keď pán sveta zelený mužíček už si zvykol, že je pán sveta a počína si tak
keď pán sveta zelený mužíček už si zvykol, že je pán sveta a počína si tak
veď oni šíria na zbranoach po celom svete demokraciu, nech ju začnú šíriť aj do Kóreje
však nech USA potrestajú za to KĽDR a vrhnú sa na Koreu.
to len skúšam či nie som vypnutý
progresívci majú svoje, demokratické hodnoty, po americky
jasné, my ficiny máme česť, charakter, svedomie a zdravý rozum a vieme ho uplatniť, , to všetko je niečo , čo sa v progresívnom tábore nenosí
to je jasné, vrana k vrane sadá....
aj som si chcel kúpiť do záhrady traktor, ale som si to rozmyslel, šák mi ho ukrajinská zblúdilá strela zostrelí
a poľské traktory a poľských traktoristov
ak to boli riadené strely, tie išli naisto, na vojenské ciele
choď to hovoriť deťom z materskej škôlky, ja už mám občiansky preukaz, viem čítať aj písať a mám dokonca aj inteligenciu priemerného foxteriéra
ak to boli strely s plochou dráhou letu, tie sú nezostreliteľné
teraz len začne skutočná vojna na Ukrajine. Ako sa do hory volá, tak sa z hory ozýva. Doposiaľ to bolo len také banderovské hranie sa na vojačikov
blbeček primitívny a načo mám satelit, nemecké štátne televízie dávajú najkrajšie koncerty vážnej hudby
ano, ale po vyhnaní poslancov z Donbasu a Luhanska z parlamentu, nastolení Jaceňukom a Turčynovom nový banderovský parlament, odobratie volebného práva a práva byť volený občanom Donbasu a Luhanska odobtratia im zákôladných ľudských práv, rodného jazyka a Brusel a Washington nič nevideli, nič nepočuli
ako príklad uvediem 1. september - Deň ústavy. Domnievam sa, že v tento deň by vo večernom programe verejnoprávnej televízie by uspokojilo náročných poslucháčov kultúry a umenia vysielanie opery Svätopluk . Určite v archívoch bývalej RTVS majú dosť záznamov z tejto opery. Spomínam si na prvé slávnostné uvedenie tejto opery na lodi pod Devínom v roku 1968 na nezabudnuteľný hlas Eduarda Hakena, ktorý spieval Svätopluka. Pamätám si, že aj v časoch socializmu vždy na Nový rok dávali operu Predaná nevesta každý rok bol to vysoký umelecký a kultúrny zážitok ju pozerať. Takže nad súčasným vedením a príslušnými zodpovednými pracovníkmi, resp. ich kultúrnou úrovňou by človek zaplakal. Takže tie progresívne a mediálne rečičky a totálne hlúposti o ich odbornosti nie sú namieste a sú zavádzajúce. Pre osvieženie pamäti spomeňme si, ktorý riaditeľ a STV zaviedol do programov STVS novoročné koncerty viedenských filharmonikov? Dalo by sa tu uvádzať veľmi veľa príkladov neodbornosti v RTVS
za posledné štyri roky klesla úroveň celej spoločnosti pod bod mrazu a to vo všetkých oblastiach, od ekonomickej, cez právo a spravodlivosť, , legislatívnu spoločenskú, sociálnu, zdravotnú, kultúrnu, skrátka mala dosah až na každú špáročku spoločenského života. Zastavím sa pri kultúre, kde pri reformách ministerky Šimkovičovej opozícia ide z kože vyskočiť s poukazovaním, že v RTVS boli samí skúsení, dlhoroční odborníci na kultúru a umenie. Dalo by sa o tom polemizovať, ak to porovnávame so skladbou programov v Čechách, či v Nemecku alebo Rakúsku . Tie naše v porovnávaní s nimi nie sú pre kultúrne vyspelých ľudí, ktorí majú cítenie a lásku ku kultúre u umeniu. V týchto inštitúciách by mali by mali byť aj skutoční odborníci na kultúru a umenie. Skôr mi skladba tých programov pripadá niečo ako divoký západ v kultúre a umení.
ako príklad uvediem 1. september - Deň ústavy. Domnievam sa, že v tento deň by vo večernom programe verejnoprávnej televízie by uspokojilo náročných poslucháčov kultúry a umenia vysielanie opery Svätopluk . Určite v archívoch bývalej RTVS majú dosť záznamov z tejto opery. Spomínam si na prvé slávnostné uvedenie tejto opery na lodi pod Devínom v roku 1968 na nezabudnuteľný hlas Eduarda Hakena, ktorý spieval Svätopluka. Pamätám si, že aj v časoch socializmu vždy na Nový rok dávali operu Predaná nevesta každý rok bol to vysoký umelecký a kultúrny zážitok ju pozerať. Takže nad súčasným vedením a príslušnými zodpovednými pracovníkmi, resp. ich kultúrnou úrovňou by človek zaplakal. Takže tie progresívne a mediálne rečičky a totálne hlúposti o ich odbornosti nie sú namieste a sú zavádzajúce. Pre osvieženie pamäti spomeňme si, ktorý riaditeľ a STV zaviedol do programov STVS novoročné koncerty viedenských filharmonikov? Dalo by sa tu uvádzať veľmi veľa príkladov neodbornosti v RTVS
nie je čo sa aj štátu týka len čierne a biele, je ešte veľa odtieňov aj iných farieb. Že za posledné štyri roky klesla úroveň celej spoločnosti pod bod mrazu a to vo všetkých oblastiach, od ekonomickej, cez právo a spravodlivosť, , legislatívnu spoločenskú, sociálnu, zdravotnú, kultúrnu, skrátka mala dosah až na každú špáročku spoločenského života. Zastavím sa pri kultúre, kde pri reformách ministerky Šimkovičovej opozícia ide z kože vyskočiť s poukazovaním, že v RTVS boli samí skúsení, dlhoroční odborníci na kultúru a umenie. Dalo by sa o tom polemizovať, ak to porovnávame so skladbou programov v Čechách, či v Nemecku alebo Rakúsku . Tie naše v porovnávaní s nimi nie sú pre kultúrne vyspelých ľudí, ktorí majú cítenie a lásku ku kultúre u umeniu. V týchto inštitúciách by mali by mali byť aj skutoční odborníci na kultúru a umenie. Skôr mi skladba tých programov pripadá niečo ako divoký západ v kultúre a umení.
Odporúčame