lacnejsi zivot? mozno v nejakej diere
vo vacsich nemeckych mestach je drahe byvanie aj sluzby, a aj ten lidl/aldi/reeweje sice na podobnej cenovej hladine,.ale nie vo vsetkom - zelenina, ovocie, masove vyrobky, chlieb su drahsie
obedove menucko, take bezne tu 3 az 4 eura, v DE rataj tak 10+, a to je DE este milosrdne, Pariz je oproti tomu brutal, a to je este zlata Europa, v USA mas miesta, kde sa ti z cien pretacaju oci
samozrejme, ked ti v jednej aj druhej krajine zivotne potreby zhltnu vacsinu prijmov, z vysokeho platu vonku ti zostane relativne dost, zo slovenskeho platu pe er de
porovnavat rakusky zapadakov, ktory ziskal na vyzname len preto, ze je pri Bratislave, je mimo misu, samozrejme pre Slovaciska ideal, najma ked sa nacucne na rakusky socialny system
co sa tyka platov tu a tam - niektori ludia neviem preco nadobudli pocit, ze zakladnym ludskym pravom je mat na Slovensku nemecky plat, lebo robia to iste - al epreco nie, staci zbalit kufre, ist do DE a mat nemecky plat


