to, čo opisuje autor, je vlastne systém riadenia a manažovanie celej EÚ Bruselom, jej byrokratmi , snahou je podriadiť si krajiny bývalého východného bloku a urobiť si z nich poslušných nesvojprávnych vazalov s typickými príznakmi kapitalizmu vykorisťovať ich a žiť na ich úkor


