Môžme dovážať aj potraviny z Ruska, Bieloruska, Kuby, KĽDR, ...
Presne tak.
Navyše ak niekto nerozumie štatistikám, napíše nezmysly tohto typu:
"V slovenských fabrikách vyrába autá viac ako 15 percent všetkých pracujúcich"
Číslo je správne, v SR skutočne pracuje v automobilovom priemysle až 15,4% zamestnancov
(1.miesto v EÚ, priemer EÚ 8,5%, ČR má 13,4%)
Nie je to podiel na celej zamestnanosti, ale na zamestnanosti v PRIEMYSLE.
(okrem priemyslu máme stavebníctvo, dopravu, poľnohospodárstvo, obchod a stravovanie, finančné služby, ....)
V SR pracuje v automobilovom priemysle cca 80 - 100 000 zamestnancov.
Všetkých zamestnancov v SR je cez 2 000 000.
Podiel zamestnancov v automobilovom priemysle na celej zamestnanosti bude teda okolo 4-5%.
Napr. by mohli pre Vás určiť veľkosť bytu ktorý smiete obývať, počet topánok a šiat ktoré si môžete kúpiť.
Skončíme pri prídelových lístkoch na potraviny.
To nemôžete myslieť vážne.
Tak pred 31 rokmi zarábal Nemec priemerne 17x viac ako občan ČSSR.
1, poznáte aspoň 3 dobre riadené podniky vo vlastníctve štátu? Ja poznám len katastrofálne riadené.
2, ľudia ktorý v živote žiadny podnik neriadili sú presvedčení, že podnik bude ziskový bez ohľadu na riadenie.
3, Ak je ten podnik zlatá sliepka, prečo to RWE predáva?
Preto si môžu ľudia na západe dovoliť podstatne menej nekvalitnejších potravín ako ľudia v socialistických krajinách. Otázka je kam išli za socializmu peniaze z draho predávanej kávy?
A prečo by sa mali zatvárať.
Solidarita je vyjadrená už pri výpočte dôchodku.
Nožnice sa neotvárajú.
Prezradte nám trochu viac.
Aký EV?
Akú malo batériu (kWh)?
Koľko km má najazdených?
Kto počítal tie % zľavy? Ani jedna sa nepodarila vypočítať správne.
Jedna na ukážku
VW e-UP! 21 975 11 243 –50,3 %
ak dostanem zľavu viac ako 50%, mala byť výsledná cena menej než polovičná.
Z necelých 22 000, to musí byť necelých 11 000.
Pani právnička SBA by mala vedieť, že neexistujú krajiny, ktoré patria do eurozóny a nepoužívajú €. Cca 0:50.
Eurozóna pozostáva z tých členských štátov Európskej únie, ktoré prijali euro za svoju menu.
Podľa toho ako to počítate.
V roku 1989 bol priemerný hrubý plat 3142 Kčs, cena rohlíku bola dlho 0,30 neskôr 0,40
Za hr.plat sa dalo teoreticky kúpiť 3142/0,30 = cca 10 500 rohlíkov
V roku 2019 bol priemerný hrubý 1092€, cena rohlíku Tesco 0,07 do max 0,09€
Za hr.plat sa dá teoreticky kúpiť 1092/0,09 = cca 12 130 rohlíkov, pri cene 0,07 až 15 600 ks
Hodnotenie sebestačnosti vtedy a dnes sa nedá porovnať.
Ak by sme nemohli doviesť ako vtedy, boli by sme sebestační.
V obchodoch by bolo iba to, čo sme vyprodukovali doma.
Snáď nechce niekto tvrdiť, že nevieme trh zásobiť cestovinami.
Problém je, že zákazník si dnes môže vybrať, medzi talianskymi, českými (tie boli kedysi domáce), ..
Dnes už málokto sleduje krajinu pôvodu Podravka z ČR, Panzani z FR, ....
Tu nejde o navyšovanie, tu ide o udržanie správne stanovenej hodnoty.
Ak si dôchodca A mohol kúpiť na začiatku 560 chlebov po 1 € a dôchodca B 400 chlebov.
Tak sme to stanovili a i Vy priznávate, že to bolo správne.
Odvody dôchodcu A zodpovedajú 600 chlebom, ale súhlasíme so solidaritou.
Ak chleba za 20 rokov zdražie na 1,50€,
Dôchodca B si môže kúpiť za 600€ stále 400 chlebov.
Mal by si aj dôchodca A kúpiť 560 chlebov a mať teda dôchodok 560 x 1,50 = 840€
Ak mu dáte len 760€ na 507 chlebov, znamená to, že výrazne chudobnejší.
Ľudia totiž nežijú z peňazí, ale z chleba. (=tovarov, ktoré si za dôchodok môžu kúpiť)
Futbalista by bol futbalistom a upratovačka upratovačkou.
Na futbalistu by sa ľudia prišli pozrieť, na upratovačku by sa asi nikto nepozeral.
Futbalista a upratovačka nie sú dobrý príklad.
Naozaj nevie o iných?
A čo články 3.1 až 3.10, kde sa píše že firmy z ktorými bola podpísaná zmluva budú medzi sebou súťažiť?
Teoreticky môže všetko vyhrať jeden zo subjektov. To je však veľmi nepravdepodobné.
Oni sa už podelia. Buď VO nerozumiete alebo zámerne zavádzate.
Existuje optimalizácia v zmysle zákona. Tá je v poriadku.
Ak je mimo zákona tak ju treba riešiť kontrolou a pokutami.
Tam kde berú hotovosť je to tiež riešiteľné.
Ak niekde kríva zákon je ho možné napraviť,
Hlavne si neviem predstaviť pána podnikateľa ako žiada pre svoje deti stravu zadarmo.
Toto predsa bolo vyriešené pred "obedmi zadarmo", tak načo "obedy zadarmo" pre všetkých.
Prečo nie "oblečenie zadarmo"?
Odporúčame