1, neviem aký máte kotol, ale dnes bežné kotle vedia výkon regulovať.
Kotol nemusí vypnúť, stačí, že zníži výkon.
2, Ak aj nastavíte teploty, nemusíte dosiahnuť ideálne teploty.
Určite radiátor v chodbe a na WC kúriť nebude.
Teplotu v kúpeľni nie je potrebné držať na 23°C po dobu 24 hodín.
3, Buď môžete použiť bežné termostatické hlavice, alebo programovateľné.
Programovateľná hlavica začne kúriť v kúpeľni o 5:00 a keď tam o 6:00 prídete, bude tam teplo.
Ak o 8:00 odíde do práce, môžete teplotu naprogramovať o niečo nižšie (2-3°C)
Pred návratom z práce, kúrenie opäť začne kúriť na požadované hodnoty.
Rovnako zníži teplotu na noc a väčšina pozná dni v týždni, takže režim cez víkend je iný.
Nie je to dokonalé (nepozná sviatky, dovolenky, ...) , ale vtedy možno prepnúť do manuálu.
Hlavica stojí 25€, takže to nie je dramatická investícia.

