Ale len po dobu tých max. 2 rokov, potom platí:
Nárok na zvýšenie dôchodku na minimálny dôchodok má poberateľ
starobného dôchodku (aj keď bol predtým priznaný ako predčasný starobný dôchodok)
alebo invalidného dôchodku po dovŕšení dôchodkového veku.
Ale len po dobu tých max. 2 rokov, potom platí:
Nárok na zvýšenie dôchodku na minimálny dôchodok má poberateľ
starobného dôchodku (aj keď bol predtým priznaný ako predčasný starobný dôchodok)
alebo invalidného dôchodku po dovŕšení dôchodkového veku.
Ja tvoje vysvetlenie beriem. Domácnosť je spolu hospodáriaca skupina.
Domácnosť teda môžu tvoriť starý rodič, 2 rodičia a 2-3 deti.
Bežne sa síce takto nehospodári, aspoň ja to zo svojho okolia nepoznám.
Starí rodičia, ktorých poznám, hospodárili samostatne.
Taká "biela" úradníčka má úplnú radosť z toho ak jej tak príde Róm a bude mu radiť o čo všetko môže požiadať. Tak nejako si to predstavuješ?
Nemyslím, že by mimovládky odmietali ľudí v núdzi bez ohľadu na národnosť.
Neexistuje dávka určená Rómom,
Dávkami s najvyššími hodnotami sú dôchodky
Starobné je 5,8mld, invalidné 800 mil. vdovské 700 mil.,
ďalej nemocenské 800 mil. ,prídavky na deti 350 mil., rodičovský príspevok 400 mil.
Potom množstvo relatívne malých dávok.
príspevok na pohreb 4 mil.
dávka v hmotnej núdzi 4,5 mil
dotácia na stravu 14 mil.
sociálne štipendium na VŠ 25 mil.
príspevok na aktivačnú činnosť 5 mil.
Trh je predsa to obvyklé nájomné.
Nie je možné aby si niekto najímal pôdu od vlastníkov za 100€/ha
A niekto sa mohol dostať k lacnej pôde SPF za 50€/ha
Tie ženy mohli byť na MD a jej doba sa im do dôchodku započítava.
Za "vychované" dieťa nemožno poskytnúť dôchodok.
Ten daňový poplatník, bude potrebovať aj svoj dôchodok.
Ľudia za vybudované fabriky dostali zaplatené mzdy.
To len socializmus tvrdil, že je všetko naše.
Do dôchodkového systému štát za posledných 12 rokov nalial cca 10 mld. €.
Aký by ste si predstavovali dôchodok?
Každý, ktorému vyjde dôchodok nižší ako uvedená suma, pre 45 rokov práce je 410€.
má nárok na doplatok do minimálneho dôchodku.
https://www.socpoist.sk/minimalny-dochodok/6…
Nie je potrebné oň žiadať, poisťovňa Vám to každý rok prepočíta.
Je úplne jedno, kedy bol dôchodok priznaný. Dôležité sú odpracované roky.
Ak to tak dobre poznáš, tak nám vymenuj aspoň 5 najpodstatnejších.
Ja som ich raz počítal a 100 ich nebolo. Napočítal som ich 85.
To ale neznamená, že Róm poberá 85 podpôr z nich je 28 jednorazových.
Ak tomu rozumieš, tak nám to vysvetli.
Vieš nám vysvetliť prečo mali niektorí prenajatú pôdu za cenu ktorá je nižšia ako obvyklá?
Corona nás ovplyvnila všetkých, ale poľnohospodárom snáď nebránila v produkcii.
Vy platíte mesačne daň 1500€? To máte veľmi slušný príjem.
Mesačná daň veľkej väčšiny zamestnancov dosahuje cca 100€.
1, Ak niekto "nikdy v živote nerobil" tak nedostane dôchodok.
2, Dôchodky Rómom sú najmenší problém. Rómovia sa dožívajú veľmi nízkeho veku.
1, 300€ dôchodok za 45 rokov práce neexistuje. Minimálny dôchodok za 45 rokov práce je 410€.
2, Ak by mal niekto celý život priemerný plat a platil z neho odvody, tak je jeho dôchodok 613€
3, čo je podľa Vás poriadny dôchodok?
Nesedí mi to:
"Žije v nich 183 602 obyvateľov v 31 731 domácnostiach.
Priemerný počet členov v jednej domácnosti je 4,6"
183 602 / 31 731 = 5,78
Ak nevieš rozlíšiť medzi dotáciou(daním peňazí) a nezobraním peňazí tak to je potom ťažká debata.
2,6 mld. je maximálna cena kontraktu, ktorý určite celý nevyužijeme.
obsahuje:
- 14 lietadiel typu F-16 Block 70/72V
- 16 motorov General Electric alebo F100 Pratt & Whitney
- 100 rakiet typu vzduch-vzduch AIM-9X
a mnoho ďalšieho vybavenia.
Objednávka je len na 1,6 mld. €
Na príklade motorov vidieť, že asi s k 14 lietadlám hneď nekúpime 16 motorov.
Motory, nie sú presne špecifikované, pretože nie je jasné, čo budeme v budúcnosti potrebovať.
Nad tento rámec zmluva tak skoro nepôjde, musel by ju opäť schváliť kongres.
Dôchodky a aj 13. budú rásť každý rok.
Ak ste odčítali súčasný stav v dôchodkoch (vianočný príspevok),
mali by ste odpočítať aj súčasné platby za MIG-29.
2,6 mld. je maximálna cena kontraktu, ktorý určite celý nevyužijeme.
obsahuje:
- 14 lietadiel typu F-16 Block 70/72V
- 16 motorov General Electric alebo F100 Pratt & Whitney
- 100 rakiet typu vzduch-vzduch AIM-9X
a mnoho ďalšieho vybavenia.
Objednávka je len na 1,6 mld. €
Na príklade motorov vidieť, že asi s k 14 lietadlám hneď nekúpime 16 motorov.
Motory, nie sú presne špecifikované, pretože nie je jasné, čo budeme v budúcnosti potrebovať.
Nad tento rámec zmluva tak skoro nepôjde, musel by ju opäť schváliť kongres.
Dôchodky a aj 13. budú rásť každý rok.
Ak ste odčítali súčasný stav v dôchodkoch (vianočný príspevok),
mali by ste odpočítať aj súčasné platby za MIG-29.
Tie údaje sú získané za rôzne obdobia k čomu sa priznali.
*údaj za rok 2017, **údaj za 3. kvartál 2018,
*** údaj za prosinec 2018, **** údaje za celý rok 2019
-údaj za december býva výrazne iný ako celý rok. Už to že použili údaje z 3 rokov z 3 rokov svedčí o neprofesionalite. O metodike získania tých údajov ani nehovorím.
K vyšším daniam sa priznali, cenovú úroveň zamlčali.
Veľmi nerád, ale musím sa RF a PP zastať.
HDP za 8 rokov určite nerástol len o 10.5 mld.€
HDP v roku 2019 dosiahol 92 mld. €, v roku 2011 to bolo 70 mld. €. to je rast cca 31%
Pre M. Dzurindu platí
HDP v roku 2006 dosiahol 43 mld. €, v roku 1998 to bolo 31 mld. €. to je rast cca 38%
1, na dôchodky nejde len 18% z hrubej mzdy, ale aj celý rezervný fond 4,75% + prebytky z iných fondov (invalidné, nemocenské poistenie)
2, 1400€ nie je dobrý príklad na mzdu, priemer sa pohybuje okolo 1100€
3, Počet vyplácaných dôchodkov nie je tak vysoký. Starobných je cca 1 100 000, vdovských a vdoveckých cca 340 000, tie sú podstatne nižšie. Invalidné sa vyplácajú z iného fondu.
4, SP v roku 2019 vyzbierala 8,4 mld. €, na všetkých dávkach vyplatila 8,6 mld. €
V deficite je najmä fond starobného poistenia s príjmami 4,1mld. + RF 1,2 mld = 5,3 mld. €
s výplatou dôchodkov 6,4 mld. €
Odporúčame