podpor domacich podnikatelov, tak ti prischne nalepka, ze krmis ologarchov :-)
podpor domacich podnikatelov, tak ti prischne nalepka, ze krmis ologarchov :-)
aky maly zivnostnik je schopny drzat nad vodou stat ako je Slovensko - prosim, menuj aspon nejaky odbor :-)
ked sa kedysi hovorilo, ze nieco je "take socialisticke", tak toto je "take komunisticke" :-D
zrusit ich, svinniarov, ked nedaju, ked chceme
memoranda si strc za klobuk
cena prace je rovnako konkurencnou vyhodou alebo nevyhodou ako ine parametre, postkomunisticke krajiny nemali inu moznost ako prilakat investicie nez nizsou cenou prace, lebo inak nemali velmi co ponuknut - a postupne rast na uroven zapadu
niektorym sa to dari - vid V4, to je uspesny pribeh
kto je netrpezlivy, moze zobrat nohy na ramena a zamestnat sa na zapade v zapadnom prostredi za zapadny plat - ale ani tam nikomu pecene holuby do ust nenaskacu a jeho kvalita zivota nemusi byt vyssia ako na SVK
ak sa dohodnu, a oni sa nakoniec nejako dohodnu, tak Slovensko o ziadne peniaze nepride, to dobehnu
To, o co moze Slovensko prist, su niektore lukratiovne vyroby a nasledne investicie, pretoze ak sa raz podnik polozi, moze to hrozit aj v buducnosti - a v tom pripade musi mat VW pripraveny zalozny plan
v dlhodobejsom horizonte ma tromfy v rukach VW - nie Nemci montuju slovensky Volkswagen, ale Slovaci montuju nemecky Volkswagen
docasne ju zvysi, ta zvysi rast ekonomiky, nieco ako ked pred tsunami ustupi more - a potom pride vlna ci skor spirala smrti ako v Grecku - tam mas predobraz
aha, takto sa to robi? :-D
cize natrha sa nova uroda penazi a rozdeli ludom... co myslis, ze to urobi s cenami?
ach jo, dalsi dvaja iluzionisti, ktori si predstavuju, ze to nejake zle vlady (dnesna i byvale) brania tomu, ze ti zli kapitalisti nesypu pecene holuby Slovakom do huby a nenechaju ich traht ovocie zos tromu penaznika
co myslite, preco v okolitych krajinach su platy cca rovnake, take postkomunisticke? aj tam posobi zla zla slovenska vlada? :-)
V roku 2007 sme mali ešte koruny. To bola fakt mohutná odmena...
otazka do plena - ste taky rozhorcene spravodlivi napriklad aj v pripade smiesnych platov aziatov, ktori zasobuju lacnym spotrebnym tovarom celu Europu a prilahle zamorie? :-) tiez by mali mat viac?
medzi zakladnymi ludskymi pravami nie je pravo mat polovicny plat ako vo Wolfsburgu
kto chce mat plat ako vo Wolfsburgu, tak nech ide do Wolfsburgu
ak sa VW Slovakia vyplati mat tu fabriku, tak sa nejako dohodnu, ak si najdu ine riesenie, tak postupne utlmia vyrobu niektorych spickovych aut, na ktorych maju vysoku marzu a nechaju tu nejake skladacky pre plebs
alebo si Slovaci mozu poskladat svoj vlastny automobil a potom nemusia plakat, ze z prace slovenskych ruk profituju Nemci
Robko si aj pred piatimi rokmi zvolil svojho cloveka, pana Miku, a jak sa mu vydaril :-)
1. BAZ bola fabrika, ktora nic nevyrabala, a este sme sa jej radi zbavili. Investicne stimuly sa nam bohato vratili cez dane, odvody, zamestnanost atd.
2. zisky VW zdanuuje na Slovensku., nie v danovych rajoch, to co mu zostane po zdaneni, moze lubovolne pouzit
3. mohli si ho nechat doma, my by sme vyrabali motorove ovce a motorove dojicky, co by ich dojili a zaplavili by sme zincicou cely svet - x krajiny by VW rado pribňvitalo
4. pre Slovensko bol prichod VW velmi vyhodny
ale mna to neprekvapuje, pokojne nech sa postavia, dokonca to bude zaujimava skusenost pre vsetkych, lebo takto velky a vyznamny podnik tu este nestrajkoval
len neexistuje ziadne pravo, ani ludske ani neludske, rovnakych platov v celej unii, rovnako ako neexistuju rovnake podmienky pre zivot napriec celym svetom - a uz doplom nie pre statstny zivot
takze, ak niekto basni, ako je u blizsich ci vzidalenejsich susedov dobre, a tu zle, ma moznost zbalit kufre a ist - uz to je obrovsky pokrok voci tomu, co tu bolo pred 89 a znacny proti tomu co tu bolo pred vstupom do EU
co Warmbier, ale ani Kim Cong-un neexistuje, KLDR toboz nie
a ani zdravy rozum uz neexistuje... zostal len cynizmus
a kolko stoji v Rimavskej Sobote? a to je Wolfsburg vacsia diera ako rimbasombat
sme v EU, zisky si mozu odlievat kam chcu
mimochodom - Volkswagen je nemecky vyrobok, vymysleli ho Nemci, znacku vybudovali Nemci a nasli pre tento vyrobok trhy, fabriku na Slovensku kompletne zainvestovali a dodali do neho know-how
je dobre to pripomenut, lebo niektori ludia maju pocit, ze montaz dielkov dohromady je taky heroicky vykon, ze Volkswagen by mal na kolenach dakovat, ze sa im to Slovaci uracili robit
Odporúčame