Nebola to 3-chlapová firma, mala cca 100 zamestnancov.
Iste na Pošte, ZS SK, USS, VW, Tesco, KIA , to nejde.
Ale väčšina zamestnancov pracuje v podstatne menších firmách.
Drahá pre koho?
Skús dopočítať to čo si začal.
-zníženie nebude o 1,71 len 1,49, spôsobí to vyššia úprava OMB
1,305 bude korigovaný na 1,2874 (VZ 168 000)
2,223 bude korigovaný na 1,9213 (VZ 288 000)
Rozdiel v OMB je 1,92-1,28 = 0,49
0,49 za 1 rok OMB predstavuje cca 7,0€ na dôchodku.
7,00 x 12 x 15 = 1260€
Zamestnanec ušetril cca 500€ v cenovej úrovni 1999.
To zodpovedá dnes cca 1000€.
Lenže on by nedostal pri nástupe do dôchodku 1000€, ale 7€ mesačne po dobu 15 rokov.
Ak zamestnanec nezíska len tých 12% ale aj polovicu z 38% = 31%
Aj keď to zdaní bude v pluse. Ak to navyše rozumne investuje tak celkom určite


