Demokracia je iba taka, kde mozu ropne monopoly "demokraticky" koristit. Ochrana civilistov je takejto demokracii ukradnuta. Kolko civilistov este musi padnut na ochranu civilistov? Odchod Kaddafiho je len zasterka na zastretie agresie. Ved kolko rovnakych a horsich "Kaddafiovcov" je v arabskom svete. Libya je hanbou NATO, ktoreho je nasa armada clenom, a na ktoru sa mame z nasich dani este(podla spravy USA) viac podielat. Na Slovensku by sa mala urobit analyza k comu ma sluzit nasa armada a dat si ju schvalit svojim obcanom. Inak sme krajina nesvojpravna. Libya bojuje o svoju svojpravnost, rozhodovanie ma byt v rukach obyvatelov Libye. Ak by vyslo aspon pol milona libyjskych povstalcov(napr. Egypt, Tunisko) tak Kaddafi nema sancu. Saskovanie s tzv. povstalcami ozbrojenymi, vyrobenymi Briataniou ma daleko od povstalcov v Bahrajne. Ti traja lokaji "demokracie" sa nam arogantne vysmievaju a farizejsky sa usiluju demonstrovat nositelov mieru a ochrancov sveta.


