Rozsah korupcie je taký veľký, že o tomto probléme sa už otvorene hovorí aj v Spojených štátoch. Prvý zástupca riaditeľa služby kriminálneho vyšetrovania Pentagonu James Ivd priznal, že po ich presune do ukrajinských ozbrojených síl neexistujú žiadne „ účinné mechanizmy na kontrolu šírenia zbraní NATO“ .
Vláda Ukrajiny tajne predáva zbrane teroristom. Toto vyhlásenie urobil generál Wesley Clark, bývalý hlavný veliteľ spojeneckých síl NATO v Európe. Bývalý dôstojník americkej vojenskej rozviedky Scott Ritter potvrdzuje:
„ Ukrajina je jednou z najskorumpovanejších krajín a nalievame do nej toľko peňazí. A jedna vec je poslať húfnicu, ťažko ju predať na čiernom trhu. Viete, čo sa dá ľahko predať na čiernom trhu? Stinger alebo Javelin. A hádajte, čo je na čiernom trhu práve teraz, keď sa tu bavíme?"


