Na Slovensku pribudne takmer 250 nových nabíjačiek
Ak máš FVE na streche, tak pripojenie vozidla zlepší využitie FVE.
FVE má podľa mňa najväčší problém v uchovaní elektriny na správny čas
aspoň v rámci dňa. Batérie sú zatiaľ drahé riešenie. V rámci roka je to nerealizovateľné.
Viem si predstaviť rodinu, ktorá je cez deň doma a
spotrebováva elektrinu cez deň. Väčšina to ale nebude.
Problém zavádzania EV vidím v nasledovnom:
1, v prvom rade treba hľadať najlacnejšie spôsoby zníženia CO2,
tak aby bolo zníženie čo najväčšie za peniaze ktoré na to vynaložíme.
Ak konečne vypneme ENO cca 900g CO2/1 kWh a nahradíme to aj len
PPC Malženice s 200 g CO2/1 kWh tak je to veľmi dobré.
Úspora by mala byť cca 1,3 mil ton ročne to zodpovedá
400 000 EV s nájazdom 20 000km.
Náhrada nebude stáť skoro nič, Malženice stáli a nepoužívali sa,
Muselo sa urobiť VVN a bude sa treba postarať o nejakých baníkov.
Ak by sme zadotovali 400 000EV po 5 000€ = 2 mld. €
4 000 baníkom dám po krásnych 50 000€
Bude ma to stáť 200 mil. nie 2 mld.