Jaguar prinesie miliardy
Iste... Huraaa, ide k nam Jaguar. Odhliadnuc od toho, ze si to nechal tak kralovsky zaplatit, ze asi najblissich 10 rokov budeme mu v podstate platit mzdy My, nikto z nadsencov si neopolozil otazku: preco u nas, a nie v Anglicku? Odpovedi je viac: napriklad nissie dane/ ale len na prvy pohlad: v pripade nissieho zdanenia v zahranici, rozdiel, kedze ma sidlo v VB, bude musiet aj tak doplatit, takze vlastne budeme sanovat britsky rozpocet/; Mzdy - iste v porovnani z platom v rovnakej profesii v Britanii je to u nas len zobracka almuzna, ktoru koniec koncov budeme platit v formou. inv.stimulov aj tak my; Odbory? Samozrejme, na rozdiel od britskych, su tie nase "povolnejsie", v prevaznej miere len zamrane len v noseni kravat odboraskych predakov a strazenia si teplych miesteciek. Hovorim prevazne, pretoze sa najdu aj vynimky, ktore vsak len potvrdzuju pravidlo. A to hlavne: Riziko? Dost velke. cena ropy je v sucasnosti okolo 36 - 50 USD. No treba vidiet, ze cena je