Otázka je čomu hovoríme ekológia.
V článku spomínané okno sa týka NOX.
V prípade benzínu bude viac CO2.
Norma na produkciu NOx sa znižovala dosť rýchlo.
Rok Norma NOx (g/km)
2000 III 0,50
2005 IV 0,25
2009 V 0,18
2014 VI 0,08
Za 14 rokov museli emisie klesnúť na úroveň 16% pôvodnej požiadavky.
Pozrel som technické preukazy vozidiel a Normu dodržujú s rezervou.
EURO6 má bežne 0,05 pri limite 0,08.

