"Je to blobalny jav, s ktorym si nik nevie rady" Uvedeny citat vystihuje sucasnu situaciu vo svete a najma u nas. V com to je - kapitalizmus sa zblaznil! Aby nedoslo k nedorozumeniu vyhlasujem, ze kapitalisticke zriadenie je v sucasnosti najlepsie co ludstvo ma. Musi byt vsak v mantineloch moralky a spravodlivosti. Blaznovstvo kapitalizmu je v tom, ze globalizuje vlastnictvo(koncentracia kapitalu - miliardari atd) do takych rozmerov, ze vlastnictvo poziera cca 80% bohatstva spolocnosti. Pricom ide o male percento obyvatelov zemegule. Na druhej strane miliardy ludi maju vyzit zo zbytku spolocenskeho bohatstva. Reprezentant vlastnictva nadnarodny kapital devastuje trh prace tak, ze vytvara obrovsku masu nezamestnanych a a tym nuti ludi otrocky pracovat. Plati to aj pre Slovensko. Nas stat nema paky na zmeny, na Slovensku vladne cudzi kapital a nasi vladcovia ho prosia na kolenach len aby neodisiel. Kapital sa zblaznil natolko, ze vyvolava potrebu zmeny vlastnictva, tj. revolucie.


