Kto zrušil invalidné dôchodky? O čom píšete?
nebolo napätie rovnaké. Pre motocykle sa používalo 6V, pre osobné autá 12V, pre nákladné 24V.
Dnes sa tiež použivajú 300-400V systémy, ale aj 800V systémy.
Pri neznalosti napätia jednotka Ah nevyjadruje kapacitu batérie.
Jednotkou množstva el. energie sú Wh, kWh pripadne Ws
Ah ich vie úspešne nahradiť ak je všeobecne známe napätie batérie.
Ani v minulo
sti
Takí, čo o tom nič nevedia najviac kričia.
Všetko je dobrovoľné, len upozorňujem, že aj strana SMER,
ústami bývalého ministra socialistickej práce a rodinkárstva odporúča 2. pilier.
Pán má krištáľovú guľu?
Nepožičajú mi na 1-2 dni, mal by som na ňu pár otázok.
Ak to čo sa vyplácalo "za Fica" bol 13. dôchodok, tak teraz dostanete aj 14. dôchodok.
Väčšina dostane +100€.
Veď keď 12 rokov vládli tí tvoji, tak si dostával 100%, teraz určite bude stačiť polovica.
Alebo je to inak s tými percentami?
Ako vzniká "premiové" auto?
Predalo sa viac ako 1,7 milióna.
Lebo v súkromných rukách je 1 mil. ha ornej pôdy.
Dokonca aj tá, ktorú SPF prenajíma niekomu patrí.
To by bolo fajn. Treba však uznať že v obchode zamestnanec-zamestnávateľ j zamestnávateľ silnejší.
Preto by som súhlasil s istou ochranou.
Aj pre zamestnávateľa je lepšie predvídateľné prostredie a nie každoročné dohadovanie.
Ak si SZČO,
-vedela by si zamestnať napr. upratovačku za 1000€ v hrubej mzde?
- z akého VZ platíš odvody?
3/4 roka?
Neboli voľby 29.2.?
Nebola vláda vymenovaná 21.3.?
Dnes nie je 17.7.2020?
Vzorec je dobrá vec, ale musí byť aj správne nastavený.
1, 60% z priemeru je určite veľa.
v roku 2009 dosahovala 39%, 2015 43%, 2019 takmer 48%, 2020 (odhad) 50%, v ČR je to cca 43%
V čistom príjme v SR je ešte viac 2020 cca 54%
2, Vzorec reaguje zo značným časovým oneskorením na výpočet hodnoty na 2021 používa vstup z roku 2019.
Na krízu reaguje s 2 ročným oneskorením.
3, Aj keď príde kríza, môže priemerná mzda rásť. Mzdy síce nerastú, ale prepúšťaní sú pracovníci z nízkymi mzdami.
+++++++++++++
Konečne rozumný príspevok človeka, ktorý vie o čom je reč.
Takže dajte prosím ceny nájmu pôdy vo vyspelých krajinách a porovnáme, či sú nájmy v SR také drahé.
Aj keby som pripustil, že každý má niečo prenajaté od štátu, iste neplatí, že ten pomer prenájmu je u každého rovnaký.
Niekto bude mať 1/3 súkromného, niekto 2/3. Ak bude cena za prenájom od súkromníka a štátu rovnaká bude to spravodlivé. Ak štátne prenájmy boli lacné bolo to nespravodlivé.
Sebestačnosť v potravinách sa iste nedosahuje lacným prenájmom, práve naopak.
Pri lacnom prenájme neexistuje záväzok pestovať potraviny.
Služby spojení s bývaním v garsónke za 164€ sú poriadne predražené.
Takéto náklady bývajú v 3 izbovom byte s 3 osobami. Aj spotreba elektriny je na 1 osobu vysoká.
Niekde je chyba, buď vo Vašom správaní, alebo vo vyúčtovaní.
S tým nemožno súhlasiť. Zaplatením poistného vzniká v každej poisťovni nárok na plnenie.
Záväzky sociálnej poisťovne garantuje štát.
To by bolo kriku, keby zdanili dôchodky.
Odporúčame