Neviem o čom hovoríš, možno ho odvolajú ale lehota previerky nebude dôvodom.
Neviem o čom hovoríš, možno ho odvolajú ale lehota previerky nebude dôvodom.
Veľmi si na to nespomínaš.
Mám 3 previerku a dotazník na stupeň Tajné a aj po zjednodušení za tie roky má aktuálne 54 strán + nejaké doplnky ak sa to do dotazníka nezmestilo.
7. vážne alebo opakovane porušila bezpečnostné predpisy tým, že sa snažila neoprávnene prenikať do zabezpečených komunikačných alebo informačných systémov,
8. trpí alebo trpela akoukoľvek chorobou alebo mentálnym alebo emočným stavom, ktorý môže spôsobiť výrazné poruchy v jej úsudku a správaní,
9. je pod preukázateľným nátlakom príbuzných alebo blízkych priateľov, ktorí sú zneužiteľní cudzou spravodajskou a informačnou službou, teroristickou skupinou, nelegálnou organizáciou, rizikovou skupinou alebo obdobným jednotlivcom,
10. prijíma neoprávnené platby, dary alebo iné výhody alebo zneužíva postavenie a funkciu na získavanie neoprávnených požitkov,
11. disponuje s majetkom, ktorého hodnota je neprimeraná priznaným príjmom a ktorého legálnosť pôvodu nie je schopná alebo ochotná preukázať,
12. absolvovala štúdium, kurz alebo školenie bezpečnostného charakteru na Vysokej škole Felixa Edmundoviča Dzeržinského KGB ZSSR.
Za bezpečnostné riziko sa považuje (krátené)
a) činnosť proti záujmom SR v oblasti obrany, bezpečnosti štátu, medzinárodných stykov, ekonomických záujmov štátu, ....
b) úmyselné porušenie právnych predpisov, v dôsledku ktorého by mohlo nastať ohrozenie záujmov SR,
c) zistenie, že osoba
1. je alebo bola spoločníkom špiónov, teroristov, sabotérov ...
2. je alebo bola členom alebo podporovateľom organizácie, ktorá sa násilnými, podvratnými ... odstrániť demokratický spoločenský poriadok,
3. je pod preukázateľným nátlakom v dôsledku finančnej situácie,
4. je preukázateľne závislá od konzumácie alkoholických nápojov alebo od iných návykových látok,
5. je alebo bola zainteresovaná na akejkoľvek forme sexuálneho konania, ktoré vedie k vydieraniu alebo k nátlaku,
6. preukázala svojím konaním alebo vyjadrením nečestnosť, nedôveryhodnosť vo vzťahu k ochrane utajovaných skutočností,
Tu máš podmienky na BP
(1) Za bezpečnostne spoľahlivú osobu sa nepovažuje ten, kto uviedol nepravdivé údaje v osobnom dotazníku, v bezpečnostnom dotazníku alebo pri bezpečnostnom pohovore, kto bol pracovne zaradený a aktívne vykonával činnosť v ustanovených štruktúrach bývalej Štátnej bezpečnosti podľa prílohy č. 1 alebo bývalej spravodajskej správy Generálneho štábu Československej ľudovej armády do 31. decembra 1989 s výnimkou osoby, ktorá vykonávala v týchto štruktúrach len obslužné alebo len zabezpečovacie činnosti, alebo vedome spolupracoval s týmito štruktúrami, alebo u koho bolo zistené bezpečnostné riziko.
S tým všetkým súhlasím. Napriek tomu si myslím, výrazné zhoršenie by nastalo ak by chýbalo možno 20% ľudí. 1% nakazených nemôže reálne ovplyvniť rýchlosť opravy VN.
Dnes máme 35 000 ľudí s pozitívnym testom a to je menej ako 1% dospelého obyvateľstva.
Ľudia na rozvodných závodoch pracujú ďaleko od seba, nehrozí že sa nám nakazí naraz 10% montérov VN.
Nevidel so šalejúcich ľudí (možno v BA lebo nemôžu sledovať TV).
Napr: ZSE-D uvádza
V špeciálnom režime funguje dispečing, ktorý je nevyhnutný na zabezpečenie riadenia
nepretržitej prevádzky distribučnej sústavy. Boli vytvorené redundantné pracoviská,
k dvom dispečingom (Bratislava a Nitra), pribudol tretí v Trnave. Pracovníci dispečingu
boli izolovaní od ostatných pracovníkov, aby bola zabezpečená ich ochranu pred
nákazou v maximálnej možnej miere.
Boli zrušené plánované výkony, robia sa len výpadky.
Zaočkovať treba všetkých. Elektrárne, rozvodné závody, eustrem, spp, vodárne, pekárne, obchod,....
Tak ako je niečo dôležité, tak to má tvorené zálohy.
V prípade výpadku 1% zamestnancov nemôžu mať žiadny problém.
Ešte ste mi nevysvetlil aký výpadok elektriny to vlastne hrozí?
Sčitovať hrubý a čistý príjem by sme nemali.
Z 3 276 platia aj odvody a dane, v čistom im ostane cca 2370,-
Z 2 294 neplatia nič, ...
V čistom teda majú 2370+2294 = 4664, tomu zodpovedá hrubý plat 6750€
Prečo len elektrina? Prečo nie plyn, voda, ...
Aký výpadok elektriny si predstavujete?
COVID tu malo počas celého obdobia 240 000 ľudí t.j. 6% dospelej populácie.
Aktuálne je chorých cca menej ako 40 000 ľudí = 1% dospelých
Snáď nám nechcete tvrdiť, že energetika padá ak by bolo aj 10% chorých.
Operátor predsa môže ochorieť, aj keď nie je COVID, vtedy to riešia ako?
Keď ide operátor na dovolenku to riešia ako?
Lenže také auto netreba meniť. My riešime 2,4 mil. osobných aut v SR.
Ak by ste vymenili Vaše auto, tak by sme pravdepodobne nič neušetríme.
Emisie CO2 pri výrobe vozidla sú cca 9 ton, vaše vozidlo spaľovaním vyrobilo asi 7 ton.
Ospravedlňujem sa za nepresnosť ale neviem aké máte auto.
Viac CO2 ste vyprodukovali jeho kúpou ako jazdením.
Pokojne na ňom ešte 8 rokov jazdite bude to k prírode lepšie, ako by ste si kúpili nové.
Ja netvrdím, že také autá neexistujú, ale okruh známych nie je dobrý štatistický súbor.
V mojom okruhu nebol nikto kto volil ..., ale on voľby vyhral.
Aj my máme v rodine 2 autá a to menšie, manželkine najazdí cca 10 000km/rok
To väčšie dáva cez 20 000km rok.
Vo firme máme cca 40 osobných a teraz som sa pozrel na priemer za rok a je 27 000km.
Podľa tejto teórie by som vedel zdôvodniť asi polovicu zamestnaní.
Prečo nie baníci, veď keď nedodajú uhlie tak elektráreň Nováky nevyrobí žiadnu elektrinu
Prečo nie potravinári, veď keď nebude chleba, ...
Prečo nie doprava, veď keď nedovezú ľudí do práce ...
Keď vodári nedodajú vodu do chladiaceho okruhu elektrárne ...
....
1, Ako opustenie EÚ rieši prílev ľudí z Afriky či moslimov?
Niečo prišlo z FR to beriem, ale nemyslím, že tam primárne chodili problémový občania FR.
2, Premiér Boris Johnson údajne uvažuje o zákaze predaja nových dieselových a benzínových áut vo Veľkej Británii už od roku 2030, uviedol denník Financial Times (FT) s odvolaním sa na zdroje z vlády a odvetvia.
Toto im nenariadila EÚ.
Nie tú značku pri predaji veľmi pravdepodobne ponechá novému majiteľovi.
Môžu nastať 3 situácie:
1, Pôvodný majiteľ si chce značku nechať - nechá si ju a netreba vyrobiť tabuľky na jeho nové auto
2, Auto predá aj so značku, môže ju používať nový majiteľ, netreba vyrobiť nové tabuľky na staré auto
3, O starú značku nemá nikto záujem, vtedy si obaja zaplatia nové tabuľky.
Počet novovyrobených tabuliek poklesne aspoň na polovicu ak nie tretinu.
Ak má prísť hyperinflácia je hypotéka to najlepšie čo môžete urobiť.
Neviem čo sa Vám na chladničke kazí, moje vydržia 10+ rokov a potom ich predám, presuniem na chatu a tam slúžia ďalej.
Aké potraviny si neviete kúpiť bez plastov? Vo veľkej miere to ide, nejaké tam zostanú, ale nebude to veľa.
Energie ani nejdem rozoberať, ak budete bývať v byte/dome primeranej veľkosti a slušne izolovanom nebudete mať žiadny problém. V mauzóleu je chladno to chápem, nehodláte sa premiestniť niekam inam?
Len sa musíš na to pozrieť podrobnejšie a zistíš že osobných je cca 2,3 milióna.
Prívesy, návesy, traktory a podobne sa dobíjať nebudú.
Neviem odkiaľ máte túto informáciu.
Spotreba benzínu v SR je cca 580 000 ton,
Spotreba nafty je až 2 000 000 ton na osobnú dopravu odhadujem 700 000 ton
Naftové autá jazdia dlhšie trasy, počtom v prevádzke ich je cca rovnako ako benzínov.
Benzín 580 000 000 kg :0,72 = cca 800 000 000 l spotreba 7l/100km = 11,4 mld km
Nafta 700 000 000 kg : 0,84 = cca 830 000 000l spotreba 6l/100 km = 13,8 mld km
Spolu cca 25 mld km. => viac ako 10 000km/rok.
Čo sa týka Nemecka ale aj SR skús koľko % 5 ročných aut má pod 50 000km, mne vyšlo 8%.
Medián bol niekde cez 130 000 km za 5 rokov
Prenosy sú vysoké keď fúka a nemecké veterné elektrárne v severnom mori posielajú svoj výkon na juh Nemecka.
Celá česká výroba je 12 GW, z toho nemožno poslať do DE viac ako 4 GW.
Nemci mali v rezerve 43 GW voľných zdrojov (22 GW plyn + 21GW uhlie).
Odporúčame