Ako tomu nerozumiete ste dokázali pomerom 1:1.
Doplatok je potrebný preto, že vypočítaný dôchodok je nižší ako minimálny.
Nijako to nesúvisí so zlým investovaním.
Ako tomu nerozumiete ste dokázali pomerom 1:1.
Doplatok je potrebný preto, že vypočítaný dôchodok je nižší ako minimálny.
Nijako to nesúvisí so zlým investovaním.
Do konca októbra (zodpovedá 44.týždňu) sme vykazovali 200 úmrtí na COVID.
To je cca 0,5% čo zodpovedá štatistickej chybe.
Za mesiace november a december zomrelo na COVID 1940 ľudí.
To je 20% priemeru, počkajme na tú štatistiku.
Počítal som Rakúsko, tam to spôsobilo za celý rok +7%.
U nás max. 2000/50 000 = 4%.
DSS je podnikanie ako každé iné.
Takže nebudeme využívať služby podnikateľov v žiadnej oblasti?
Alebo je to tak, že kupujeme službu, ktorú by sme si nevedeli zabezpečiť lepšie sami.
1, Nebol som to ja, kto navrhol takto vysoký minimálny dôchodok.
Už to asi nešlo riešiť inak ako zmrazením.
2, Minimálny dôchodok, je čosi ako životné minimum dôchodcu. Dostávajú ho všetci nezaslúžene.
Dostávajú ho aj takí, ktorí zarobia len ćca 0,25 priemernej mzdy. Človek, ktorý odvádza z 300€ má nárok. Človek, ktorý odvedie SP 3/4 zo 600€ na naň nemá nárok?
3, straty sa nesanujú. DSS nie je nič doplácané.
4, Doplatok do min. dôchodku nemá nič so starobným dôchodkom.
5, 2. pilier je rovnako pod dozorom štátu. Takže za prípadné rozkradnutie zodpovedá štát.
Máme na to rozdielny názor, to je normálne.
Po právnej stránke máš pravdu.
V skutočnosti je viditeľnosť výstražných trojuholníkov slabá.
Výstražné smerovky je vidieť oveľa lepšie.
Možno to má význam v neprehľadnej zákrute ale inak nie.
Podiel príspevkov do 2. piliera bude do 6% z reálnych 25%. to je cca 1/4.
Ak by zlým investovaním prišiel o 1/2 svojej investície tak jeho dôchodok bude nižší o 1/8.
To bude platiť až v roku 2046. Naopak, možno sa dostane vďaka 2P mimo doplatkov.
Štát uznáva obe formy úspor (ak chceš investícií) na dôchodok.
Doplatok do min. dôchodku je vždy NEZASLÚŽENÁ dávka.
Môj nick je počtár.
Pracovná zmluva je zmluvou dvoch strán. Ak by bola väčšina odmietla, nepristúpili by podnikatelia na iný model?
Krátením odvodov ušetril aj zamestnanec.
Zvýšenie dane nedosahuje úroveň zníženia odvodov.
Robil som to podobne, ale o odvody zamestnávateľa sme sa podelili.
Aký je rozdiel medzi doplatkom nízkeho dôchodku z 1.piliera a nízkeho dôchodku z 1. a 2. piliera.
Takí čo zostali v 1. pilieri tiež "investovali" do 1. piliera lebo si mysleli, že z neho budú mať vyšší dôchodok.
Doplatok pre účastníka len 1. piliera a účastníka aj 2. piliera bude veľmi podobný.
Problémy sú niekde inde.
1, Existujú aj menšie a porovnateľné krajiny ako SR
Č. Hora, Luxembursko, Estónsko, Slovinsko, Lotyšsko, Litva, Albánsko, Chorvátsko, Írsko, Nórsko, Fínsko, Dánsko, ....to len v Európe.
2, Občania mnohých krajín na rozumné návrhy reagujú oveľa poslušnejšie ako v SR.
3, Prečo Izrael prežije lockdown a my nie naozaj neviem.
Čo je to tvrdý lockdown?
Naozaj nie sú testy? Ešte nedávno bolo v rezervách 1,5 mil pre zdravotníctvo,
7.1. prišlo 2,6 mil. 14.1, príde ďalších 2,6 mil.
Koľko ich majú v ČR, Maďari?
ČR do včera vykonalo 1 013 302 AG testov,
SR okrem celoplošného testovania 2 093 521
AG test má istý význam, ale nie je to "atómová zbraň"
Vie niekto o veľkom nasadení AG testov v nejakej krajine?
1, Bola to ich dohoda, verím že i zamestnanci si boli vedomí toho čo robia, niektorí to robia dodnes. V prípade pláce "na ruku" peniaze neboli ani zdanené.
2, V prípade nerovnomernej mzdy tiež neexistoval daňový dopad.
Dane mali vždy ročné zúčtovanie. V prípade nerovnomernej mzdy bolo povinné.
V tomto prípade sa šetrili odvody. Malo to ale význam len pre lepšie zarábajúcich.
Max. vymeriavací základ bol v roku 2010 cca 3 000.
Namiesto 12 x 1000 si vyplatil 11 x 500 + 6500 a tak sa z cca 3500 neodviedli odvody.
Priemerná mzda bola 770 a pre ňu to veľký význam nemalo
11 x 500 + 3740 mimo odvodov je len 740€.
Minimálna mzda neexistovala, niekto mohol súhlasiť aj so mzdou 200€
Osobne pracujem celý život v súkromnej sfére, na ruku som nikdy peniaze nebral.
Možno preto sú mi tieto spôsoby cudzie.
Mal som živnosť a tam vznikajú podobné problémy, ale tých som si bol vedomý.
Písali ste: "To krematorium uz raz informovalo, ze tam dovazaju mrtvoly z Polska aj Slovenska a bohvie odkial este, pretoze je to tam lacnejsie nez kdekolvek inak"
a to je hlúposť.
Áno, rýchly vývoj v tejto oblasti je proti dnešnej kúpe.
Napr. Nissan Leaf 24 kWh, kúpený pred 5 rokmi je dnes značne prekonaný.
V roku 2015 stálo vozidlo 29 000€, dnes je jeho cena 10 - 12 000,
strata hodnoty 60% = 17 - 19 000
O 5 rokov to bude nepoužiteľné vozidlo s nulovou hodnotou.
Nový Leaf je mierne lacnejší a batéria narástla na 40kWh.
ICE vozidlo sa dalo kúpiť min. o 10 000 lacnejšie. cca 18 000
Po 5 rokoch stratilo polovicu hodnoty t.j. 9 000.
V pohode bude slúžiť ešte ďalších 10 rokov.
Predpokladám, že do 5 rokov bude reálny dojazd 500km bežný.
Potom začnem rozmýšľať nad cenou.
Ak nebude oproti ICE vyššia o viac ako 25% majú šancu.
Pokojne na nich jazdite, ale ja by som 10r. batériám neveril.
Na % degradácie vplýva veľa skutočností. (Teplota, stav nabitia, rýchlosť nabíjania)
Degradácia nie je rozhodne rovnomerná a
tak môže byť ťažké odhadnúť ako sa bude ďalej vyvíjať.
Možno bude o 5-10 rokov iná situácia.
Ak máte také dobré informácie, skúste nám napísať, čo treba vybaviť pri prevoze mŕtveho do zahraničia.
Možno zistíte aký nezmysel ste napísali.
Mohol by si mi prezradiť číslo zákona v ktorom je paušálne zvýšenie dôchodkov?
Pokiaľ myslíš Zákon č. 461/2003 Z. z. o sociálnom poistení, tak podľa tohto zákona sa dôchodky zvyšovali.
To čo sa nezvyšuje, je suma minimálneho dôchodku.
Peniaze z EÚ na COVID sa dajú použiť na dôchodky?
Ak by aj, po minutí tých peňazí znížime dôchodky?
Dôchodky NEKLESAJÚ len sa nezvyšujú tak ako novopriznané.
Ja tu vidím ekonomický aj ekologický problém.
Cena paliva je pri EV nízka hlavne pre nízke dane.
Ak by bol benzín bez spotrebnej dane, tak je to cca 4€/100km ICE vs. 2,60€ /100km EV
Cena EV by musela byť vyššia len o 2000€.
Malým nájazdom rozumiem 10-15 000km/ročne
S predávaných 5 ročných EV až 2/3 boli výrazne pod takýmto nájazdom.
V prípade ICE je pod 50 000km len 33% a 23% je nad 100 000 km
EV zatiaľ najazdí menej km ako ICE a to jeho ekonomiku zhoršuje.
Do 10 ročného EV kúpi novú batériu málokto. Bude sa dať taká batéria kúpiť?
Viera vo výdrž 10 ročnej je malá a to silne znižuje šance na predaj.
Proti EV stojí aj rýchly vývoj v oblasti EV a batérií.
Už 5-ročné EV okrem Tesly je veľmi zastaralé.
Takže zostáva dojazdiť ale zošrotovať.
Zošrotovať 10 ročné auto je neekologické.
ZVS, SŠ,VŠ sa počíta do 31.12.2003 počíta od skončenia povinnej školskej dochádzka (tá sa menila)
Za toto obdobie je započítaný nízky osobný mzdový bod = 0,3.
Osoby ktoré absolvovali vzdelávanie do roku 2003 ho majú započítané.
Za doby vzdelávania od 1.1.2004 je možné doplatiť poistné aj pred odchodom na dôchodok.
Je to vcelku zaujímavé, lebo platíte poistné 40 rokov dozadu.
Materská dovolenka sa započítava stále. Poistné platí štát. OMB=0,6
Odporúčame