Laco Oravec a Vlado Rafael pravdepodobne nikdy neucili romske deti. Romovia su diskriminovani lebo im zobrali vozy a kone a tym aj ich zivotny styl kocovanie. Ponechavat ich na jednom mieste je zarukou smetiska, kriminality. Je to dosledok minuleho rezimu, ktory im daval byty a rozne vyhody ci ich pozitivne diskriminoval(Podľa Vlada Rafaela z Nadácie otvorenej spoločnosti, so segregáciou majú problém najmä postkomunistické krajiny Európy). Mali by mat statut europskych obcanov s volnym pohybom po celej Europe. Europska unia by mala stanovit pravidla kocovania vratane skolskej vychovy deti. Moze sa stat, ze Romovia budu najvysie jazykovo zdatni, dobri obchodnici, umelci a ked ich nebude bavit kocovanie, ze niektori sa usadia ako vazeni obcania tohoktoreho statu. Budu sa hanbit za svojich sukmenovcov tak ako sa hanbia teraz. Bolo vhodne vyuzit ich zivotne skusenosti a pouzit ich pri stanovovani uvedenych pravidiel. To kocovanie by mohlo byt modernejsie na vyssej technickej urovni.


