Asi nie v 98, ale možno 89.
Nevieme aký to bol byt, koľko mal m2 a čo všetko si tam započítal.
Aj elektrinu, plyn, ...?
235€ sa skladá z čoho?
Asi nie v 98, ale možno 89.
Nevieme aký to bol byt, koľko mal m2 a čo všetko si tam započítal.
Aj elektrinu, plyn, ...?
235€ sa skladá z čoho?
Povieš, že vo vile sú 2 byty.
Sadzba D4 predpokladá odber do 70MWh plynu.
Bežný dom má spotrebu možno 15-20 MWh
Nie, tieto sumy neriešia 2. pilier.
Čo sa ide zamotať?
Skúsme to dnes pomenovať, čo by si mal nízkopríjmový občan kúpiť?
Dacia Spring Electric?
Smart EQ fortwo coupe?
Fiat 500e?
To je ale všetko cez 20 000€. Kde je náhrada za autá za 10 - 15 000?
Občania budú nakupovať možno jazdené veci, firmy môžu nakupovať PHEV a
ak sa osmelia tak na mnoho činností aj BEV.
To akosi nesedí. Bežný panel s rozmermi 1740 × 1030 = cca 1,8 m2 ma špičkový výkon 350 W.
Pri Intenzita žiarenia 1000W / m² a teplote panelu 25 ° C.
Dopis potrebuješ posielať komu?
Čo stál telefonát z BA do KE 10 minút
Všetky lieky? Niekedy sa ti nesnívalo o takých liekoch ako teraz.
Keď boli z bývalej Juhoslávie už si bol rád.
Byt - je podstatne drahší, ale ako si prišiel na 6000 asi bývalých Kčs, čo bolo predtým za 350 Kčs - v ktorom roku?
Ja som za 3 izb. DB platil cca 700kčs a teraz platím za podobný 140€.
Už chápem prečo majú Nemci lacnejší plyn.
Na základe PRIATEĽSKÝCH vzťahov, veď Алексей Борисович Ми́ллер je predsa z časti Nemec.
My nemáme long term kontrakt?
Znížia výkon jadrovej elektrárne na noc? To sa naozaj bežne nerobí.
Máme tu mix elektrární a v tomto mixe sú elektrárne,
ktoré dokážu oveľa rýchlejšie a efektívnejšie riadiť svoj výkon.
Predovšetkým sú to prečerpávacie elektrárne,
najväčšia z nich PVE Čierny Váh má výkon 735 MW.
Tých 735 MW dokáže dodávať, ale aj spotrebovávať (pri prečerpávaní vody do hornej nádrže).
To rozdiel cca 1 400 MW. Rozdiel medzi špičkou a minimálnym odberom je cca 1 200 MW.
Potom sú tu paroplynové elektrárne, ktoré dokážu nabiehať tiež veľmi rýchlo.
Pomáhať môžu aj vodné elektrárne.
My sme mali zľavu? Na základe čoho?
Napriek všetkým dôkazom tomu veríš?
Toto platí od 1.1.2018 a v zákone to bolo doplnené novelou č. 252/2012 Z. z.
Nájdeš TU: https://www.slov-lex.sk/pravne-predpisy/SK/Z…
Nájdi si „§ 82 Zvyšovanie dôchodkových dávok
Dôchodková dávka sa
b)
od 1. januára 2018 zvyšuje v závislosti od MEDZIROČNÉHO RASTU SPOTREBITEĽSKÝCH CIEN ZA DOMÁCNOSTI DÔCHODCOV vykázaného štatistickým úradom za prvý polrok kalendárneho roka, ktorý predchádza príslušnému kalendárnemu roku.
Zákon podpísali Gašparovič, Paška, Fico
Č. parlamentnej tlače 141. https://lnk.sk/ugj0
Ide o vládny návrh zákona. Rozhodne nie je od Mihála, Mihál už dávno nebol ministrom.
Prvé hlasovanie je o návrhu poslanca Mihála
"NEPOKRAČOVAŤ V ROKOVANÍ O NÁVRHU ZÁKONA" https://lnk.sk/rxu9
Nebudem rozoberať všetky hlasovania v záverečnom hlasovaní za návrh hlasuje 80 poslancov
Z toho Smer 80 poslancov, Všetky ostatné kluby hlasovali PROTI,
Už neviem aký dôkaz predložiť mám ....
Neviem či útočím obranne alebo obratne? (asi telefón)
Neviem či je to hriech, ale napísali ste:
Preto berú rodinné prídavky a vôbec všetky výhody stým spojené ! Kočíkovné ,prídavok na každé dieťa, no proste, naši politici toho navymýšľali hodne aby na dôchodky neboli peniaze !!
Rodinné prídavok rozhodne nevymysleli dnešný politici.
Rovnako tak "kočíkovné"
Skúsme si to porovnať. Detí a dôchodcov je podobný počet
Starobných dôchodcov aj detí do cca 20 rokov je cca 1,1 mil,
Na starobné dôchodky vynakladáme zo SP cca 7,7 mld. + 1,5 mld zo štátneho rozpočtu
Na podporu rodiny vynakladáme 1,1 mld
Vy chcete zobrať z tých 1,1 mld a prihodiť na kopu 9,2 mld.
To mi pripadá trocha sebecké.
Deti ani dôchodcovia nepracujú. Tak som "nepochopil" pojem práca.
Aká je ekonomika tej FVE pre zásobovanie domácnosti?
EV o 10:00 doma, tiež asi nie je bežné.
1, Časť ste uviedli správne. " Sú dôchodcovia, ktorí pracovali, ale platy (vtedy) boli tak nízke, že ich dôchodok by bol pod touto hranicou a preto dostávajú vyrovnanie do tejto sumy 381€."
Suma 381€ je však nesprávna. Toto ustanovenie sa vzťahuje na osoby ktoré boli poistené (pracovali, študovali do roku 2003, boli na materskej dovolenke, ..) minimálne 30 rokov.
Za 30 rokov poistenia je minimálny dôchodok 334,30€,
za reálnych 45 rokov (16 -61) je minimálny dôchodok 410€.
2, ak niekto neodpracoval (nebol poistený) 30 rokov, ale menej doplatok nedostane.
Takže pri nízkej mzde na úrovni minimálnej bude takýto dôchodok za 29 rokov cca 260€
3, ak niekto nebol poistený ani 15 rokov tak nedostane ŽIADNY dôchodok, len sociálnu dávku.
Vy závidíte niekomu prídavok na dieťa? To nemôžete myslieť vážne.
Vy Ste na svoje deti nedostávali prídavky?
Máte dosť krátku pamäť, ak tvrdíte "vždy na úrovni 2,7-2.9%"
2016 5,20€ pevná suma cca 1,25%
2017 1,90€ pevná suma cca 0,45%
2018 0,8%
2019 2,6%
2020 2,9%
Zaujímavé, že súkromní nájomníci už vedia opraviť, aj užívať, aj prenajať.
Problém bol v tom, že sociálne (socialistické) nájomné, nepokrývalo ani údržbu.
Pozemok niekedy ani nebol súčasťou stavby.
boĺšoje vam spasibo, braťja zachvatčiki,
spasibo bolšeje, nikogda nězabuděm, nikogda nězabuděm!
Odporúčame