Mali by ste vytiahnuť svoju Auroru a zobudiť Voloďu.
Mali by ste vytiahnuť svoju Auroru a zobudiť Voloďu.
Možno to je bulvár, ale na hrubé vrece, hrubá záplata.
Všetci vieme, že bezemisné vozidlá neexistujú.
Lobing automobiliek a lobing greenpace je na rovnakej úrovni.
Aké elektrárne vlastne vyhovujú GP?
GP sa mi odcudzila, pretože nepozná mieru.
1, Menej detí sa nerodilo pred 30 rokmi. Dnes si bývanie hľadajú až 30 roční.
Nastáva vyľudňovanie niektorých oblastí a migrácia do miest
2, Pandémia kosí starých ľudí , napriek tomu počet dôchodcov rastie
3, Dôchodcovská inflácia sa merala do 6/2021
To že vybrané komodity zdraželi, ešte neznamená, že zdražel celý spotrebný kôš.
A ako by ste chceli zabrániť v účasti takejto spoločnosti?
Celkom by ma zaujímalo odkiaľ ste zobrali zobrali údaj o priemernom veku 9,5 roka v roku 1989?
Nemecko 9,8
Nórsko 10,8
Francúzsko 10,8
O ktoré štáty by si mal záujem?
Tejto časti vety nerozumiem: "na 50kW DC nabíjačke menším výkonom, lebo obmedzenie je prúdom"
Menším výkonom ako čo? Na 50kW nabíjačke nabíjajú 50kW.
Na 350kW nabíjačke nabíja (10->80%) priemerne cca 200kW.
Naše názory sa výrazne rozchádzajú.
Napísali ste "Smiešnych 1,3% musí dôchodcovi stačiť na pokrytie rastu cien o 23%"
Ak zahrniete "vašu" infláciu za 2 roky, tak by ste ju nemal porovnávať s valorizáciou za 1 rok. Nehovoriac o Vašom odhade 23%. To je aj za 2 roky 2násobok reality.
Vy navrhujete platiť SP 18% za mizerný dôchodok - ani to nebude stačiť.
Okrem toho sa postarať o svoj dôchodok sám.
Prajem pekný deň.
Máte o tom veľmi čudnú predstavu.
Treba si uvedomiť, že polovica firiem má tržby do 30 000€.
Z toho naozaj nevyprodukuješ veľký zisk.
Aj veľké firmy sa dostávajú do stratových rokov.
Koľko rokov bola v strate Tesla, aké straty vykazujú letecké spoločnosti?
Vy odhadujete infláciu Za rok 2021 na 23%?
Podľa Vás k podobnému číslu dospeje aj ŠÚ?
Ja si myslím, že ŠÚ bude podstatne nižšie.
V októbri vykázal ŠÚ medziročnú infláciu na úrovni 5,1% p.a.
Netuším akým zázrakom by sa mohla za 2 mesiace zmeniť na 23% p.a.
Medzigeneračná solidarita spočíva podľa Vás vo vytváraní väčšieho dlhu,
ktorý zaplatia dnešné deti? Myslím, že budúci dôchodcovia budú na tom podstatne
horšie v pomere odvedené /vyplatené prostriedky.
Poplatky 2. pilieru sú schválené vysoko a bez zásluh (poplatok za zhodnotenie v indexoch)
Viem si predstaviť cca 50% úroveň poplatkov.
"Výpalné z odvodov" bolo dlhodobo nahradené.
Možno nesedí každý rok, ale celkovo bol 1. pilier podstatne viac dotovaný ako odtieklo
do 2. piliera.
Tak teraz nerozumiem prečo kritizujete Mihála.
Kritizujte rozpor medzi ŠÚ a Vami.
Ak by podľa "Mihálovho" zákona, za ktorý hlasovali len poslanci Smeru boli zvýšené dôchodky o Vami vypočítanú infláciu, boli by ste spokojný?
Ak niečo viete o 2. pilieri tak sa nehrajte na počítači a zverejnite to.
2P má veľa nedostatkov a treba ich naprávať.
Museli by sme zájsť k výpočtu úplne inak.
Na základe čoho má dôchodca nárok na zvyšovanie dôchodku podľa súčasných či budúcich platov?
Poznáte poistenie, kde niekto niečo takéto sľúbil?
Ak by sme vychádzali z predstavy, že platitelia platia z vyššej mzdy tak ok.
Nech je zaplatené poistné rozdelené medzi dôchodcov.
Problém určite poznáte, zaplatené poistné nebude stačiť ani na nevalorizované dôchodky.
23% inflácia? je vysoká ale 23% preháňate.
Mať to v ceste a nabíjať počas jazdy má 2 problémy.
1, cievky musia byť pomerne blízko pri sebe, čo môže byť za jazdy problém.
20 cm medzera je dosť vážny problém.
2, Ľuďom vadí žiarenie z BTS čo má vyžiarený výkon 50W a nie žiariaca cesta.
Ako by sa to zapínalo a vypínalo. Cesta by stále vyžarovala?
Rozumiem tomu správne?
Pre lenivosť vodiča zasunúť kábel do zásuvky urobíme nasledovné:
- Inštaluje do cesty cievku (možno viac cievok)
- Do auta inštalujeme 2. cievku (možno viac)
- Vyriešime čo najlepšie priblíženie cievok. (aby neboli straty)
- Do auta inštalujeme AC/DC nabíjačku o výkone 300kW. (bežne je tam 11kW)
Potom vraj dobijeme batériu za 10 minút pomocou 300kW.
Kto vie počítať, pochopí že 300kW x 10 minút = 50 kWh
Batéria Porsche Taycan Plus má 93,4 kWh
70% (10->80%) predstavuje 65,38 kWh, takže to nemôže ani teoreticky nabíjačka stihnúť.
Nehovoriac o tom, že batéria nie je schopná prijímať celý výkon po dobu nabíjania.
Pri nabití na 30%, klesne nabíjací výkon na 200kW, pri 70% nabitia na 120kW
Káblom sa to auto na 350kW nabíjačke nabije z 10->80% za 19 minút.
Účinnosť 98% sa vraj dosahuje medzi cievkami. To nie je účinnosť nabíjačky.
Som zvedavý čo bude ten špás stáť.
To je veľmi časté tvrdenie, ale veľmi málokedy je pravdivé. Ľudia si nepamätajú ani svoje zárobky nie tie cudzie.
Porovnajte to ale celkovo so zohľadnením inflácie. Napr K svojmu 1. dôchodku pred 10 rokmi.
pripočítajte infláciu a porovnajte s jeho 1. dôchodkom. Potom bude to porovnanie korektné.
Napriek tomu, že výška miezd a inflácia vyzerajú ako spojené nádoby nie je to tak.
Sú to 2 rozdielne hodnoty. Rozdiel medzi nimi je reálny rast miezd.
Môžeme sa baviť o tom, či je inflácia stanovená správne, ale nevidím dôvod aby bol dôchodok valorizovaný podľa rastu miezd.
To je také veľmi všeobecné.
Robí upratovačka poctivú prácu? Kto robí nepoctivú prácu?
Čo si predstavujete pod "rentu primeranú pre štandardný režim dožitia"?
V akej absolútnej výške by mala byť? Alebo relatívne ku mzde by mala mať akú výšku?
Odporúčame