Pouzitie referenda, ako priamej demokracie a nie stranickeho marazmu, by bolo vohodne aj pri inych mocenskych zasahoch do zivota ludi. SNS je tiez sucastou toho marazmu a najma jej predseda. Ta myslienka o pouzivani slovenskeho jazyka, ako vylucne uradneho jazyka, je dobra v vhodna podpory. Mala by byt zivena celou spolocnostou, Mensiny na Slovensku su spokojne okrem madarskej a to v kontexte skusenosti Slovakov tisicrocneho spoluzitia o niecom hovori. Slovensky stat ma slovensky jazyk ako jeden atributov statnosti a preto je stanovenie uradneho jazyka na celom Slovensku spravne a spravodlive. Zorganizovat referendum by mala mat na starosti organizacia zo sirokym zaberom na spolocnost mam preto obavy ci SNS taky zaber ma.


