rusko odstrihlo 7 statov s platnymi kontraktmi
rusi vzdy predavali plyn za trhove ceny
rusko odstrihlo 7 statov s platnymi kontraktmi
rusi vzdy predavali plyn za trhove ceny
rusko odstrihlo 7 statov s platnymi kontraktmi
a pre slovensko by to malo aku vyhodu? vyplatit za elektrarne a distribuciu?
slovensko stale dovaza plyn z ruska
slovensko stale dovaza rusky plyn
svedkovia blahovi tvrdili, ze benzin bude stat 5 euro
benzin ide vzdy hore, ked ide hore cena ropy. tak to bolo aj 10 rokov dozadu a je to tak aj teraz
kto dnes ponuka 1 MWh za 36 euro?
zostatnit=ukradnut. lenze svedkovia blahovi chcu ukradnut tym druhym, svoje nechcu zostatnit
s tebou naozaj nebudem marnit cas
ja mam lepsi napad. treba zostatnit-ukradnut tebe a tebe podobnym vsetok majetok. uvidime, ci aj potom budes tak nadsene obhajovat zostatnovanie-okradanie
nijako nespochybnujem co tu pises, ale zaroven to nic nemeni a ani to nie je v rozpore s tym, co som napisal
nie len fico, ale aj matovic, kolar, danko, sulik, pelegrini. preto to tu vyzera tak ako vyzera. peniaze neinvestujeme ale prezereme, vid 13sti, min. dochodoch, danovy bonus na deti, rodicovsky bonus... vsetko za pozicane miliardy
a to nieco meni na tom, co som napisal?
to, ze pre tych jedmoduchsich je burza "spekulativna" je len a len ich problem. nikto nevie presne odhadnut spotrebu a tak sa stava, ze niekedy ma firma-stat prebytok a potrebuje plyn predat a niekedy sa stava, ze ma plynu nedostatok a potrebuje kupit a nato sa spravila burza.
ceny vyleteli, lebo rusi odstrihli 7 statov s platnymi kontraktmi a realne hrozil nedostatok plynu, dovtedy boli roky rokuce ceny plynu nizke, napriek "spekulativnej" burze
eu stale hrozi nedostatok plynu. to, ze je vo svete plynu dost je sice pekne, ale ty ho potrebujes prepravit do eu a nahradit ruskych 160 mld m3 sa neda z roka na rok
samozrejme vsetci mozu za vysoke ceny plynu, len rusko, ktore odstrihlo 7 statot s platnymi kontraktmi nemoze za nic.
Ano politici spravili velku chybu, lebo sa spoliehali na rusov. Rusi sa odstrihnutim od plynu nejeden krat vyhrazali krajinam, ktore "neposluchaju", len nemci si mysleli, ze k nim si to nedovolia...
hlupakom ako ty treba vysvetlit zakladne fakty:
1/ gazprom predava plyn za trhove ceny s tym, ze ten kto ma dlhodoby kontrakt dostava zlavu. Take nieco ako garantovana cena su hluposti, ktore tu neustale siria svedkovia blahovi. Ak by bola garantovana cena, tak by stat nemusel dotovat plyn pre domacnosti!!!
2/ spp ma stale platny dlhodoby kontrakt s gazpromom a gazprom stale dodava plyn na slovensko
3/ ziadny dodavatel plynu ti neda fixnu cenu na x rokov dopredu!
Rusko zautocilo na ukrajinu. Slovanska vzajomnost v praxi
ja si v klude uzivam leto a dovolenky aj teraz
zase bude preukazatelnych neschopakov a populistov plny parlament
len 13sty a minimalny dochodok stoja slovensko miliardu rocne. a kolko budu stat tie americke f16 objednane za fica a danka?
Odporúčame