Keď teoreticky rozoberieme panelák na povedzme 50 samostatných domov s rovnakou výmerou, kúrením aj vonkajším zateplením teplo bude unikať do okolitého priestoru, nie k susedovi. Ten čo celodenne kúri bude platiť násobne viac a ten čo vypína kúrenie, keď je mimo byt dom a súčasne nepožaduje npr. z dôvodu veku teplotu 22-23°C ale povedzme 19°C v severských štátoch 16-18°C bude platiť podobne možno 10-15% viac. Takže to vykurovanie suseda je len vo vašej hlave. Lebo keď budete vykurovať vonkaší priestor žiadne sťažnosti nebudú. Jediné čo potom je možné robiť zvýšiť tepelnú nepriestupnosť. Ale to môžete spraviť aj teraz, ale radšej sa vyhovárate na suseda.


