To že si fanda niečoho by ti nemalo brániť brať argumenty.
Solár v podmienkach SR vyrobí koľko % elektriny, ja mám údaj okolo 0,2%
PPC Malženice v roku 2019 dodal 1347,2 GWh to je čistý plyn, v 2020 to bude viac.
To že si fanda niečoho by ti nemalo brániť brať argumenty.
Solár v podmienkach SR vyrobí koľko % elektriny, ja mám údaj okolo 0,2%
PPC Malženice v roku 2019 dodal 1347,2 GWh to je čistý plyn, v 2020 to bude viac.
Je tam niekde napísané, že po 3 mesiacoch nebudeš infekčný? ( Nemá to nič s Matovičom)
Za roky 2010 až 2020 je to tu. Uvidíme ako dopadne 2021.
Nie je to celý mesiac ŠÚ to vedie po týždňoch, je to za týždne 1-4.
Za prvé 2 týždne na COVID (nie s COVIDOM) zomrelo 1112 ľudí.
2020 4 410
2019 4 510
2018 4 537
2017 5 566
2016 4 028
2015 4 744
2014 4 092
2013 4 431
2012 4 186
2011 4 307
2010 4 238
priemer 4459
20% nákupov sa zdraží o 2 centy
20% nákupov sa zdraží o 1 cent
20% nákupov sa zlacní o 2 centy
20% nákupov sa zlacní o 1 cent
20% nákupov sa predá bez zmeny ceny
ako ste prišli na tvrdenie " to prinesie vyssie ceny vo VAČŠINE pripadov so zaokruhlovanim nahor"?
Pozrel som si tvoj zdroj údaja 100g CO2/kWh. Sú nim SE a.s.
Má to malý problém, SE a.s. vyrobili len 17 097 GWh a
to je podstatne väčšia chyba ako 5% neznámych zdrojov.
Tu nie sú započítaných min. 30% v SR vyrobenej elektriny.
Elektricity map ma skutočne "aktuálne" údaje. (teraz 200g/kW).
V SR sa tento pomer nemôže tak závratne meniť (od 100 do 200g)
Taká zmena by mohla byť v Nemecku, kde majú veľký podiel obnoviteľných zdrojov.
Aj tá penalizácia vo výške 0,05 x 700g = 35g/kWh nemôže tak výrazne ovplyvniť priemer.
Skús špecifikovať "toľko el. energie" potom zistíme, či ju vieme vyrobiť.
1 EV ročne spotrebuje cca 3MWh (15 000km) elektriny.
1 blok JE vyrobí 3,5TWh > ako ročná spotreba 1 mil. osobných aút.
Narážka na kapacitu akumulátorov je tiež bez čísel, takže neviem čo sa ňou myslelo.
Je to v Elektricity map prepni v pravom hornom roku do režimu production
Nie je VVER ako VVER. Prečítajte si niečo o reaktoroch VVER-440 typ 230 ktoré boli použité v odstavenej V1. Síce počas používania nedošlo k zásadnejšej havárii, dnešné bloky majú podstatne vyššiu bezpečnostnú úroveň.
Vy ste to aj čítali?
Matematický spôsob zaokrúhľovania predstavuje neutrálny, spravodlivý spôsob pre obe strany, obchodníka aj kupujúceho.
Ako že to v matematike zaokrúhľujeme?
0,01 -> 0,00 -0,01
0,02 -> 0,00 -0,02
0,03 -> 0,05 +0,02
0,04 -> 0,05 +0,01
0,05 -> 0,05 0,00
Možností je 5 , plusy a mínusy sú presne vyvážené.
Okrem toho môžete platiť kartou a tam sa zaokrúhľovať nebude.
Na rozdiel od obchodníka výšku nákupu vie kupujúci ovplyvniť.
Takže si môžete kúpiť 10 x 1 rožok po 7 centov a na každom zarobiť 2 centy.
Ak ste nepochopili jednoduché zaokrúhľovanie, Sulíka pochopiť nemôžete.
Tak sa o to ani nesnažte a nevytrhávajte veci z kontextu.
Od dnes určite nie.
Pripomienky som Ti napísal.
Čísla sú správne, pýtam sa či si ochotný nastúpiť?
Konštrukcia starých blokov naozaj nebola bezpečná. Konštrukcia je zo 60-tych rokov 20. storočia.
na svete už pracujú len 2 takéto bloky v Rusku.
Dostavanie sa dosť naťahovalo, ale verím, že už to bude aspoň EMO 3.
EMO4 skoro nepotrebujeme takže tam sa to ešte pár rokov naťahovať bude.
Máme 2. najvyšší podiel jadra (po FR) takže tam by som problém nevidel.
Nastupujete ako dobrovoľník pracovať do 1. línie na COVID oddelenie?
S pravdepodobnosťou 96% sa ani nenakazíte a s pravdepodobnosťou 99,936% to prežijete.
Budete potrebovať aj ochranné pomôcky? Pri tých % je to podľa mňa úplne zbytočné.
Len sa pýtam o ktoré bývanie bude záujem.
Už dnes existuje množstvo opustených prázdnych domov po dedinách.
Do veku cca 30 rokov prichádza generácia, ktorá je podstatne menej početná.
Množstvo mladých opúšťa SR.
-15°C máš vnútri naozaj asi len na Sibíri.
Pri testovaní bolo určite > +15°C
Chorobu IM rozhodne neschvaľujem, ale testovanie sa dá spraviť aj dobre.
Zažil som Nitru, rady neboli takmer žiadne.
Stačí k tomu
- dostatok testovacích miest. 5 miest navyše znížilo cca 1 hodinové rady takmer na nulu.
- info o počte ľudí v rade na webe
- aplikácia, kde vyplníte osobné údaje a opisovanie údajov z OP sa rovná naskenovaniu QR kódu.
- ak by nebol pre policajtov nutný papier (modré už asi došli, v NR dávali biele) tak ušetríte aj tých 10 minút čakania na výsledok, výsledok dôjde do aplikácie.
Elektricity map si môžeš v pravom hornom roku prepnúť do režimov production/consumption.
Tam sa dozvieš, že k 100gCO2/kWh máme ďaleko.
Vyrábame 196gCO2/kWh. Vybraná metodika je celkom správna aj keď nie celkom presná.
Po odstavení ENO si určite polepšíme. Dnes nám ENO dáva do každej kWh cca 50-60g/CO2.
Odporúčame