S tým vzdušným priestorom Ruska to nebude také zlé.
S kohútikmi by som im to neradil, mohli by na to doplatiť viac ako únia.
S tým vzdušným priestorom Ruska to nebude také zlé.
S kohútikmi by som im to neradil, mohli by na to doplatiť viac ako únia.
Čo s tým majú samosprávy? Ako chceš upozorniť mŕtveho majiteľa?
O dedičstve rozhoduje notár, samospráva nemá do toho ako zasiahnuť.
Pozemok sa nemusí deliť medzi dedičov
Bol zavedený zákaz drobenia, a to zákonom č. 180/1995 Z. z.
U poľnohospodárskych pozemkov v extraviláne nemôže rozdelením jestvujúcich pozemkov vzniknúť pozemok menší ako 2000 m2 (pri lesných pozemkoch je to 5000 m2).
Pozemky treba zlúčiť, ale to je robota na 20 rokov.
Kataster treba prepojiť na register obyvateľov.
Neviem o tom, že by Kiska niečo získal vydržaním.
1, K žiadnym novým stavbám, nie sú vybudované inžinierske siete.
Neboli vybudované ani pre závody KIA, JLR či Stellantis.
Aj za socializmu sme postavili obrovských spotrebiteľov elektriny (Duslo, Fortischem, OFZ a Slovalco)
Máme dosť času, dovedieme elektrinu tam, kde bude po nej dopyt.
2, Tvrdenie, že "nemáme kapacitu výroby el. energie" a "potrebovali niekoľko ďalších blokov" je nepravdivé.
1 EV s priemerným nájazdom 15 000km spotrebuje rádovo 3 MWh ročne.
1 milión EV teda spotrebuje 3TWh ročne.
Jeden blok EBO, či EMO vyrobí viac ako 3,5 TWh ročne.
Po spustení EMO3 prestaneme byť čistým dovozcom a po spustení EMO4 tu bude 3,5TWh navyše.
Nech to trvá ďalších 5 rokov (spustenie EMO4) dovtedy je odber EV minimálny.
Tu je prognóza: https://lnk.sk/ffgp
3, Kapacita batérie nie je v kW ale v kWh. kapacita batérie nemá vplyv na odber.
Aj do veľkého suda, možno vodu pomaly nakvapkať.
Ak sa nemec stretne s Angela Merkel, prečo by sa nemohol Slovák.
Slovesá by som do toho neťahal.
Aj jazykovedci musia niečo robiť, tak vymýšľajú takéto ...
Neviem ako si to predstavujete.
Ak založím firmu a následne ju predám, tak je tá firma právnym nástupcom mojej inej firmy?
Právny nástupca je presne definovaný.
Tu máte odkaz na zakladateľa firiem. https://lnk.sk/rtd6
Aktuálne má vo vlastníctve viac ako 100 firiem.
V priebehu rokov ich vlastnil viac ako 1400.
Všetky sú podľa Vás "právnym nástupcom" nejakej jeho prvej firmy?
3, "Ak niektorý z dedičov bezodplatne nadobudol počas života poručiteľa podiel na majetku..."
Toto rieši §484
... Pri dedení zo zákona sa dedičovi do jeho podielu započíta to, čo za života poručiteľa od neho bezplatne dostal, pokiaľ nejde o obvyklé darovania; ak ide o dediča uvedeného v ustanovení § 473 ods. 2, započíta sa okrem toho aj to, čo od poručiteľa bezplatne dostal dedičov predok. ...
Tomu z právnickými subjektami nezabránite. Vy síce píšete o právnom nástupcovi, ale veľmi pravdepodobne o žiadneho právneho nástupcu nejde.
Vlastním firmu Prvá s.r.o - ta má majetok.
Založím firmu Druhá s.r.o. - ktorej majiteľom je už jedno z mojich detí, ja v nej nemám majetkovú účasť.
"Pomáham" podnikať so spoločnosťou Druhá s.r.o.
"Legálnym" spôsobom tam prevediem majetok spoločnosti Prvá s.r.o.
Spoločnosť Prvá s.r.o. zanikne, alebo je nemajetná.
Ja zomieram a nie je po mne čo dediť.
Firmy Prvá a Druhá nemajú spolu žiadny právny vzťah.
V spoločnosti Druhá nič nevlastním.
Je tam veľa nepresností.
1, Vydedenia upravuje § 469a OZ
Poručiteľ môže vydediť potomka, ak: (krátené)
a) ... neposkytol poručiteľovi potrebnú pomoc v chorobe, v starobe ...
b) o poručiteľa trvalo neprejavuje záujem, ...
c) bol odsúdený pre úmyselný trestný čin na trest odňatia slobody v trvaní najmenej 1 roka,
d) trvalo vedie neusporiadaný život.
Ak nie je splnený ani jeden z odstavcov a) až d) je vydedenie nemožné.
V prípade vydedenia nezíska potomok žiadny majetok.
2, DEDENIE ZO ZÁVETU
Poručiteľ má právo zanechať závet. (rôzne formy vyžadujú rôzne náležitosti)
V závete poručiteľ ustanoví dedičov, prípadne určí ich podiely alebo veci a práva, ktoré im majú pripadnúť.
Maloletým potomkom sa musí dostať aspoň toľko, koľko robí ich dedičský podiel zo zákona.
Plnoletým potomkom aspoň toľko, koľko robí 1/2 ich dedičského podielu zo zákona.
Pokiaľ tomu závet odporuje, je v tejto časti neplatný, ak nedošlo k vydedeniu uvedených potomkov.
Yoko Onová je v poriadku a naši jazykovedci takto nariaďujú prechylovať cudzie priezviská.
Bežne sa používa Naomi Osaková
Maďarskú plavkyňu s menom Katinka Hosszú, na Slovensku voláme "Hosszúová"
Všetko je pravidlách slovenského pravopisu, takto sme to skomplikovali.
2.1. Od mužských priezvisk cudzieho pôvodu, ktoré sú zakončené na spoluhlásku, ženské priezviská sa tvoria
príponou -ová tak ako pri domácich priezviskách, napr. Hummel – Hummelová,
2.2. zakončených na - a, -o sa ženské priezviská tvoria
príponou -ová, koncová samohláska z mužského priezviska vypadáva, napr. Varga – Vargová,
2.3. zakončených na samohlásky e, é, ä, ó, ö (ő), u, ú, ü, y, i, na skupinu ee, ako aj od polatinčených, pôvodne domácich priezvisk na -i, -y sa ženské priezviská tvoria príponou -ová, pričom sa prípona -ová pridáva k celému mužskému priezvisku, napr. Fekete – Feketeová.
nasleduje ešte 1/2 strany ďalších pravidiel.
Nebolo by jednoduchšie ich volať ich menami?
Ste presvedčený. že tá adresa je platná aj po 20 -30 rokoch?
Nie celkom a nie vždy.
Ukrojiť výkon - rieši veľmi málo. Málokto využíva max. výkon vozidla dlhodobo.
Spotreba a tým aj emisie nezávisia priamo od max. výkonu motora.
Porovnal som 3 autá: (údaje z TP)
66 kW /1378kg/ 120g/km CO2
140 kW /1757kg/ 135g/km CO2
190 kW/2235kg/127g/km CO2 (hybrid)
Veľmi rozdielne výkony a aj hmotnosti, napriek tomu podobné emisie.
Samozrejme vyšší komfort znamená vyššie emisie, ale to by sme mohli aj nariadiť plochy bytov.
Veď keby sa znížila užívaná plocha bytu o 1/3, tak by poklesli emisie z vykurovania o 1/3.
Kto ti predáva nočný prúd za 0,06€/kWh?
Lenže to sú kapitalistický komunisti.
Alebo je v Číne štátne vlastníctvo výrobných prostriedkov?
Možno to nebolo len čínskymi predajmi ale aj minivozidlami.
Keď pozerám EV, ktoré by som dnes bol ochotný (parametricky) kúpiť tak skôr začínajú na 30 000€.
To je to ID.3. Tie čo by mohli byť rodinným autom sú skôr o 10 000 a viac drahšie.
Batérie uložia koľko energie? PVE Čierny Váh uloží cca 3 500 MWh,
Muskova batéria v Austrálii 109 MWh.
Aká je účinnosť pri uložení elektrickej energie do vodíka?
Ak započítame elektrolýzu, rozvod a kompresiu (skvapalnenie) dostaneme sa na 20%
Neviem si predstaviť nemať tepelné elektrárne. Možno to raz bude, ale dnes existuje elektrina zo slnka a vetra len vďaka zálohám. Ak by vietor a slnko malo vyprodukovať aj elektrinu pre zálohy, tak inštalovaná kapacita bude obrovská.
Dnes inštalovaných 50GW solaru vyrobí v Nemecku 50TWh.
Nemecko ale potrebuje 500 TWh.
Ak by sme 50% použili na priamo a zbytok zo záloh s účinnosťou 50%.
Tak by sme potrebovali vyrobiť 750TWh a inštalovaný výkon 750GW.
Z 1ha FVE možno dostať výkon 1,2 MW
Nemecko by potrebovalo panelmi zastavať 6 250 km².
V prípade vetra by to bolo lepšie, ale stále nereálne.
Zákon nebol a nie je dokonalý. Zažil viacero zmien, rovnako ako zažil zmeny pracovný trh.
Prípady môžu byť rôzne. Vždy keď sa neposudzuje celé pracovné obdobie príde k nespravodlivostiam.
Ak by sme ponechali starý systém kde sa hodnotilo len 5 rokov, vyšlo by to ešte horšie.
To čo som namietal, je 46 odrobených rokov a dôchodok 410€.
Čo je dosť dobre nemožné.
Navyše @daddaska píše, " vôbec nie ako roboš s minimálnou mzdou"
Neviem čo to znamená, lebo POMB = 0,7 ju nezachráni.
Neviem či si dočítal môj príspevok, ale na konci sa píše: Čo nie je primerané, že tieto výhody poberajú aj osoby, ktoré nie sú vystavené žiadnemu riziku, resp. pracujú na rovnakých postoch ako civilisti.
Je pravda, že je rozdiel medzi služobným a pracovným pomerom.
Pracovníci v zdravotníctve vo všeobecnosti nemajú riziko.
Neviem ako je to teraz, ale v minulosti boli pracovníci infekčných oddelení zaradení do 2. pracovnej kategórie. Dnes sú pracovné kategórie zrušené, pokiaľ viem.
Výsluhové dôchodky sa riešili a už sa podmienky sprísnili.
Pre novo nastupujúcich už platí doba 25 rokov nie 15 rokov.
Pre tých čo mali niečo odslúžené je to medzi 15 a 25 rokmi.
Všade na svete existuje takéto zvýhodnenie pre ozbrojené zložky a myslím, že teraz je primerané.
Čo nie je primerané, že tieto výhody poberajú aj osoby, ktoré nie sú vystavené žiadnemu riziku,
resp. pracujú na rovnakých postoch ako civilisti.
Nesmiete tak okato klamať. Ak by ste mali odrobených 46 rokov, týkal by sa Vás minimálny dôchodok.
Ten je pre Vás 416,30€. A teraz pravdu ako je to s odrobenými rokmi a OMB?
Napr. R. Fico nebol zapredaný politik a tak nepredal strategické letisko Bratislava.
Výsledkom je strata 54 mil.€ za posledných 10 rokov.
Ponúknutá cena akcie Letiska Bratislava, a.s. predstavovala 6 mld. Sk,
peňažný vklad do letiska bol vo výške 7,9 mld. Sk.
Dnes vieme, že tam lietalo množstvo úplatkov, ale mohli sme mať 200 mil. € a takto máme -50 mil.€.
Neverím, že sa to letisko dá riadiť horšie ako bolo riadené doteraz.
V BTS bolo v 2019 vybavených 2,3 mil. pasažierov
Pre porovnanie na letisku v Taline (400 000 obyvateľov mesto, 1,3 milióna krajina) vybavia 3,2 mil.
Praha či Budapešť zo 17 či 16 mil. pasažierov sa už porovnať nedá vôbec.
Odporúčame