Znárodnenie II. piliera? Správcovia penzií chcú stopnúť Krajniakovu reformu
Keby si sa vyjadril k výhradám a chybám bol by som oveľa radšej.
1, Neviem síce na čo narážaš ale o 30-40 rokov bude mať 1P veľké problémy
2, Aj dnes máme dosť chudobných, ako definuješ chudobného?
3, To je za hrubou čiarou, verím ži nič také nikomu nenapadlo.
4, Výpočet obsahuje hrubé chyby. Ako sa cez dane na DSS skladajú ostatní mi nie je
celkom jasné. DSS platia dane do verejného rozpočtu.
5, Rodičovstvo a 2 pilier nie sú v rozpore. Ty píšeš ako keby rodičia nechceli byť v 2P.
Deti v starobe nemožno nahradiť peniazmi. Je pravda, že rodiny už nežijú tak spolu.
6, Bez ohľadu na pilier (všetky sú zásluhové) si zdraví a dobre zarábajúci zarobia viac, odvedú viac a budú mať vyšší dôchodok.
Dobre zarábajúci odvedú viac daní a viac aj do 1P.