a že ten najpočestnejší z tých najpočestnejších v Amerike vyštudovaných novinárskych bacalárov nebude Ficovi nadávať do Hitlerov
a že ten najpočestnejší z tých najpočestnejších v Amerike vyštudovaných novinárskych bacalárov nebude Ficovi nadávať do Hitlerov
ale znášam, akurát nie som šialený blázon a mám zdravý sedliacký rozum, nie ako tí páni z bratislavkých panelákov
domnievam sa že autorka nového prezidenta nemiestne a drzo podozrieva a uráža, lebo takéto reči by mohla šíriť do éteru, až keď by sa skutočne dopustil toho, o čom píše. Je to od nej riadna hovädzina, nechcem použiť priliehavý výraz, chcem byť slušný
že nebudú robiť bordel v bratislavských ulicich a žiadať vládu odstúpiť, lebo koalícia vyhrala voľby
čo je ale dôležité, že nový prezident,nie ja ani ochranca medvedov, vlkov, korytnačiek, syslov, orliakov morských, podkôrného hmyzu a inej hávede ani zástanca Green Dealu
domnievam s,a že darmo sa bude nový prezident usilovať o zmierenie už od prvých okamihov novinárov, politologov aj opozičných politikov vidno, že opozičná vojna bude pokračovať, že nebudú rešpektovať výsledky volieb
to ktorýže sú to tí odborníci? Zrejme ne miešanie ruskej zmrzliny na oplotenej embassy
on zrejme myslí tú, ktorá neustále chodila po boku pána prezidenta, že novinári v Anglicku pri pohrebe britskej kráľovnej sa domnievali, že je to slovenský prezident
ďakujeme a stačilo. Domnievam sa, že sa do dejín Slovenska nazapísala zlatými písmenami Pokazila si to sama svojou neodbornosťou, doslova nerozumom. Veď ako mohla porušiť ústavu a nevyhlásiť referendum o predčasných voľbác, ked ústava jej to prikazovala
ale zasa si myslím, múdry prezident, dobrý prezident, môže veľa dobrého pre Slovensko urobiť, ala najmä vybaviť, ak nechodí po svete a nezbiera len pre seba metále
domnievam sa, že táto otázka je právne irelevantná, nakoľko matoviči vyhlásili núdzový stav a podľa ústavy a viacerých zákonov vyhlásením núdzového stavu je ochromená činnosť štátu, obmedzené sú služby občanom, je zákaz zhromažďovania, vystupovania verejne osôb, zákaz štrajkovania, protestov a podobne, skrátka je ochromený každodenný normálny život
nejdem sa k tomu vyjadrovať, nie som politik, je to na dlhoročných národných, kultúrnych aj politických tradíciách, ale neviem si reálne predstaviť ako by k takým reformám v praxi došlo, vzhľadom k tomu, že by na také niečo bolo treba v parlamente 90 poslancov
akurát k tomu dodám známe slovenské príslovie: neodborník, hotový kat
Preto sa domnievam, že je to veľmi zložitý problém, že by nastali nové 50-té roky, kedy by aj nevinní ľudia boli obvinení a zatváraní ajeden na druhom by si vylievali zlosť a mstili sa
napríklad Pellegríni ako premiér dohodol s dekanmi lekárskych fakúlt zvýšený počet prijatých domácich uchádzačov na lekárske fakulty aj z fondu premiéra vyčlenil na to 150 tisíc Eur. Prišiel Matovič a všetko zrušil. Koľko už mohlo byť študentov lekárskych fakúlt v 4. či 5. roku, čoskoro budúcich lekárov?
k téme očkovania detí proti kovidu sa vyjadrovať nebudem, nie som na to odborník. Keď Matovič s tou svojou kumpániou doslova mordovali kovid a národ s kovidom, tak Pellegríni bol v opozícii , nemal nárok niečo riešiť. Ja tiež som bol proti povinnému očkovaniu, tiež som jeho obeťou , po druhej injekcii som prestal chodiť, obrovsky ma bolia nohy, neovládam ich , preto nechodím podnes
ja som za hmotnú zodpovednosť, ale kto posúdi, čo je správne a čo nie? Aké budú pravidlá? V demokracii v reále to nie je možné . Ved´ sme boli svedkami, ako čurilláci a lipšici na pokyn Matoviča na koho Matovič ukázal bezdôvodne obvinili a držali vo väzbe bez podanie žaloby. Kto napríklad bude vinný ak niektorá stavba, alebo akýkoľvek obchod sa nezdarí a to len preto, lebo zákon o výberovom konaní hovorí, že musí vyhrať výberové konanie najlacnejšia ponuka. Lenže pri lacnej ponuke táto neznamená aj kvalitu. A takýchto prípadov by som tu mohol vypisovať od rána do večera .
V socializme to je možné, tam sú pravidlá jasne dané, ale v kapitalizme sotva .
aj v 2. bode sa autor púšťa do polemiky, ktorú z hľadiska právnostavebnotechnického neovláda. Stavebné povolenie na Rázsochy aj so všetkými nutnými stavebnotechnickými dokumentami už neplatilo. Pellegríni nasadnutím do bagra len dal začiatok tomu, čo bolo vybavené. Povolenie na búranie Rázsoch a príprava stavby. Ak by v roku 2020 vyhral voľby Smer a vládol dnes by už hrubá stavba bola postavená, ale prišli matoviči a všetko zrušili
s tvrdením autora s obvinením Pellegríniho z nesprávnych opatrení počas kovidu nesúhlasím. Pellegríni presne zaviedol opatrenia uvedené v pandemických plánoch, čím zamedzil príchodu kovidu na Slovensko za zahraničia aj jeho šíreniu, čo Matovič úplne zrušil a dal kovidu zelenú
porovnávaš neporovnateľné. Švajčiarsko so Slovenskom . Máš na to jednoduchý pohľad. U nás je centrálne riadený štát, tam nie.
Odporúčame