Prečo o tom v Egypte nevedia?
V SR sme mali vysokú smrtnosť cca 3% 12,649 z 413,723 nakazených
V Egypte kde majú lacný a dostupný IVM, je to 17,331 z 304,524 cca 5,7%
Prečo o tom v Egypte nevedia?
V SR sme mali vysokú smrtnosť cca 3% 12,649 z 413,723 nakazených
V Egypte kde majú lacný a dostupný IVM, je to 17,331 z 304,524 cca 5,7%
V cyklistickom svete to vyzerá asi nasledovne.
Bývam v meste X a do práce chodím v meste Y.
1, Ráno sadnem na bicykel č.1 a odveziem sa na vlakovú stanicu. Tam ho zaparkujem.
2, Pokračujem vlakom do mesta Y
3, Na vlakovej stanici v meste Y parkujem svoj bicykel č.2, beriem si ho a odchádzam do práce.
4, Po skončení práce odchádzam na bicykli č. 2 na ŽS Y a parkujem ho tu.
5, Pokračujem vlakom do X a tu vyzdvihujem bicykel č. 1 a odchádzam na ňom domov.
Keď to teraz spočítam tak
B1 parkoval od cca 7:00 do 17:00 v BA za 6€
B2 parkoval od cca 16:00 do 8:00 v BA za 12€
Ak mám platiť 18€ deň za cestu do 50 km vzdialeného mesta + vlak,
Tak potom som blázon, nadšenec alebo jazdím autom.
Samozrejme môžu tam účtovať aj 5€/hodinu.
Len premýšľam načo máme v BA primátora a tú kopu úradníkov.
Máte to trocha pomýlené.
Múzeum nejde pod MV SR ale MO SR.
Nemyslím, že by mal nikto prepisovať dejiny 2. svetovej vojny.
AJ keď trocha boli pokrivené, tak sa trocha narovnajú.
Živnostník dostane za svojich 180€ minimálny dôchodok.
Napr. za 40 rokov odvádzania dostane 20 rokov mesačne 378 €.
V prípade zamestnanca s platom 1500€, je platba pre SP 539 € t.j. 3x podnikateľ
Dôchodok je 757= 2 x podnikateľ.
Uvidíme koľko to tej EÚ vydrží.
Celkom ma budú zaujímať výsledky o 5 rokov o koľko sa znížia emisie v doprave.
Asi to nikto nespočíta, a nespočíta ani peniaze ktoré na to minieme.
Ja si myslím, že sme sa mali zamerať na väčších tvorcov emisií.
Lenže energetika nie je asi tak príťažlivá a nedá sa tak dobre predať.
Neverím, že obyvatelia EÚ toto skutočne väčšinovo podporujú.
Ak sa pozrieme na predaje, zdá sa že nalievame do toho veľa dotácií.
Máš pocit, že ak by SR rozhodovala tak by zakázala predaj EV?
Ja myslím, že by si sa nemusel hanbiť, mohol by si si kúpiť EV.
Poznáš niekoho, kto nežije aj z "našich" peňazí.
Od malého obchodu cez nákupné centrum, všetci výrobcovia spotrebného tovaru.
Najprv skúste porozmýšľať aký je rozdiel medzi VšZP a sociálnou poisťovňou.
Takže keď namá zapnuté správne osvetlenie alebo naopak mám zbytočne zapnuté hmlovky,
stačí svetlá zapnúť či vypnúť a priestupok je vyriešený.
Keď zastavím v zákaze zastavenie, stačí odísť.
Tak sa skús komerčne poistiť. Som zvedavý na tie výluky.
Tak na prvý pohľad: (výber)
Poisťovateľ nenahradí liečebné náklady, ak vznikli v súvislosti s:
a) chorobou, úrazom alebo zmenou zdravotného stavu, ktoré poistenému vznikli
pred začiatkom poistnej doby, (ak sa poisťujete mali by ste byť zdravý)
b) orgánovou transplantáciou, liečením hemofílie, liečením interferónom, liečením
rastovým hormónom, (všetko čo je drahé sa neuhrádza)
c) liečením obličkovej nedostatočnosti dialýzou - Drahá liečba
e) liečbou neplodnosti a asistovanou reprodukciou,
h) vyšetrením a liečbou psychických porúch, psychických chorôb,
i) liečením závislostí
j) vyšetrením a liečením vrodených vývojových vád
p) výtržnosťou, ktorú poistený vyvolal
q) konaním, ktorým poistený porušil právne predpisy, príkazy a zákazy
r) vedením motorového vozidla bez vodičského oprávnenia,
s) manipuláciou poisteného so strelnou zbraňou
v) výkonom rizikového športu,
Koľkokrát za život ti operujú žlčník slepé črevo, ...
L Mikuláša nebudú na takú operáciu voziť do ZA.
Po ceste je nemocnica v RK i MT.
Navyše si myslím, že nemocnica v LM by mohla ďalej také veci operovať.
Ľudia nejako silne veria, že nemocnica ich zachráni.
Súkromné zdravotníctvo? To myslíš, že nebude poistenie a budeš mať plnú úhradu?
Máš pravdu, ale nadávky si nechaj pre svojich.
Už sa ani na Rusko nedá spoľahnúť.
Pozrel som si pravicový program strany Единая Россия
Čo je pravicové v tomto programe?
O akom kraji sa bavíme? O kraji ktorého ministerstva alebo o úrade samosprávneho kraja?
Burza nie je náhodná veličina. Burza tvorí cenu na základe dopytu a ponuky.
Predstavte si teraz Maďari predlžovali kontrakt na plyn.
Rusi by povedali aktuálna cena cena je 180€/1 000 m3,
dáme Vám zľavu a budete platiť 160€/ 1 000 m3 po dobu 10 rokov.
To by bol pre Maďarsko veľmi nevýhodný obchod.
Cenu 160€ plyn za posledných 10 rokov nemal.
Tak aby sa dohodli na akej takej stabilite, neúčtujú inú cenu (burzovú) každý deň,
ale použijú priemer za nejaké obdobie.
Vidím, že ste neprehodili ekonomiku. Stále to počítate ako náklady + primeraný zisk.
Kapitalistická ekonomika počíta opačne. Predajná cena - náklady = zisk
Ak niečo môžem predať s vyšším ziskom, lebo mi to trh dovolí, tak maximalizujem zisk.
Ak vychádza strata , prestanem vyrábať.
Plyn musíte odoberať celý rok, aj v lete keď ho potrebujete menej.
Preto sa vždy v lete natlačia zásobníky.
V SR sú zásobníky na cca 38 TWh plynu = 3,8 mld m3
Momentálne sú naplnené na 70% (27,3 TWh)
Všetky vlády sveta potrebujú dane. Daň z palív je jedna z nich.
Asi by nebolo logické vyberať na cestnú infraštruktúru u ľudí, ktorý ju nepoužívajú.
Vláda odobrila nákup 8. septembra. Ešte sa nič nekúpilo.
Nemožno mať armádu bez techniky.
Ja viem, že dôchodcom armádu netreba, ale nemôžeme všetko prejesť
Tie stíhačky (aj keď ich kúpil Fico) boli treba.
MIG 29 sa slušne povedané rozpadajú. Momentálne máme 7 + 2 ks cvičné.
V 03/2022 končí životnosť 2 a 1 cvičnému.
Zostane nám 6 strojov aj tým končí životnosť 1x2023., 5x2024
Čo valorizácia dôchodkov?
Kto schválil dôchodcovskú infláciu?
Tvrdil si, že zdražuje len pravica. V Rusku nezdražil plyn?
https://www.donland.ru/activity/348/
Aj tam zdražili, ľavičiari
Reagoval som na @timega123.
Píše: "Dokonca v BB kraji už začínajú blázniť a nechcú povoliť ani návštevy chorých, takže starí ľudia budú opäť zomierať ako zvieratá sami bez lásky a účasti svojich rodín."
Covid automat pre BB:
Povolené po súhlase zriaďovateľa, alebo riaditeľa pre OTP.
Bez obmedzení pre kompletne zaočkovaných.
Pozrel som pravidlá v najväčšej nemocnici v BB
Tam naozaj zakázali návštevy, aj keď automat im to ešte neprikazuje.
"Od 27.9.2021 platí zákaz návštev na všetkých lôžkových oddeleniach FNsP FDR"
Má to však aj výnimky:
-príbuzní osôb, ktorým je poskytovaná paliatívna starostlivosť, sú ťažko choré a umierajúce.
-v mimoriadnych prípadoch môže výnimku zo zákazu návštev udeliť prednosta kliniky alebo primár
Takže nie je pravda, že "starí ľudia budú zomierať ...bez lásky a účasti svojich rodín"
Zomrela mi tak príbuzná v DSS počas 2. vlny - boli sme za ňou posledný týždeň každý deň.
Bolo to za prísnych hygienických podmienok, ale šlo to.
Odporúčame