Nuž domnievam sa Scorpion,že sa mýliš vo svojich výrokoch.Satan zrejme neklamal v tom ,že nezomrú,pretože skutočne nezomreli.Naopak to Boh si nakládol do úst,lebo povedal iste zomriete a nestalo sa tak.
Nuž domnievam sa Scorpion,že sa mýliš vo svojich výrokoch.Satan zrejme neklamal v tom ,že nezomrú,pretože skutočne nezomreli.Naopak to Boh si nakládol do úst,lebo povedal iste zomriete a nestalo sa tak.
Moja "pravda" je tá,že my ľudia nemáme ani páru,či reálne existuje niečo,čo voláme Boh a preto je pre mňa správnou, čestnou a pokornou subjektívne objektívnou odpoveďou na otázku existencie božej tá,že "nevieme".Teda vidíš,že ja uznávam relativitu a subjektivitu tej svojej pravdy.
Čo sa týka MS tam sme domnievam sa vydaní na pospas prírode /Bohu/ ako nám to v tých makoviciach "poskladá".To je tá danosť,čo sa nedá ovplyvniť nijakou našou vedomou snahou.Schopnosť pochopiť multirovinnú zložitosť a náročnosť dokonale orientovať sa vo svete filozofie otázok existencie božej zrejme nedostal do vienka každý z nás.To je nesporné a
z toho dôvodu influenceri a vykladači tej pre svet a ľudí správnej pravdy tvojho druhu majú možnosti donekonečna recyklovať tie svoje pravdy.Pochopiteľne platí aj o mne.
Aj o existencii “pravdy,ktorá prináša úžitok” platí tá stará známa poučka o relativite a pochopiteľne rovnako podlieha v mnohých rovinách výsledkom špekulatívnych filozofických kategórií,zvlášť ak je reč o akejsi mimo zmyslovej entite,kdesi mimo našeho ľudského trojrozmerného priestoru.Záleží len na individuálnej kognitívnej schopnosti MS/makovicového softvéru/poňať v čo najširšej miere všetky uhly pohľadu a všetky aspekty problému.
Rovnako pojem “skutočná sloboda” nepatrí zrovna do kategórie tých,o ktorých by sa dalo povedať,že sú širokou verejnosťou plne pochopené a vo všeobecnosti prijímané.
Cit.:”. Len je smutné, ak dané učenie, názor, program je nesprávny, alebo až smrteľne škodlivý! A to mnohé náboženské, politické, a podobné názory, učenia sú“
No ale s tým je možné súhlasiť,ibaže domnievam sa,že si si prácu odbyl naľahko zovšeobecneným tvrdením.Tu je rozhodne potrebné uviesť aj konkrétne príklady.
Tiež ja konkrétne nemám šajn,z akého dôvodu"viera nie je vlastnístvom všetkých"
Je to naozaj trápne,že ja obyčajný smrteľník si dovolím tú drzosť a chcem poradiť Bohu.moja rada je tak triviálne prostá,že je naozaj na podiv,ako je možné,že to ešte žiadneho Boha nenapadlo.Teda tá moja rada znie-pán Boh/Bohoviavia/ ukážte sa!!Tak málo stačí a je vymaľuvané,konečne bude na celom svete po trápnej tragikomédii.
Ale ide to demokraticky,ide.Toho potvrdením je sám autor blogu v ktorom takpovediac slobodne vystrelil naverímboha do tmy,bez toho aby čitateľa oboznámil čože to také mal na mysli,keď to ohodnotil tak dramaticky.Čitateľ si potom môže všeličo namýšľať,trebárs aj to ,že pisateľ blogu je nešikovne vygradovaný mentorsko -manipulátorsky, katastroficko- diagnostikovaný skeptik hlásajúci bludy.
Vidíš Milano ako pekne si opätovne potvrdil moje slová o tom,že najväčším problémom ľudstva je danosť ľudských mozgov chápať veci tohoto sveta rozdielne.
A preto potom nastupujú zruční ovplyvňovači/influenceri,ak som nechcel použiť manipulátori/ tvojho typu,aby dosahovali u tých ,ktorí im načúvajú zmeny v myslení podľa svojich predstáv.Jasné,že to je v poriadku,veď ty a tvoja "smrteľne zachmúrená"cirkev Jehovovská a iné cirkvi sveta určite neprajete tomuto svetu nič zlého,ale znovu pripomínam prvú vetu môjho príspevku z ktorej plynie jednoduchý logický záver a to ten,že jednoducho ani Ty,ani Vy,a ani žiaden iný človek sveta veriaci v nejaké božstvo nemôže rátať s celosvetovo uznaným pochopením svojich názorov.Je to tak z jednoduchého dôvodu a tým je jednoznačne nemateriálna, metafyzikálna s kognitívne filozofickými problémami spojená kvázi existencia toho vašeho /tých vašich/ bohov.
Tak to bolo a vždy aj bude,ledaže by sa nás nejakému tomu božstvu uľútostilo a rozhodlo by sa ukázaťsa.
Biely jeleň? Prečo nie.Tu u nás v Novákoch máme bieleho daniela.Ale je aj možné,že sme ho už len mali.Ešte v marci som ho videl a odvtedy už nie.
Len tak spakruky,čo mi letí hlavou,keď čítam,čo píšeš.
"teoria existencie "vyssej moci" je jedna vec a ja ju nepopieram, naopak viem o nej asi vaoc ako ty"
Nuž teória je vždy len teóriou ,preto je to teória,lebo nie sme schopní žiadneho dôkazu.Preto mi je jasné,že o teórii vyššej moci môžeš vedieť len toľko,koľko je tvoj MS /makovicový softvér/ vyfabulovať.V tom prípade ide o tvoje "debiliny".
"pretoze BOH urcite nema s bibliou nic spolocne, biblia je vytvor temnych sil, pachajucich ZLO
a za ucelom pachania ZLA bol aj vyrobeny Vatikan"
So štylizácie písomného prejavu súdim,že s pojmom "Boh" operuješ ako s nepochybne existujúcou ,reálnou entitou.Ak je tomu skutočne tak,potom by bolo zaujímavé,čo je v tvojich očiach dôkazom existencie božej.
To isté sa týka aj pojmu "temné sily" a dôkazu tvrdenia,že Vatikán bol vyrobený za účelom páchania zla.
" kazdy aspon intuitivne citi, ze tu je vyssia moc a vyssia inteligencia"
Naozaj každý Deltoid?Plne si uvedomuješ dosah takého výroku?
Zákonitosti /prírodné,božie/ ktorým všetka tá hmota podlieha tu na Zemi a v nami poznanom Vesmíre,tak je tu aj tá možnosť,že to tak je zariadené a funguje na základe nejakej vyššej “moci”.Ale rozhodne platí,že je to len teoretická možnosť a ľudstvo ešte nedospelo tak ďaleko,aby dokázalo dať na túto otázku relevantnú ,teda dokázateľnú odpoveď.Skrátka je to len teória bez dôkazov,takisto ako je teóriou aj Einsteinova teória relativity,alebo teória o evolúcii.Hoci u tých posledných dvoch teóriách nejaké čiastkové úspechy sú evidovateľné.
Pripomínam Deltoid,že to sú moje “debiliny” a uvedomujem si,že nemám patent na rozum a budem rád,ak pochopíš ,že to isté platí aj o tebe a teda nie je slušné pokladať iných prispievateľov za debilov,len preto,že majú iný názor.
Deltoid na tvoju otázku ti odpoviem otázkou.A ty prečo stále dokola opakuješ tie svoje debiliny?Ale aby si sa neurazil,lebo to v žiadnom prípade nie je v mojom úmysle ťa uraziť,tak je mojou psou povinnosťou položiť aj inú otázku.Prečo ja sám donekonečna opakujem zasa tie svoje debiliny?A prečo stále dokola opakujú iní tie svoje?
Nuž hádam ti takáto odpoveď postačí,ako odpoveď a vysvetlenie na tvoju /ne/slušnú otázku.
Pre úplnosť ešte považujem za potrebné uviesť ktorúže to moju debilinu stále dokola opakujem ja.Tou je agnostický postoj v tom zmysle,že na otázku existencie božej ja odpovedám ,že neviem,či niečo ako Boh existuje.Vysvetlím aj ,že prečo mám taký postoj.
Totiž na základe štúdia Biblie,filozofie,histórie,sociológie,psychológi e a skrátka mnohých všakovakých lógií ja v existenciu božiu veriť nemôžem,lebo sú to všetko len ľudské reči /názory/,ale na druhej strane uvedomenie,že existuje /teda ak naozaj existuje/ všetka tá hmota zeme a vesmíru a život na zemi a všetky tie
Môj respekt Janko.Presne,jasne výstižne.
Len dodám,že žiaden originál Biblie neexistuje a to,čo tu máme dnes k dispozícii,je len kompilát podľa želania "svätých koncilovských redaktorov" a im podobných veriacich fanatikov.So zadosťučinením kvitujem a teším sa,že vo svete sa čoraz vo väčšej miere presadzuje názor,že cirkvi sú viacmenej brzdou pokroku a čo sa existencie boha/ov/ týka,tak najúprimnejšou odpoveďou je "NEVIEME".
Neviem,či vôbec,alebo ak áno,tak do akej miery sa naše vzdelávacie inštitúcie zaoberajú v priebehu vzdelávania našej mladej generácie takýmito praktickými problémami v smere zvýšenia finančnej gramotnosti občianskej spoločnosti.Ale domnievam sa,aj na základe tohto a iných blogov o úverovej zadĺženosti občanov SR ,že sme v tomto smere ,no povedzme,že sa správame hodne iracionálne.
Konkrétne pre mňa je nepochopiteľné,že si niekto požičia na vianočné darčeky.
Skrátka chcel som povedať len to,že cesta ku zlepšeniu stavu vedie aj cez zvyšovanie finančnej gramotnosti prostredníctvom vzdelávania a to tak mladej generácie v školách,tak ako aj starých capov prostredníctvom médií a to tak,že natvrdo zo zákona povinne!!!
Pán autor.V skutočnosti ste to vy,čo ste si požičal výrok,aby ste ho použil vo svojom vyfabulovanom manipulatívnom texte na podporu svojej viery.Taká je tvrdá pravda.
Nepomôže ani kupovať si pšenicu , doma mlieť a z múky piecť svoj chlieb.To preto,lebo aj v nej je hromada chemikálií použitých v procese pestovania.Pomôže len pestovať si sám bez chemikálií,alebo kupovať od niekoho takého,pravda ak vôbec niekto taký existuje.No to,čo je na veľký podiv,je skutočnosť,že ľudia zrejme prikladajú tejto veci len malú váhu,lebo inak by boli každý deň v uliciach a demonštrovali svoje požiadavky vláde a parlamentu,aby boli prijaté patričné zákonné opatrenia k tomu,aby z potravín zmizli všetky chemikálie,čo tam nemajú čo robiť.
A tak sa pekne plnia zdravotnícke zariadenia bojujúce s rakovinou,hovorí sa o epidémii,ale to je asi tak všetko.Pravdepodobne je to všetko v polohe ako z toho českého filmu "Černí baroni",kde poručík Hamáček hovorí: "Tyhle starosti můžete pustit z hlavy,lidí je na světe jako sraček ."
Je zaujímavé a zároveň zvláštne a možno až mystické ako fungujú naše mozgy s ich shopnosťou abstrakcie.Ale najviac vzrušujúca a lákajúca a priťahujúca je tá zatiaľ len hypotetická možnosť prekročiť hranicu a poodhaliť to,čo sa možno ukrýva kdesi za hranicou trojrozmerného priestoru.Bohužiaľ je veľa takých vedomí,ktoré si z nejakého dôvodu nedokážu uvedomiť,že v tejto oblasti sa pohybujeme naozaj len v oblasti našich teórií,kde nie je miesto pre akúkoľvek možnosť vedomia na základe presvedčivých vedeckých dôkazov.Je možná iba "slepá"viera a s tou vždy bol a je praktický problém,hoci v zásade ona nemusí byť prekážkou hnacej sily skúmajúceho vedomia.
Len tak na okraj Comm.Poprosím dovysvetliť,lebo ak takejto štylizácii dobre rozumiem,tak k nej mám isté pochybnosti ohľadom možno domnelej iracionality kolidujúcej s logikou.Totiž nie je jasné,odkiaľ čerpáš podklady pre svoj výrok. Po prvé :" Existencia má mnoho vrstiev "?
A po druhé: " Ak naše bdelé vedomie v tomto svete funguje len v jednej z nich,tak ako je potom možné vôbec poznať existenciu iných/mnohých/ vrstiev existencie?
A po tretie.Uvažuješ v tej spojitosti vedomie/ia/a existencia/ie/ o diverzifikácii,alebo substitúcii?
A po štvrté.Ako je možné dokázať,že naše bdelé vedomie v tomto svete funguje len v jednej z nich?
Toto veru môžem.Rozhorčený tradicionalistický veriaci fanatik,čo reže ako britva.To je dobrá voda na môj agnostistický mlynček a ďalší klinček do čoraz viacej vo svete sa presadzujúcej rakvy akejkoľvek slepej viery v akéhokoľvek pánbožka.
Z čoho vychádzam?
1.Môj agnosticizmus odpovedá na otázku existencie boha/ov/--neviem,lebo niet dôkazov.
2.Spoločenský vývoj podliehajúci aj vývoju informačných technológií vedie k poznaniu,že čo sa bohov týka,všetko sú len naše rečičky a poznanie podliehajúce subjektivite a relativite a preto je nemožné uzurpovať si nárok na univerzalitu tej svojej pravdy.(jasné,že toto rešpektujem aj čo sa týka bodu 1)
3.Pretože filozofia už dosiahla hranice možného ľudského poznania aj v priestore trojdimenzionálnom a aj v tom metafyzickom,nevyhnutne môže cesta vývoja a pokroku ľudstva viesť len v línii vedeckého výskumu a tu sú všetky cirkvi sveta so svojimi bohmi a tradíciami nevyhnutne pozadu.Ich snaha uviesť svoje dogmy do súladu s výsledkami vedy je márna.
Odporúčame