Maslo vystrelilo nad tri eurá. Vianočné pečenie sa predraží
Je to vec pohľadu:
Nechceš porovnať novopostavený byt s tým čo sa ako byt dávalo za socializmu (Bytové jadro, drevené okná, dvere ani nevie ako by som ich nazval, linoleum, ...
Koľko bytov bolo za podpis na 10 rokov? 50% boli domy, 25% DB, 25% ŠB. V DB za teba tých 25-30 000Kčs zaplatil zamestnávateľ. 30 000 si splácal v nájomnom.
Napriek všetkému čo som uviedol to bolo lacné.
Kvalita potravín za socializmu je taký spomienkový optimizmus. Čo naozaj neexistovalo boli náhrady napr. sójou. Sója bola drahá.
Zdravotníctvo bolo naozaj lacné, ale diagnostika bola mizerná. Lieky takmer výlučne zo socialistického tábora,
Občas niečo z Juhoslávie, minimálne kapitalistická cudzina. Aj tu vládne pekný spomienkový optimizmus, dôchodcovia ktorí dnes potrebujú zdravotnú starostlivosť boli pred 30 rokmi mladí a stačil im obvodný lekár a možno zubár.
Školstvo na ktoré tak nadávame je len výsledkom je masifikácie.
Ja s tým síce nesúhlasím, ale prijímam to ako fakt.