To si asi netrafil. Nemocnica v Trebišove nie je štátna.
To si asi netrafil. Nemocnica v Trebišove nie je štátna.
... ale kde vezmeme na dotáciu pre všetkých 2 500 000 x 5000 = 12,5 mld € + ročný výpadok na dani z palív > 1 mld. € Za 10 rokov nás to bude stáť 22 mld.
Ak by sme "vypli" USS Košice tak znížime emisie o 8 mil. ton t.j. +60% oproti výmene ICE za BEV
A bude nám chýbať 300 mil. ročne na mzdy + priemerne 30 mil. daň zo zisku.
Za 10 rokov je to 3,3 mld. je to 6 x lacnejšie.
To bola len ilustrácia - nechcem vypnúť U. S. Steel Košice ale hľadajme rezervy tam, kde je to jednoduchšie a lacnejšie dosiahnuteľné. Trvalo nám 10 rokov kým sme sa odhodlali zrušiť Elektráreň Nováky a pritom náklady sú minimálne oproti zavádzaniu EV.
4, Vláda práve prehnanými dotáciami do výroby elektriny z uhlia poškodila SR.
Roky platila 100 mil. € ročne a získala 1,7 mil. ton CO2/ročne, to bola naozaj výhra.
Dnes musím silne nesúhlasiť.
1, Na trhu v SR nie sú EV dostupné pre veľkú väčšinu občanov. Títo občania nemajú na výber.
Najlacnejší Smart za 19 000 rozhodne nie je pre rodinu použiteľné auto
Rozmedzie 25-30 000 (ZOE, Corsa, 208) už nie je pre 50% obyvateľov.
Situáciu sťažuje aj v mnohých prípadoch nedostupná nabíjacia infraštruktúra aspoň pre 50% obyvateľov.
2, Ak spočítame podporu EV, len na daniach z palív tak to bude cca 700€ ročne.
Ak pripočítame 5 - 8 000€ podpory do nákupu vozidla, je návratnosť takejto "investície" nevratná.
O ďalších bonusoch sa nebudem rozpisovať (registračná daň, podpora infraštruktúry)
3, Iné dotácie nie sú tak zvýhodnené
Úspora CO2 ICE vs BEV pri 200 000 km je cca 20-24 ton CO2. (200 000 x 150g - 40 MWh x 200kg = 22 ton)
Celková produkcia CO2 v SR je cca 40 mil. ton/ročne
Ak by sme mali všetky osobné autá BEV (2,5 mil) tak by ročná úspora bola cca 2 500 000 x 2 tony = 5 mil. ton.
To nevyzerá zle. ...
Skús ty o tej predchádzajúcej vláde
Transformáciu nemocníc možno vidieť viacerými pohľadmi.
Ja si myslím, že na zdravotníctvo s veľa nemocnicami nemáme
a bude lepšie menšie množstvo s dostatočným personálnym a prístrojovým vybavením.
Nepoznám nemocnicu v Trstenej ale poznám napr. v Zlatých Moravciach.
Ak by som musel ísť do nemocnice, do tej v ZM by som určite nešiel.
Nevidím žiadny problém, ísť do nemocnice 100 km.
Výber tých "vhodných" nemocníc je už väčší problém.
Zabezpečiť ťa v starobe má LEN štát?
Ja si myslím, že je to hlavne povinnosť každého z nás.
Potom tu majú povinnosť naši rodinný príslušníci (manželia, deti)
A keď už naozaj nemá kto, tak potom nastupuje štát v nevyhnutnej miere.
Tak p. Kurucovi naozaj nerozumiem.
On je účastníkom 2. piliera a súčasne uvádza aké je to nevýhodné.
Mal možnosť nevstúpiť aspoň 4x vystúpiť. Napriek tomu tak neurobil.
Buď je hlupák (čo si nemyslím), ale potom už zostáva len klamár.
Ak je tu niekto pomýlený, tak je to Braňo.
Inak, čo napravil Braňo na tej "zbabranej" reforme?
A na splácanú anuitu v nájomnom ste pozabudli?
Potom tu ešte bola štátna podpora.
Písal som o ČIERNOM uhlí?
Aj keď sa budeme baviť o čiernom uhlí, tak sa minulý rok vyťažilo 2,1 mil. ton.
Takže ťažba je stále vyššia ako dovoz.
Ťažba uhlia v ČR je na úrovni 44 mil. ton.
Ak sa dovezie 400 tisíc ton (Rusko) predstavuje to cca 1%.
Uhoľné elektrárne v ČR určite nejdú na 100%.
V priebehu celého dňa ich výkon neprekročil 4GW z maxima 9,3 GW
Uhlie z Austrálie?
Odmena za lenivosť = sociálne dávky? Nie celkom.
Čo pomoc v materstve, v chorobe, ...
Pozeráte sa na to len z jednej strany.
Treba zohľadniť aj dojazd nákladného vozidla.
- Ťahač má nádrž 300 až 900l a spotreba je do 30l/100km. Dojazd >1000km.
- Hustota siete čerpacích staníc je podstatne hustejšia ako sieť DC nabíjačiek >=50kW
Slovnaft 255, Shell 85, OMV 91, Jurki 62.
- Natankovanie je stále rýchlejšie ako nabitie vozidla
- Za benzín sa dá platiť ľubovoľnou (Credit/debit) kartou.
Tam nešlo o nemilosrdnosť, ale skôr neschopnosť.
Na poslednú chvíľu zasiahnuť civilný B747, ktorý opúšťa vzdušný priestor ZSSR.
Ako vždy nepravdivé informácie.
1, Priemerná výška ktoré, ktoré talianska INPS vyplatila v období od januára do júna tohto roku, bola 1 155 eur.
V Taliansku bol v roku 2020 priemerný plat 32 700€ teda 2725 €/mesačne
2, Talianska spoločnosť ENEL už nevlastní 66% Slovenských elektrární
34% vlastní Slovenská republika,
66% vlastní Slovak Power Holding BV (SPH)
Vlastníkmi SPH sú
50% Energetický a průmyslový holding, a.s., od 2016
50% Enel.
3, Vysoké ceny elektriny nie sú spôsobené spoločnosťou Slovenské elektrárne a.s.
To mali tie deti dosť neskoro. Nie každý je Boris K.
Ale treba povedať, že na Karla Gotta, čo sa týka veku zatiaľ nemá.
Len mi prezraďte koľko je "pár" rokov.
pre narodených v roku 1966 je to 64 rokov. Pre ročník 1960 je to 63 rokov.
Na 65 rokov sa to pravdepodobne dostane (6 rokov po 1966) pre ročník 1972.
Ročník 1972 pôjde do dôchodku v roku 2037.
Okrem toho podmienkou na výpoveď je, že osoba dosiahla vek odchodu do dôchodku.
Odporúčame