Harvard je prestizna vyberova skola, tak si vybera...
Harvard je prestizna vyberova skola, tak si vybera...
neonacista je pan K., a je dobre to pripomenut, aby ste sa vy ich priaznivci niekedy netvarili, ze ste o nicom nevedeli
herec Kemka mal moznost prejavit obciansky postoj ku korupcii...
Konečne dostanem šancu vysvetliť prečo (sa stahujeme do Rakuska). Po prvé. Chceme ísť bývať niekde, kde budeme mať väčší priestor, hlavne Šimon. Kde nie sú zápchy, a na ktorý by sme mali financie. Stretli sme sa predtým s jedným starostom pri Bratislave, ktorý nám ponúkol niečo, že tak pod rukou, že sa nejako dohodneme. Tak toto teda nie, že Juraj. Toto je nám úplne proti srsti,“ zhodujú sa manželia. „Ak sa máme pod rukou s niekým dohadovať, akože po známosti, tak toto sme úplne odmietli a začali sme sa pozerať úplne iným smerom. Tam, kde platia pravidlá. V Rakúsku sa nám páči, že je tam pekne, čisto, útulne a hlavne, že tam pravidlá fungujú. Lebo to nám na Slovensku najviac prekáža, že tu si robí každý, čo chce. Na nikoho nič neplatí a vládne tu vlastne taký western...
zavisly aj nezavisly vysetrovaci tym takisto potrebuje dokazy
ked sa ukonci vysetrovanie niektorych kauz a budu moct byt zverejnene informacie, je mozne preverit to, ako postupovali vysetrovatelia, pripadne prokuratura, pripadne sudy
vzhladom na to, ze sa u nas stalo obvinovanie z korupcie modnou zalezitostou, je takmer vylucene, ze by sa mohol ustanovit nezavisly vysetrovaci tym
dalej si treba uvedomit, ze mozu byt veci, ktore su v sulade s pravom, ale nemusia byt v sulade s moralkou alebo chapanim spravodlivosti - vtedyx je potrebne tlacit na zmeny zakonov
tapetovanim tychto prispevkov len dotvaras imidz trolla, ale to je tvoj problem, ak chces seriozne o niecom debatovat, tak ok, ak nie, tak dnes sa mi nechce retrollit
pri kolkych kurupciach si bol osobne?
ja neviem, ci to ten Fico hovori zle, alebo niektori ludia nie su dostatocne vnimavy...
nahlasovanie korupcie neznamena, ze niekto preposle niekam tlacovku Matovica, znamena to, ze vies ukazat prtsom na konkretneho korupcnika, svedcit proti nemu, pripadne sa nechas nahovorit na ulohu agenta provbokatera, dodat doklady, ktore dokazuju korupciu, priznat sa, ze si tomu a tomu dal/dala uplatok a byt pripraveny/priporavena svedcit
a to je ten boj proti zltacke
ooh, moja chyba, ospravedlnujem sa, ty si uz ovela ovela starsi miestny diskuter, ale ta prva cast plati (pri tej druhej som si ta pomylil s inym rychlokvasenym diskuterom)
mily naj, troll je niekto, kto opakovane vklada rovnake prispevky do debat, tie iste jedny za druhou ako ty, a troll je aj ten, kto sa zaregistroval v marci a uz ma na konte vyse tisic prispevkov, ako ty
takze, ak si maju dat trollovia pauzu, mozes zacat :-)
nemozu nic podat, lebo o vsetkom len poculi alebo citali, co im niekto tlaci do hllavy - staci si pozriet zopar prisekumov o korupcii v poslednom case a ludia si sice myslia, ze je ooobrovska, ale sami sa s nou zvycajne nestretnu, a ked, tak je to najma zdravotnictvo, co je bolava pata desiatky rokov, este pocas socializmu (keby niekto sladko spominal na minulost) sa bralo a davalo
kacer.donald je troll, nick zalozeny pred par dnami - tak ho tak ber
mimochodom, kto sa dnes odvolava a odstupuje? okrem kaliho, to je everegreen...
je niekde aktualizovany zoznam?
ked tak citam prispevky v podobnych debatach, tak lud pospolity ma take mohutne presvedcenie o korupcii, ako keby sedeli priamo s Hascakom v konspiracnom byte. ked vysetrovatelia ziadaju od konkretnych ludi konkretne vypovede, zrazu nic, ked Csentes dostane vypoved od Matovica - nic
ked Fico zverejni kontakt, aby sa ozvali ludia, ktori maju konkretne informacie o korupcii, zaplavi ho Dostal materialmi z tlacovky
vsetci vsetkych teraz umyselne klamu, budiz, a ked tu bola 2010/2012 vlada "neplytvat a nekradnut", tak ziadne velke ryby, ziadne velke korupcne pripady, okrem jedineho, ked Lipsic obvinil svoju vlastnu vladu (!), ze privatizaciou paroplynu Penta pripravila stat o 500 milionov eur, a nechal obvinit Ruska, ktory proti tejto privatizacii vo vlade hlasoval :-D
toto, co sa tu predvadza, je len snaha hladat moc na ulici a nie nejaky boj s korupciou
naj7, ty uz chces kdekoho zatvarat, ako pises nizsie, tak hadam aj nejake dokazy by sa zisli, ci ani tie uz netreba?
pred siestimi rokmi urobil Matovic vypoved o korupcii v politike a Csentes ju skartoval - a potom si vypoved zopakovali - znamy pripad
co myslis, naj7, preco z toho nie su ziadne vysledky? preco hviezda prokuratury, ktora mala byt najvyssim sefom celeho organu a zachranit krajinu pred korupciou, si ani len neskrtla?
este pred kusok viac rokmi sa vracal na celo policie pan Spisiak, a iste media ho oslavovali, ze sa vracia Cattani - ake boli vysledky pana Spisiaka? excelovska tabulka pre hodnotenie policajtov
este v com case tu bol isty znamy pravnik a politik Daniel L., v sucasnosti vo vysluzbe lebo nevie jazdit - mal moc, mal prilezitsot, mal reci o zatvarani korupcnych velkych ryb - co myslis, preco pochytal len rybicky?
- a o tom to presne je - vyklad ustavneho sudu je jednoznacny, vsetko ostatne je krutenie paragrafmi
- v druhom pripade je uplne jedno, ci niekto niekam prenasal hotovost, ci ju hadzal lopatami a ci boli zdanene alebo neboli, ci si s nim zapaloval cigaretu, nakoniec to skuma policia, podstatne je to, ze v uctovnictve sa uz takato platba v hotovosti objavit nemoze
korupcia uzko suvisi so zakonmi, ktore by mali byt jednoduche, ale striktne, jasne a s minimnalizaciou rozhodnuti, ktore si vyzaduju subjektivne posudenie, ktore sa daju zamlzit, spochybnit pravnikmi, rozdielne vykladat - to je zivna poda aj pre korupciu
priklad, zobreme si take popularne postavicky, ako je Pastrnak a Makovic
Pastrnak udajne platil hotovostou radovo v milionoch - dnes platby v hotovosti obmedzuje zakon - jasne ako facka, doba cashu sa skoncila
Makovic udajne nepodnikal, aj ked mal zivnost. Ustavny sud to vylozil tak, ze ked ma moznost podnikat, cize ma zivnost berie sa ako podnikatel - jasne ako facka, mas nepozastavenu zivnost, Igor M., si brany ako podnikatel, mas pozastavenu zivnost, nepodnikas - lahko kontrolovatelne, jasne rozlisitelne
pan M. chce splietat krive paragrafy, kde by niekto musel pracne dokazovat, ci pan M. podnikal alebo nepodnikal, co sa da povazovat za podnikanie (napriklad dohadovanie inzrecie s prechadzkou) a co nie...
citite ten rozdiel?
su dva mozne pohlady na tieto studentske aktivity
1. ciste srdce - studenti naozaj s cistym srdcom, uprimne a nezistne rozbehli nieco, co uz medzitym preslo do formy babkari a babky. Politici ci celebrity, ktori nedokazali roky presvedcit ludi, maju nove mlade tvare, cez ktore chcu zdvihat moc z ulice. Prvy studentsky pochod vyzeral ako Univerzita tretieho veku. Su to ti isti ludia v popredi, ktori chodili protestovat aj pre Bonaparte a v pozadi, ci uz priamo alebo nepriamo, su to tiez rovnake tvare. Studenti maju dve moznosti - alebo sa pridaju k divadelnemu predstaveniu (vid Dzurindovi byciklisti, pripadne nova celebrita z oblasti zeleniny), co je sladke a lukrativne, alebo ich postupne odsunu do zabudnutia.
2. cista politika - je to dlhodobejsia viralna kampan cez mlade tvare, akoze odhalujuce korupciu (aj s chabym vysledkom ako u Lajcaka), s rovnakymi babkarmi ako v prvom pripade a s rovnakym vysledkom pre studentov
vyberte si :-)
Odporúčame