej hranice prijmov sa da na Slovensku krasne zit aj bez nemeckych platov
zazraky na pockanie ti z tych penazi co ma ziadny starosta neurobi - a ked tak mozno naozaj enem pre seba a svoje ditky
ale pe er de
ani koncesionarske poplatky, ani bankove poplatky sa netykaju slobody a demokracie, to su blaboly
a ked uz o slobode, tak v pripade bank ide o slobodny vyber podnikatelskeho modelu a v pripade spotrebitela o slobodny vyber banky, kazda strana ma na vyber
tvoja firma, alebo firma, kde robis zije z coho, zo vzduchu? niekto zije z poplatkov, niekto si zaraba inak
mitrax, ale na druhej strane - su nase obce a mesta v dobrom stave? a odkial maju prist na ne peniaze? lebo ten zapad, ktoreho platy tak strasne chceme, ma aj ine dane - a mensie nie su
koncesionarske poplatky su kvoli elektrine len preto, ze bolo enormne mnozstvo neplaticov - a preco je poplatok za vedenie uctu absurdny a nespravodlivy?
Greci sa silou mocou snazia zosta v eurozone (to je teraz povedzme ta pomyselna prva liga), napriek tomu, ze Tsipras mal mandat na odchod - preco asi?
vyssie som myslel, ze stat by nema dostat ludi pri byvani do bezvychodiskovej situacie, cize aby si sa pre vysoke statne dane nedostal do ruk exekutorovi (cesty su rozne, az po odpustenie dani), ak bude mat niekto nehnutelnost, ktoru objektivne nie je schopny udrzat vzhladom na svoje prijmy, ci jej narocnost, zial, bude si musiet hladat nieco ine lacnejsie
nemecke prijmy nezarucuju stastny zivot a nemecke davky, nech su voci nasim akokolvek vyssie, takisto nie, kto pochodil kus sveta, ten to vie
americke sroty nas nevytrhnu, za americke sroty by sme postavili zopar kilometrov dialnic, na druhej strane, dalo by sa z toho opravit vela ciest I. triedy
cize inymi slovami, percentualny narast platov a prijmov a vydavkov statneho rozpoctu de facto totozny, takze cudovat sa, ze za desat rokov sa zdvihlo jedno aj druhe? :-D
nie, nemame, a je otazka, ci na nu mame - a odpoved - bez eurofondov by sme na nu ani nemali a aj s nimi na nu nemame
:-) mili zbinko, ak si nieco potrebujes dokazovat, dokazuj si, v tom case bola doba analogu a cashu, takze ludia z tych cias sa mozu opriet o nieco cennejsie - skusenosti, osobne zazitky a vedomosti, to nevyggolis
ak mas zaujem studovat, najdi si dobovu tlac, Mikulas sa netajil, ze (po)zastavuje stavbu Meciarovych dialnic, ale ty si taky googlovsky typ, mozno nieco bude v archivoch NRSR, svoho casu tam bola na tuto temu burliva rozprava
ze je nieco rozostavene v minulom storoci uz dokoncene, to hadam nepovazujes za zzrak :-)
Figel mal sancu zobrat zlavu od Hochtiefu, ked uz zabil dalsi z dvojice PPP projektov a teraz by sme mali o polovicu menej starosti
Odporúčame