Ak to takto tvrdíš, vieš napísať koľko peňazí za rok šlo SP, DSS, "sporiteľom"
môže to byť v EUR alebo aj v %.
Ak to takto tvrdíš, vieš napísať koľko peňazí za rok šlo SP, DSS, "sporiteľom"
môže to byť v EUR alebo aj v %.
Lenže roboty už existujú a nikto za nich nič neodvádza.
Robotom je vlastne každé zariadenie, ktoré dokáže urobiť prácu efektívnejšie ako človek
Zatiaľ tomu hovoríme stroje, ale podstata je tá istá.
Niekedy kopali kanál dvadsiati kopáči, dnes jeden bagrista.
Čo je ale najdôležitejšie, štáty sveta nikdy nemajú rovnaké odvody.
Ak budete požadovať v SR za jeden bager odvody pre 19 kopáčov bude to mať 2 dôsledky:
- kopanie kanálu poriadne zdražie (vďaka tomu postavíme napr. menej kanalizácií)
- všetko čo sa bude dať vyrobiť mimo SR napr. autá sa bude vyrábať inde.
Ako banka vie čo (aký tovar) nakupujem?
Vlastním 6 fyzických vlastných kariet 4 bánk zo 4 štátov.
Okrem toho používam 2 firemné.
Ako to niekto sumarizuje by ma celkom zaujímalo.
Banka možno vie, že sa tam nachádza karta ale nie ja.
Uznali by mi alibi, že mojou kartou bolo v čase vraždy zaplatené 1000km od miesta vraždy?
Ako zistia s kým dovolenkujem a aké noviny čítam?
VW, KIA, PSA, JLR, TESCO, LIDL, ....nevyvážajú svoje zisky.
Koľko je možné previesť na svoju centrálu? Je to dané v % alebo v €?
VÚB zisk 114 mil, Lidl zisk 113 mil. ja v tom rozdiel nevidím
Treba sledovať aj súvislosti. Porovnávané obdobie 1-11/2019 vs. 1-11/2020
Údaje za 12/2020 nie sú ešte dostupné.
Zisk po zdanení:
2020 423 mil.
2019 596 mil.
Ak sa Vám nepáčia poplatky, zmeňte banku či produkt.
To je najjasnejší odkaz banke, že sa Vám to nepáči.
1, Výkon motor neposkytuje celý čas na maximálnej úrovni,
V prípade EV klesá dokonca na 0.
Auto s výkonom aj 200kW nemusí mať vyššiu spotrebu ako auto s výkonom 70 kW.
2, Kto povedal, že jadro nechceme. Jadro nechcú v Rakúsku, Nemecku.
SR je na 2-3 mieste v podiele elektriny vyrobenej v jadrových elektrárňach.
Francúzsko 70%, SR a Ukrajina 52-54%, Maďarsko 49%, Belgicko 47%, ..., CZ 35%.
Po dokončení EMO3,4 budeme atakovať FR.
3, Na vietor v SR nie sú dobré podmienky aj keď sa chystá jeden relatívne veľký veterný park. Na vietor sú lepšie podmienky na mori.
4, Voda je využitá cca na 55%, avšak miest na výstavbu zdrojov >10MW je už málo.
MVE boli tiež silno obmedzené.
1, Celkovo sa výrazne zmenila ekonomická situácia.
2, Veľký problém je v zmene pomeru medzi pracujúcimi a dôchodcami
Za 15 rokov narástol počet dôchodcov o 20% a to sme výrazne predĺžili dôchodkový vek.
Počet pracujúcich bude klesať. Už 25 rokov sa nám rodí o 1/3 menej detí.
Má to veľa parametrov, ak ich nemáme rovnaké dospejeme k rôznym hodnotám.
Napr. rok odchodu do dôchodku má vplyv ADH i úpravu OMB ako aj valorizáciu.
Ale veď urob niečo preto aby sme tu mali také mzdy.
Na dedine som nikdy nebýval, v Európe som bol.
Zarábam aj v SR výrazne viac ako 8€ na hodinu.
Dokonca to dáva v tomto prípade miest zmysel.
Má to isté obmedzenia: dojazd je 70km, batéria má 70kWh,
nabíjačky majú výkon 240kW, dobíjanie je len na konečnej do 20 min.
Batéria Lithium Titanate (Li2TiO3) — LTO
U týchto batérií sa udáva počet cyklov 5-7 000, Rusi tvrdia 20 000.
Tieto batérie sú pomerne drahé.
Pokiaľ viem nikto ti nebráni platiť svojim zamestnancom 8€ na hodinu.
Myslím, že by vám nezaškodili pozrieť si databázy štatistického úradu.
Máme tu celú generáciu 0-24 ročných, ktorý tvoria asi 2/3 populačných ročníkov pred revolúciou.
Nejde teda o 10 rokov ale 30 rokov slabých ročníkov.
Priemerný ročník v rokoch 1980-1989 mal 87 400 detí, 1990-1999 66 000 detí,
2000-2009 mal 54 000 detí, 2010-2019 mal 57 600 detí,
Tiet deti (nar. 1990-2019) vstupujú na trh práce a stávajú sa rodičmi.
Aktuálna miera plodnosti je v SR cca 1,5, jednej žene sa narodí v priemere 1,5 dieťaťa.
Na reprodukciu je potrebný koeficient cca 2,1
Aby sme sa vrátili k pôvodným hodnotám narodených detí, musela by každá žena mať nie 1,5 ale 3 deti.
Z 57600 detí je 28 800 žien aby si im narodilo 87 400 detí vychádza to 3,03.
Takú plodnosť dosahovali ženy v SR naposledy okolo roku 1963. V roku 1989 bola plodnosť 2,15.
Počet narodených detí bude ďalej klesať, slabé ročníky budú mať stále menej detí.
Mamamia9871 je stratený prípad. (Horšie ako náš premiér)
Dokola roky opakuje to isté. Nediskutuje, ona len zamorí diskusiu svojimi názormi.
Dodnes neviem čo má proti 3. pilieru?
97% zásluhovosť je proti jej ľavicovým myšlienkam.
Ani pravicoví ekonómovia neodporúčajú v 1P takú vysokú zásluhovosť.
V súčasnosti v 1P sa najchudobnejším pridáva +20% a potom dopláca do min. dôchodku.
Neviem čo chcela povedať vetou
"Narok na dochodok ma iba ten co splni podmienky na vyplacanie dochodku."
Vdovské dôchodky sú dosť diskutabilné.
Ostatné nemá význam komentovať
Nikde som nepísal, že dobrý.
Ak bude 45 rokov investovať 10% svojho príjmu, našetrená suma bude zaujímavá.
10% svojho príjmu vie odložiť 90% ľudí.
Pod pojmom dobrý, si možno predstavovať rôznu výšku.
Ak niekto zarába 600€, nemôže chcieť dôchodok 1000€.
Na druhej strane aj ten s príjmom 600€ si vie významne pomôcť.
Len často podliehame jednoduchým malým výdajom (cigarety, pivo, ..),
veď dôchodok je veľmi ďaleko a možno sa ho ani nedožijeme.
Odporúčame