Ja nerozumiem prečo sa to platí majiteľom?
Ako boli majitelia tých aut poškodení?
Ja nerozumiem prečo sa to platí majiteľom?
Ako boli majitelia tých aut poškodení?
Autoelektrikára treba viac strašiť, ako normálneho elektrikára?
Autoelektrikár nemusí spĺňať predpoklady vyhlášky 508/2009 Z. z.?
Ak budú mať raz EV napätie nad 1000V, ako mu budú hovoriť? VVN?
V EV si asi zvolili vlastné názvy.
To nič nevypovedá o nesprávnosti tvrdenia
"Čím viac odpracovaných rokov a vyšší plat, tým lepšia penzia".
Ktorý mesačný plat za 45 rokov máte na mysli?
Ďakujem za odpoveď.
A ja by som očakával lepšiu úroveň článkov a presnejšie informácie.
Robiť však analýzu 10-20 rokov dozadu nemá zmysel.
Navyše si myslím, že pravidlo
"Čím viac odpracovaných rokov a vyšší plat, tým lepšia penzia"
platilo vždy.
Ak máte iný poznatok, tak si to môžeme vysvetliť.
Takto ste to napísali horšie ako redaktorka.
Ona uviedla aspoň nejaké fakty, Vy žiadne
To zatiaľ nikto jasne nepovedal.
Štúdium do 31.12.2003 sa však započítava do náhradnej doby, sem patrí aj ZVS, materská dovolenka a ďalšie.
Veľmi pravdepodobne budú tieto doby započítané.
Otázka je ako sa bude taký dôchodok krátiť, ak to bude podľa modelu predčasného dôchodku, tak to veľmi lákavé nebude.
Ak dokážete robiť len takú prácu ako 1 000 nezamestnaných, tak je to pravda.
Ak ale viete robiť lepšie ako 8% nezamestnaných miesto sa časom určite nájde.
Bude to podobne. Napr. BMW ponúka štandardne 6 rokov, za príplatok 8 ročnú záruku.
To platí pre PHEV.
Klasický hybrid neviem, ale tam je kapacita nízka, takže oprava nebude taká drahá.
Na druhej strane je batéria v HEV vystavená väčšiemu počtu cyklov.
Nemal.
Rozhodujúce nie je dokedy robil, ale kedy dosiahnete dôchodkový vek.
Toto je jedna z najčastejších chýb, ktorú dôchodcovia robia.
To máš pravdu, len ten POMB=1,4 je veľmi zle vypočítaný pre mzdu 1200€.
Ak zarábal v 2020 1200€ tak jeho OMB za ten rok bol =1,1.
Každý výdavok ma svoju hranicu aj keď ide o život.
Volá sa to QALY Quality-adjusted life year.
Majú kamaráti 65+ rokov? Poistiť 30 ročného zdravého nie je problém.
čo napr. takýto pacienti, koľkí sa musia poskladať na ich liečbu.
Našiel som komerčné poistenie Unionu (pre cudzincov v SR)
Pre vek 60+ nepoisťujú. Cena poistného cca 1 200 €/rok
Poskytovateľ neposkytne plnenie za napr ošetrenie zubov a služby s ním spojené
Poisťovateľ nenahradí liečebné náklady, ak vznikli v súvislosti s:
a) chorobou, úrazom ktoré poistenému vznikli pred začiatkom poistnej doby,
b) orgánovou transplantáciou, liečením hemofílie, ...
c) liečením obličkovej nedostatočnosti dialýzou,
....
Pokračuje to do písmena v)
Ak ste boli doteraz zdraví a máte pod 60 rokov tak Vás obmedzene poistíme.
Priemerný pracujúci platí 14% z 1100 = 154€.
Ale to platí len cca 40 rokov svojho celého 75+ života.
Roky by mu započítali.
Výpočet sa robí zvlášť za roky do dôchodkového veku a zvlášť po dosiahnutí dôchodkového veku
Po dosiahnutí dôchodkového veku existujú 2 rôzne prístupy pre
- poberá dôchodok a pracuje
- dosiahol vek, nepoberá dôchodok a pracuje
Výplaty v poslednom neúplnom roku nemajú vplyv na výšku dôchodku.
Rok sa započíta.
Garantujem ti, že komerčné poisťovne by nastavili výluky a drahí pacienti by boli nepoistiteľní. Okrem toho by si si z dôchodku platil zdravotné poistenie.
Skúsil si sa niekedy poistiť v komerčnej poisťovni?
Odkiaľ máte takúto informáciu?
Aktuálne znenie 461/2003 Z. z. o tom nič nevie
§ 255
...
(3) Za náhradnú dobu, dobu štúdia a dobu výkonu civilnej služby, ktoré sa hodnotia ako doba zamestnania získané podľa predpisov účinných pred 1. januárom 2004 a ktoré trvali celý kalendárny rok, patrí osobný mzdový bod vo výške 0,3, 0,6 v prípade materskej dovolenky.
Od roku 1.1.2004 už za štúdium nedostanete nič, máte však možnosť si odvody doplatiť a potom Vám bude doba započítaná.
Je to zložitejšie. Ľudia, ktorí zarábajú viac majú veľa spôsobov ako sa vyhýbať daniam.
Takže vy nepotrebujete "solidaritu" v zdravotnom poistení?
Napriek tomu, že môj účet zdravotného poistenia by bol v prebytku (ak by existoval),
tak by som si toto tvrdiť nikdy nedovolil.
Je to starší (recyklovaný) článok. Pri mzde 1200€ vyšiel OMB=1,4. To platilo tak v roku 2014.
Pri mzde 1200€/mesiac (2020) vychádza OMB=1,1
1,1 × 45 × 14,2107 = 703,42 eura + valorizácia
To je určite chybný výpočet. Vy nepotrebujete max, mesačný dôchodok,
ale maximálnu sumu za dobu poberania dôchodku.
Odporúčame