Kotleta nema program
Kotleta ma len znosku hluposti na ponosy Slovakov z facebooku, ktoru honosne niekto nazyva program
Kotleta nema program
Kotleta ma len znosku hluposti na ponosy Slovakov z facebooku, ktoru honosne niekto nazyva program
OLANO trva na svojom :-)
a trvaju este stale aj na tom, ze kompa nas bude stat 80 milionov eur?
no a?
co maju problemy Gazpromu so starou dobrou Europou? Nebudu nove plynovody? nuz tak nebudu, plyn je cim dopravovat a nam to moze len a len vyhovovat
si dalsi expert na ceny a la OLANO? :-)
ak maju taku fantasticku moznost tak lacno nakupovat, nech ju draham sprostredkuju
a len taky maly detail - normalny vagon a lozkovy - zrejme bude medzi nimi nejaky rozdiel, ale nakoniec, ludia by mohli spat aj na zemi a spacaky im dodaju lacne z Tesca
veru tak, aby si tu Kotletovci robili svoju fasisticko-komunisticku propagandu, to je nonsens
vyborne, ked to vedia zohnat tak lacno, tak nech sprostredkuju konkretnu ponuku :-)
Enel, nie Slovenske elektrarne, odovzdal to, co dostal ako privatizacny darcek
Taliani (na rozdiel od investicii ako je VW) nedoniesli sem ani taliansku vodu, ani kus talianskeho uzemia, ani elektrarensky know-how, ktoreho mali Slovaci dostatok, ani peniaze, lebo VE si na seba a svoju prevadzku zarobila sama...
v stredu som protiústavne a diskriminačne nenavštívil žiadny zo zavretých obchodov - a normalne som to prežil...
že zdravím SaS :-)
a komu pise do Bruselu? Richardovi Sulikovi? nie je to ten, ktory nam hovori o diktate Bruselu? :-D
tak rozbehnuteho Sulika som uz dlho nevidel, ako v nedelu v TA3
Need for Speed
no, sulik sa poriadne odviazal a soptil na kazdeho, ale nezabudol sa pochvalit, ako vsetko vyriesi, vratane perliciek, ze keby sme neposlali do Grecka dve miliardy eur, tak uz mame dostavane dialnice az do Kosic (jemu nepovedali, ze dve miliardy su zaruky, a tie sa nikam neposielaju?)
ale ja suhlasim, ze dobry hospodar na cele nemocnic je terno, ale obavam sa, ze keby cele popradske vedenie presadili do Fakultnej v BA, ze si aj tak nepomozu
jasne, jasne, v 19. storoci 100 % bla bla
esteze nam v 15. storoci isty nymand Leonardo da Vinci taky stroj nakreslil
tvrdit mozes,
zisky nemocnic su radovo statisice eur, s tym sa da maximalne prezivat
ale ja ti nebudem brat iluzie, dnes bol herr sulik taky sebavedomy co sa tyka zdravotnictva, ze by som bol masochista a nechal ho experimentovat so zdravotnictvom, nech konecne ludia zistia, ci je genious alebo chrobak truhlik :-)
nie, su zadlzene preto, lebo v systeme, v ktorom pracuju, nie je dostatok penazi
a ano, to sa da riesit tromi sposobmi
- obmedzenim zdravotnickej starostlivosti, napriklad aj rusenim nemocnic
- zvysenim prisunu penazi do systemu, ci uz od statu alebo od priamo od ludi
- zrusenim bezplatneho zdravotnictva na vsetko (co je vlaste tiez prisun penazi)
ale mozes cakat na godota, ci skor gogotov, ktori urobia v nemocniciach zazraky za minimum penazi
to nie je vo forme spolocnosti a je mytom, ako sa kedysi sirilo, ze a.s. nemoze byt v strate, nuz moze, ale akcionar to musi riesit
stale plati, co som napisal vyssie, zalezi od toho, co nemocnica robi a nerobi, ale samozrejme aj o tom, ako to jej vedenie robi, ale nakoniec vsetci narocni a drahi pacienti musia niekde skoncit - a tam si to potom "vyzerie" bud nemocnica alebo poistovna, alebo obaja
pozri sa, ja nikomu nebudem brat iluzie, ze penazi je v zdravotnictve dost, ale potom nech sa ten dotycny nedivi, ze nijaka vlada mu nedokaze splnit jeho predstavy a bude v stave totalnej frustracie
oddlzovanie nie je nic ine, nez priznanie, ze peniaze nestacia - a robili ho pravi aj lavi, aj stari aj novi,
ak ma system liecit na urovni najnovsich poznatkov, pricom tri miliony ludi neplatia zdravotne poistenie, statiscice len minimum a vsetci ostatni placu, ake su vysoke zdravotne odvody, tak sa to bude opakovat - stalo sa to predty, stane sa to opat - je to len otazka casu :-)
zavisi to od toho, co robia a najma od toho, co nerobia - vzdy budu nemocnice, ktore musia osterit aj najdrahsich a pre ne najnevyhodnejsich pacientov
samozrejme, da sa pozerat riaditelovi na ruky, ale v zdravotnictve chybaju stamiliony az miliardy a to cez ziadneho riaditela nepretecie
to, ze nemocnice nemaju dlh nie je ziadne terno, lebo investice, modernizacia a zlepsovanie starostlivosti - na to potrebuju zisk a to zisk poriadny, nie par stotisic (alebo peniaze z inych zdrojov)
ubrali platy? mas snad pocit, ze lekari pred casom strajkovali, aby im ubrali platy? v case, ked zohnat lekara alebo sestricku v niektorych nemocniciach je nadludska uloha?
z celeho toho materialu vyplyva, ze do zdravotnictva prichadza menej penazi nez by malo, doslova to z toho trci a ked si niekto bude zit v iluziach, ze bud lepsie zdravotnictvo tym, ze uberie platy - no spanombohom
menovec by jednoducho dokazal, ze mu posta nebola dorucena, to ten system zvladne, ale ako by tuto chybu riesil sud, ked by sa uz spustil retazec udalosti, tak to by som bol fakt zvedavy :-)
nie, zvycajne drista ten, kto o tom nic nevie, quadra o tom nieco vie
co keby si sa sebakriticky pozrel na svoje prispevky? najdes v tejto debate aspon jeden vecny a vyargumentovany?
skrachuje? :-) ked si predstavim, co som si uzil a niekedy este uzivam so strankou napriklad telekomu (ak sa k nej da pripojit, co sa niekedy ani len neda), tak podla toho mal Telekom uz davno skrachovat :-)
Odporúčame