Odkiaľ máte tie údaje o Maďarských investíciách v SR, ja mám asi iné údaje o zahraničných investíciách.
1, Holandsko 24%
2, Česko 13%
3,Rakúsko 13%
4, Nemecko 8,7%
5, Luxembursko 5,8%
6, Taliansko 5,1%
7, Kórejská republika 5,1%
8, Maďarsko 5,1%
Odkiaľ máte tie údaje o Maďarských investíciách v SR, ja mám asi iné údaje o zahraničných investíciách.
1, Holandsko 24%
2, Česko 13%
3,Rakúsko 13%
4, Nemecko 8,7%
5, Luxembursko 5,8%
6, Taliansko 5,1%
7, Kórejská republika 5,1%
8, Maďarsko 5,1%
Ako vieš, že to bol úspech. Poznáš cenu?
Prečo si myslíš, že zmluvy ostatných štátov vyzerajú inak?
1, Nemocnice po skončení 2. vlny "vrátili" lôžka pôvodným oddeleniam.
Bude znova nutné reprofilovať lôžka
2, Situácia v krajoch sa výrazne líši ZA kraj dosiahol 32% z maxima. Nemocnica ZA 40%, CA cez 50%.
Naopak BB 7%., Nitra 5,5%
3, Nestačí kričať, keď nemáme lôžka, treba začať niekoľko dní pred tým, aby pacienti na chodbe nečakali na rozhodnutie, kam ich budú hospitalizovať. Keďže sú infekční, nemôžu ležať vedľa bežných pacientov.
Maďari vyčlenili 400 mil. € pre celú strednú a východnú Európu.
Ak by aj všetko minuli v SR (čo je nepravdepodobné) mohli by kúpiť cca 800 mil. m2 = 80 000 ha.
Celková orná pôda v SR má 1 407 729 ha. Takže by mohli kúpiť asi 5%.
Z môjho pohľadu, žiadna hrôza.
Koľko % HDP tvorí poľnohospodárstvo?
Pod 2%. Takže by sme predali 5% z 2% = 0,1% výkonu našej ekonomiky
V prípade priemyslu ktorý tvorí cez 20% je predaných koľko?
Najväčšie firmy v SR
VOLKSWAGEN SLOVAKIA, a.s. Automobilový priemysel 100% zahraničie
Kia Slovakia s. r. o. Automobilový priemysel 100% zahraničie
PCA Slovakia, s.r.o. Automobilový priemysel 100% zahraničie
Slovenské elektrárne, a.s. Energie a ťažba 50% zahraničie
SLOVNAFT, a.s. Chémia a plasty 100% zahraničie
U. S. Steel Košice, s.r.o. Kovovýroba a hutníctvo 100% zahraničie
Máš pocit, že vlastník pozemku, môže bez súhlasu navŕtať studňu a čerpať z nej podľa vlastných potrieb?
Alebo nám tú vodu chcú otráviť? Na to nepotrebujú žiadny pozemok.
Tak potom to isté urobil R. Fico v prípade SE a.s.?
Čo je podstatne väčší podnik.
Ak by to kúpil, viete aká bola predajná cena?
Bolo by to pre štát výhodné?
Ja si tiež myslím, že sa nemali tak lacno predať. Cena bola určená tak posocialisticky na základe nákladov výstavby, ale tie boli veľmi podobné v Bratislave a Medzilaborciach.
Hlavne sa nemali predať všetky, časť mala zostať nájomných.
Aj to by bola vyriešila vyššia cena.
Takže navrhuješ pevnú valorizáciu každý rok napr. 2,6% ročne bez ohľadu na infláciu?
Myslíš, že minimálna valorizácia 2% z priemeru je správna?
Každý rok "vyhodíme" na rôzne veci dohromady cca 40 mld. €.
Z toho na sociálne výdavky (dôchodky, nemocenské, nezamestnanosť) 9,5 ml. €
Zaujímavé, že nespomínate tak populárne F16
Odkupovali sa aj štátne aj družstevné byty. Avšak s istým rozdielom.
Družstevný byt bol postavený za vklad družstevníka cca 30 000Kčs +
investičný úver ktorý družstevník splácal aj s úrokom cca 30 -50 000 Kčs +
štátna podpora.
Tie sumy vyzerajú smiešne ale v rokoch 1970-1980 neboli bezvýznamné.
Mohli tvoriť cca 50% nákladov na výstavbu bytu.
V prípade štátnych (obecných) bytov sa tieto prevádzali okolo roku 1995 a
z obstarávacej ceny bytu bol odpočítaný:
- základný štátny príspevok poskytnutý na porovnateľný družstevný byt
potiaľ je predaj DB a OB rovnaký.
- 2 % opotrebenia za každý začatý rok veku domu,
túto ZĽAVU majitelia DB nedostali.
čo je deformácia je diskutabilné.
Nie je deformácia to čo je v zahraničí, keď si zamestnaný nemôže kúpiť byt na hypo.
Áno, netrhovo prišli ľudia určite pri predaji štátnych bytov
Pri družstevných bytoch to bola tak na 50% trhová cena
Pri bytoch od 1990 to boli čisto trhové ceny a ukazuje sa, že to boli dobré investície.
Aký by si si predstavoval nájom v krajskom meste mimo Ba na štandardný 3 izb. byt 70 m2?
Ako by si ho zmenil ty?
Celkom ma zaujíma predstava ľudí o valorizácii dôchodkov.
v tom prípade objednávam aspoň jednu FVE zdarma.
Jazdenie má byť zdarma, takže aj FVE musí byť zdarma.
Alebo je to inak?
Dôchodca platí vyššie ceny.
Valorizácia sa však zohľadňuje vždy do 30.6. aby sa uplatnila od 1.1.
Teraz nastal rast cien po 30.6. a na tu valorizáciu si budú musieť dôchodcovia počkať až do 1.1. 2023
Budete sa čudovať, ale veľmi by im to vyhovovalo.
1, množstvo predaného tovaru sa nezmení
2, náklady na mzdy poklesnú
Čo viac si môžu priať.
@MarosR upozornil na energetickú náročnosť výroby benzínu. " Na každý liter benzínu sa pri výrobe a distribúcii spotrebuje 1,2 kWh elektriny"
Na to som reagoval, že rovnako náročná je výroba elektrickej energie.
Vyváženého porovnania sa asi nedočkáme, výpočet sa vždy robí len pre časť premeny energie.
Ceny sú veľmi pokrivené daňami a dotáciami-
A ako je to pri ťažbe a doprave uhlia a plynu?
To tiež nie je pravda, benzín je látka dosť prchavá.
Odporúčame