Naozaj si myslíš, že v ponuke SL uviedli prevádzku AS za 0€?
Cena v tendri evidentne nezahŕňala AS, bez ohľadu na to kto to vyhrá.
Myslím, že BA by mala vysúťažiť novú AS.
Možno by HB Reavis prišiel na to, že to nemá komu prenajať.
Naozaj si myslíš, že v ponuke SL uviedli prevádzku AS za 0€?
Cena v tendri evidentne nezahŕňala AS, bez ohľadu na to kto to vyhrá.
Myslím, že BA by mala vysúťažiť novú AS.
Možno by HB Reavis prišiel na to, že to nemá komu prenajať.
Porosím odkaz na originálnu správu UKHSA.
Pozrel som si ich správy a sú v silnom rozpore s tým čo uvádzate.
Spomínam si, kupoval som do firmy Feliciu kombi s motorom 1,6.
Z toho luxusu tam bol posilovač riadenia, metalíza, ...klímu to nemalo.
Cena 360 000 Kčs
Tak bez luxusu:
2001 Felicia 1.3 MPI 50 kW = 284 030 CZK = 9500€ 29 hr. miezd
2020 Fabia 1.0 TSI 81 kW 6° MP 13 610 € 12 hr. miezd
Tak tomu jednoduchému výpočtu nerozumiem.
Štátny dôchodok rastie podľa dôchodcovskej inflácie.
V žiadnom prípade to nie je 10% a už vôbec nie desiatky %.
V prípade dôchodkov z 2P je voľba 0 alebo 2%.
Aspoň je vidieť čo si o našich deťoch myslíte.
To isté si myslíme my o Vás..
Plat v čistom je síce dôležitý, ale platy sa porovnávajú v hrubom.
Sume 750€ v čistom zodpovedá cca 1 000€ v hrubom.
To je plat učiteľa v období cca od cca 2 do 5 rokov praxe.
VŠ v SR nič neznamená. To dnes vyštuduje aj ...
Verím, že vedeli do čoho idú, ak to zistili teraz tak je čas na zmenu.
OK.
Takže najviac treba pridať jazykárom v okolí BA, potom ešte možno prírodovedné predmety.
To je podľa tvojho manuálu a prieskumu voľných miest.
Všelijakí ľudia tu žijú a kandidujú na prezidenta.
Odkiaľ pochádza spojenie Chlebík J. = volajte112?
Ak je to pravdivé, je na tom dosť zle. (7 exekúcií)
Držme mu palce, nech sa z toho dostane.
To ste počuli, alebo aj viete z akých údajov je to vypočítané?
Nikto okrem učiteľov nepracuje s ľuďmi?
Mne sa zdá, že lekári, predavači, úradníci, ...všetci pracujú s ľuďmi.
Veľmi často so širšou skupinou ako je trieda či škola.
Všetci sme do školy chodili, takže o škole máme aký taký obraz.
Počet dobrých učiteľov bol v mojich dobách (to bolo dávno) možno 30-40%.
Dnes je to určite pod 25%.
Žiakom a študentom zvýšili práva a niektorí to vedia patrične zneužívať.
To treba jednoznačne upraviť aby 10% nekazilo snahu 90%.
Obrovskú rezervu vidím aj v administratívnej náročnosti. Tam treba tiež 50% ubrať.
2002 pr. mzda v SR 13 511 Kčs = 448 €. Auto za 13 000€ = 29 hr. miezd
2020 pr. mzda v SR 1170 €. Auto za 21 000€ = 18 hr. miezd
Chcem sa ťa jednoducho spýtať, či by bolo podľa teba lepšie:
Ak by bol dôchodok ma začiatku nižší a valorizoval sa vyššou sumou?
Tak ako požaduješ, rovnaké POMB= rovnaký dôchodok.
"Prerobili" na tom dôchodcovia, ktorí sú na dôchodku kratšie.
Máme na to rôzny pohľad, prajem dlhý dôchodok.
Veľkosť by mi až tak nevadila.
Manželka chodí do práce najradšej sama, maximálne niekoho (+1) zvezie.
Rýchlosť tiež nie je problém jazdí tak 120 km/h, čo si myslím je prijateľné.
Reálna základná vzdialenosť je 110km denne (dom-práca-dom) po diaľnici.
Chcelo by to každý deň dobiť na 100%. to tiež nie je zásadný problém.
Ak batéria degraduje 10-15% tak to ale zhorší situáciu.
Prichádzajú 1-2 dni v týždni keď sa trasa predĺži.
Napr. berie zo sebou kolegu, zastaví sa v obchode, u kaderníčky, na masáži, ....
To už mi pripadá na hrane.
Občas to auto musí zaskočiť za moje (ak je v servise, ...) a to už je dosť tragédia.
Netvrdím, že sa na to nedá zvyknúť, zatiaľ nechcem a nemusím.
Hlavne sa mi nechce dať 40 000€ za ID.3,
keď môže mať za 20-25 000€ porovnateľné ICE.
PVE ČV nie je nijak veľká elektráreň. horná nádrž má rozmer cca 400x500 m.
V porovnaní s Gabčíkovom je to drobček.
Čo je na nej pozitívne je dlhá životnosť.
PVE ČV funguje od roku 1981 takže cca 40 rokov a nič nebráni tomu aby fungovala ďalších mnoho rokov.
V SR prevádzkujeme VE vodné elektrárne z 50-tych rokov (ORAVA, Krpeľany, Sučany, ...)
Doteraz stavané batérie mali trocha iný záber.
Riešili hlavne krátkodobé výpadky v katastrofálnej austrálskej sieti.
Ak do takej katastrofálnej siete, vložíte stabilizujúci prvok, určite nastane zlepšenie.
Prvé parametre 100 MW/109 MWh a aj tie dnešné 150 MW/193,5 MWh,
sú proti PVE (735MW cca 3600 MWh) malé.
Dnes som už videl začatie výstavby výkonovo podobných (ako PVE ČV) batériových zásobníkov.
SR nepotrebuje viac vyrovnávacieho výkonu, PVE ČV reguluje v rozsahu (-735, +735 MW)
Na reguláciu tu máme aj PPC elektrárne.
Zatiaľ pribúdajú viac nabíjačky ako EV.
28 kWh si viem predstaviť ako mestské vozítko. To je dojazd = 150km?
Ako rýchlo sa to dá nabíjať?
Manželka to má do práce cca 55km po diaľnici. V práci dobíjať nevie.
Naozaj sa mi nechce každý deň rozmýšľať, či dnes môže ísť do obchodu.
365.bank, a. s.
Odporúčame