Nevedel som, že veľvyslanec inej krajiny, či náš prezident,
môžu presvedčiť vládu k podpisu takejto zmluvy.
To si mýlite s časmi Varšavskej zmluvy, keď niekto iný rozhodol o intervencii.
Nevedel som, že veľvyslanec inej krajiny, či náš prezident,
môžu presvedčiť vládu k podpisu takejto zmluvy.
To si mýlite s časmi Varšavskej zmluvy, keď niekto iný rozhodol o intervencii.
Počul si už o vodnom diele Žilina? https://lnk.sk/joU1
1 rok 13. dôchodkov = 580 mil. €.
7 rokov x 580 mil = 4 mld. € to je podstatne viac ako stoja F16.
Stíhačky sme nakúpili za 1,6 mld. a budú slúžiť aspoň 30 rokov.
Sto krát vyvrátená lož sa vracia a vracia.
NIE JE PRAVDA "ten kto vôbec nepracoval má dôchodok vyrátaný z priemernej mzdy".
Kto nemá 15 rokov dôchodkového poistenia, nemá nárok na starobný dôchodok.
Viac tu: https://www.trend.sk/blogy/naozaj-dostavaju-…
Neviem koho radíte medzi "poflakovačov", ale dôchodok zodpovedá odvedenému poisteniu viac ako kedykoľvek predtým.
Tak napíš od koho máš elektrinu a v jakej sadzbe. SSE mali pekný graf, veľmi podobné to bude u ostatných.
Skúsim ZSE, všetky ceny bez DPH, sadzba DD2
Cena za spotrebu elektriny 0,068400
Distribúcia variabilná zložka 0,011569
Straty pri distribúcii 0,008145
Distribúcia + straty = 0,019714 < 0,068400
Celková cena je 0,121217 z toho elektrina 0,068400
Na faktúre máš pravdepodobne
.
Ostatné tarify za distribučné služby
- Straty pri distribúcii
- Prevádzkovanie systému
- Systémové služby
- Odvod do jadrového fondu
Toto však nejde distribučným spoločnostiam
1, poplatok za straty skončí u výrobcu EE
2, prevádzkovanie systému (TPS) je hlavne dotácia na zelené energie
3, systémové služby zabezpečuje SEPS
Kým tam nepôsobili, boli tam vyššie platy?
Za vzor si môžeš zobrať kohokoľvek, len málo ľudí dosiahne to čo ich vzor.
Neviem ako na to páni z finance.cz prišli.
Ja sa v prípade údaju o Rakúsku, snažím hľadať rakúsky zdroj.
Napr. tento. https://lnk.sk/kqyB dokonca po deciloch
Rozptyl platov v rakúsku je podstatne vyšší ako u nás. Priemer ťahajú hore vysoké platy.
Navyše zdaňovanie vyšších platov v A je vyššie ako v SR.
Ak žiješ v Ba tak je tvojím najbližším susedom Rakúsko.
Ak si z Michaloviec bude priemerná mzda tvojho najbližšieho suseda cca 345€
Kde ste zistili údaj, že priemerná mzda v Rakúsku je 3802€?
Rýchlo som nenašiel aktuálne čísla, ale tieto z roku 2017.
Priemerný hrubý mesačný príjem (vyplácaný 14-krát) pracovníkov v Rakúsku bol v roku 2017 okolo 2 400 EUR Stredný príjem („medián“) sa pohyboval okolo 2200 EUR.
Snívajte ďalej
Nebol by lepší bicykel? Alebo kolobežku, s tou nie sú problémy.
Myslím, že opatrenie bude mať presne opačný účinok, ako tu EK prezentuje.
Ak budú vozidlá drahšie, bude sa ich predávať menej. To znamená, že vozový park zostarne.
Starší vozový park bude mať vyššie emisie CO2, ale hlavne CO,NOX, PM
Tu sa normy sprísňovali výrazne
..............EURO IV(2005)..............EURO 6d (2020) všetko pre diesel
CO ..............0,50 g/km.................0,50..........bez zmeny, pre benzín 1,0
NOx.............0,25 g/km.................0,08..........zníženie na 1/3
PM..............0,025 g/km................0,0045......zníženie na 1/3
Vozidlá EURO IV sú pomerne nové (cca 10 ročné), po cestách behajú aj EURO 3.
Benzínová E3 môže vypúšťať CO 2,3 g/km to je 2,3x viac ako súčasný benzín a 4x viac ako diesel.
Dieslová E3 môže vypúšťať NOx 0,50 g/km to je 6x viac ako súčasný diesel a PM 0,05 10x viac ako dnes.
Osobne by som sa zameral na vozidlá Euro 3.
V prípade CO2 sa treba zamerať na priemysel. USS KE produkuje 8 mil. ton CO2.
Takto to bude jasnejšie https://lnk.sk/bsLZ
Aj keby to bolo viac, akože nieje (31+5) < 42, aj tak by to o ničom nehovorilo.
Tie ceny určite nie sú tak nízke
Tu máš na urse zverejnené ceny plynu na burze:
Cena plynu za MWh klesala z 19€ na 13€, v žiadnom prípade to nie je 2€.
Ak pozeráš cenu na kurzY.cz (nie kurz.cz) tak si musíš pozrieť okrem ceny aj jednotku.
Cena na burze je za 1M BTU, nie za MWh
Akú blbosť som napísal? Ty si písal o drôtoch zo zlata.
Distribúcia má svoju cenu, ale tarifa za prevádzkovanie systému určite nepatrí do distribúcie. Zisti si koľko teda tvorí TPS a koľko ostatné vymenované zložky.
To ale vyvracia tvoje tvrdenie o kartelovej dohode.
Navyše ceny sú rôzne podľa taríf, to čo vyšlo tebe nemusí vyjsť pri inom odbere
Ja som nepísal o daniach za ľudí.
Písal som o výplatách, priznávam aj odvodoch a firemných daniach.
Neviem čo si tým chcel napísať, ale bolo by dobre, ak by tu takých firiem bolo čo najviac.
Zamestnali 4000 zamestnancov, dali na mzdy a odvody 125 mil. €,.
Platia na Sk pomery teda veľmi slušne. Odviedli 50 mil. na dani.
Pritiahli sem ďalších subdodávateľov napr. MOBIS,
ktorý zaplatil ľuďom ďalších 40M a 15M na daniach.
Je to smutné, ale treba ho žalovať.
dodávateľov elektriny je viacero. Nemajú rovnakú cenu.
Tu máš porovnanie. http://www.menej.sk/elektrina/porovnanie/
Odporúčame