Ja si myslím, že to nie sú dôchodcovia.
"V našom prípade sa chudoba určuje od hranice príjmu 373 eur mesačne"
Veľká väčšina dôchodcov na dôchodok 373€ dosiahne. Stačí mať započítaných 40 rokov.
Ja si myslím, že to nie sú dôchodcovia.
"V našom prípade sa chudoba určuje od hranice príjmu 373 eur mesačne"
Veľká väčšina dôchodcov na dôchodok 373€ dosiahne. Stačí mať započítaných 40 rokov.
Zbytočne sa hneváš.
Ťažba uhlia, plynu či uránu tiež nie započítaná.
Treba však priznať, že nulové emisie neexistujú.
Nemá to zmysel s časového hľadiska na DC nabíjačke. Doma môžeš dobíjať na 100%.
Tých zostávajúcich 20% (80->100%) by trvalo cca rovnakých 30 minút.
Ráno z domu môžeš vyraziť s plne dobitou auto bude vyhriate.
Dojazdy sa budú meniť trocha inak ako u ICE auta, to má v meste spotrebu +15-20%
EV v meste dojazd +30%.
Samozrejme platí to aj opačne kombinovaný dojazd je 400km, diaľnica 300km, mesto 500 km.
V zime sa ten údaj skracuje o 25%
Tie parametre sa budú zlepšovať o 5-10 to už môže reálne konkurovať.
To je dosť rozdiel, alebo vlak do Brna a Prahy je to isté?
Pre mňa je to 400km rozdiel, rovnako je rozdiel pohodlne sedieť/ležať vo vlaku alebo v autobuse.
Navyše sa má jednať o AUTOVLAK.
Na produkte ktorí chcú ponúkať ZS SK (už ho robili) a produktom RJ je spoločné to že prechádzal cez BA a končil v HR, o opakovaní nemôže byť reči.
Dobíjať do 100% nemá zmysel. čas samozrejme záleží od výkonu nabíjačky a možností auta.
Napr. Volkswagen ID.3 Pro s dojazdom nad 300km, je možné dobiť z 35->280 km za cca 33 min
700 km by znamenalo 2 dobíjania po ceste po 33 minút. Toto EV nie je určené na takéto cesty.
RJ mal vlak do Splitu?
Ja som bol v Splite autovlakom slovenskými železnicami niekedy pred cca 15 rokmi.
Tak si zisti, koľko bolo treba za posledných 15 rokov naliať do SP na výplatu dôchodkov.
Vybavím Vám brigádu. Je to tak výhodné tak sa ozvite, v ktorom krajskom meste to chcete?
No ale potom by sa pracujúci s užitočnou prácou mali vykašlať na podnikateľa.
Alebo je to inak?
Neviem či rozumiete slovu väčšina, ale podľa vášho tvrdenia o tom nemáte žiadnu predstavu
Elektroautá s tým nič neurobia, líši sa to veľmi od produkcie.
0g CO2 neexistuje, lebo aj veternú či solárnu elektráreň treba vyrobiť.
Toto CO2 však pre náročnosť skoro nikto nezapočítava.
Potom existujú národné priemery. Aj pri ich výpočtoch sú značné rozdiely.
Najhoršie krajiny napr. Poľsko produkujú cca 700g/kWh, najlepšie krajiny sa dostanú okolo 50g/kWh
SR dosahuje 250-350g CO2/na 1kWh, najhorší zdroj elektráreň Nováky cca 900g CO2/kWh
Pre rýchly prehľad napr.: https://www.electricitymap.org/map
EV by pri spotrebe cca 20kWh/100km v SR (300g CO2/kWh) produkovalo 6000g/100km => 60g/1km
Ako sa podľa Vás líši skupina a samotná automobilka?
Viac značiek výrobkov vyrába viac firiem a to nielen v automobilovom priemysle.
Dozvedel si sa absolútne správne. Minimálny dôchodok je niečo úplne iné ako starobný dôchodok.
Ak bude pani dôchodkyňa ešte 3 roky na dôchodku, tak sa jej starobný dôchodok zvýši nad sumu minimálneho dôchodku ktorý je zmrazený.
Neviem aké topánky kupujete, ale moje vydržia aj 3-4 roky.
To nie je vtip, to je slovenská finančná negramotnosť.
Vďaka takým ľuďom, Fico "bojoval" proti bankám a oni ho za to volili.
Nestálo ma to nič finančne a časovo to bola jedna návšteva banky na cca 30 minút + oznámenie zamestnávateľovi kam má posielať výplatu.
V ČR nastavili 2. pilier zle. Mali veľmi málo poistencov cca 90 000.
Aj keď sú prvky ktoré sa mi v ich nastavení páčili. Napr. povinnosť prispievať si aj sám.
V SR je určite lepšie nastavený 2. pilier, 3. pilier je veľmi drahý.
DSS žije s poplatkov, stratová rozhodne nie je. To znamená, že je priestor poplatky znížiť.
To som nikde netvrdil. Stačí ak počítadlo vynuluje sám.
Samozrejme môžeš sa na to aj vykašlať a nepoužívať automatické počítanie servisného intervalu.
2, Neviem akú máte pekárničku ETA, ale remienky sú dostupné.
1, Servis IT robíme dlhé roky. Batéria je spotrebný tovar.
Máme v ponuke cca 4000 typov batérií pre NB HP. Ceny sú od 30 do cca 60€.
Repasácia výmenou článkov je nerentabilná oproti kúpe novej batérie.
Robíme ju veľmi zriedkavo, keď je batéria nedostupná a zákazníkovi sa za starým NB cnie.
V batériách je počítadlo cyklov, ale nie preto aby NB s novou batériou nefungoval.
Treba si prečítať servisný manuál a urobiť výmenu korektne.
Nazvať to preprogramovaním, je veľmi silné slovo.
Aj po vykonaní servisu vášho auta je potrebné vynulovať počítadlo do najbližšieho servisu.
Odporúčame