A o koľko podľa Vás rástli ceny? Ale všetky, nie tie 4 čo ste si všimli?
Spotreba hovädzieho mäsa je cca 5kg na osobu a rok.
Ak si dôchodca kúpi za zvýšený dôchodok hovädzie t.j 12 kg tak jeho spotreba stúpme o 240%
A o koľko podľa Vás rástli ceny? Ale všetky, nie tie 4 čo ste si všimli?
Spotreba hovädzieho mäsa je cca 5kg na osobu a rok.
Ak si dôchodca kúpi za zvýšený dôchodok hovädzie t.j 12 kg tak jeho spotreba stúpme o 240%
Čo na tom nechápeš. Nákupné centrum je od toho aby sa tam nakupovalo.
Ak by bola každá 2. prevádzka zatvorená, nikto by tam nechodil.
Ak si zmluvu podpísal, očakáva sa, že ju budeš dodržiavať,
Ak nechceš dodržiavať, predávaj inde, alebo si postav svoje nákupné centrum.
Bráni ti niekto v nedeľu sedieť doma?
Ak je obrat malý, nech obchod zatvorí.
Neexistuje príkaz otvoriť v nedeľu ani v utorok.
Ale nech neexistuje ani povinnosť zavrieť.
Každá predavačka, ktorá chce ostať doma nech ostane.
Prikázal niekto predavačkám pracovať?
V obchodných centrách je to obchodný vzťah prenajímateľ - nájomca.
Ten si mohol akceptovať, alebo si prenajať obchod inde.
Nie je to dané zákonom ale dohodou zmluvných strán.
Má to háčik.
Kto bude prispievať na dôchodok tých detí?
Buď budú mať tiež viac detí (potom ale tiež nebudú "dlho" pracovať), alebo len presunieme problém
2% z daní je jedna z možností. Ak to skončí pri 2% z daní, tak je to veľa kriku pre nič.
V článku sa píše "Chceli by sme, aby z časti odvodov prispievali deti priamo svojim rodičom".
Časť odvodov nie sú dane. To iste chápeš, bez ohľadu na storočie.
To je všetko pekne, ale ja hovorím o vlaku BA - Jadran.
Navrhol som neskončiť na severe HR v Rijeke, ale odviesť turistov aspoň do Splitu.
Odtiaľ možno autobusmi dosiahnuť pobrežie Zadar - Dubrovnik.
Ak skončia v Rijeke a odtiaľ vezú ľudí autobusom až do Splitu, tam im to trvá
21:12 Bratislava, hl.st.
8:46 Rijeka vlak, Željeznički kolodvor
Doba cesty: 11:34 h
Čakanie na prestup 0:48
9:34 Rijeka vlak, Željeznički kolodvor
15:35 Split, aut.kolodvor
Doba cesty: 06:01 h
Spolu cesta 18:23
Komfort vlaku si užívajú len 2/3 cesty. Autobusom to mohli dať za 12 hodín.
Flixbus BA-Split 8:10 20:05
1, Dobre beriem 22,75% ako z toho vyjde 260€? Akú máme priemernú mzdu?
2, Existuje na to zákon, alebo to si určil vo vlastnej hlave? Okrem platenia odvodov, neexistuje iná podmienka na výplatu dôchodku.
3, Na obnovu populácie nestačí 2,1. To stačí na udržanie. lenže 1 generácia 0-25 ročných je už značne zmenšená. Ak by táto generácia mala 2,1 čo je zatiaľ nenaplnené prianie tak budeme mať o 25 rokov 2 malé generácie.
0-24 ročných je to asi 1 500 000, 25-49 ročných je napriek úmrtiam 2 100 000,
Ak budú mať len fertilitu len 2,1 tak ďalšia generácia bude tiež len 1 500 000.
Oni majú fertilitu 1,5, ďaľšia generácia bude len 1 125 000 ľudí.
Jednoducho sa treba zmieriť s tým, že ani fertilitu 2,1 nedosahujú rozvinuté štáty:
Južná koria 1,1 Taiwan 1,2 Taliansko 1,3 Španielsko 1,3 Japonsko 1,4
z veľkých Čína len 1,7, USA 1,7, Rusko 1,8
Takže naši dedovia mali vysoké dôchodky, v roku 1955 sme mali ferttilitu 3,5
Autom do Splitu ideš cez Srbsko? Prečo nechodíš priamočiaro?
Bratislava - Split po železnici ide
Špeciálne pre Vás mapa chorvátskych železníc.
Keby si povedal, že do Dubrovníka, možno by som to bral.
Tam je to cez Srbsko bližšie aj keď pomalšie.
Trať do Splitu existuje. Absolvoval som ju autovlakom v 2002 a 2003.
Trasa ide cez Maďarsko, Zagreb, Ogulin, Gospič, Knin, Split. https://lnk.sk/aAS2
Možno je tej trase dnes nejaký problém, ale trasa určite existuje a nezasahuje do Srbska či Bosny.
V SR stojí Hyundai Ioniq 39 580 a ten Golf 22 100 to je rozdiel 17 480€.
Niekedy nechápem tento svet.
Za 35 000 by už u nás bol elektrický golf zo slabšou výbavou.
Takže ceny EV možno považovať za podobné.
Emise 150g/km? Ponúkaný golf má 113 g/km.
Dynamika 9,1s 0->100 km/h, Ioniq 10,2 s
Straty pri rozvode (5-6%) a v nabíjačke (min. 10%) netvoria žiadne emisie?
Ak priznám 8 ton, tie firmy nakupujú po 30€ = 240€
A prijatej dotácii 12 000€ sa Vám to zdá rozumné.
Ja nemám nič proti Vašej kúpe. Vaše peniaze ste si zarobili, môžete ich minúť na čo chcete. Mne vadia vlády, ktoré dotujú min. úspory obrovskými dotáciami.
V SR tak dotujeme roky uhoľnú elektráreň sumou cca 100 mil. € ročne.
Elektráreň Nováky produkuje 900g CO2/kWh,
Jej celková produkcia je 1,8 mil ton/rok
Vy ročne ušetríte 1 tonu CO2.
Ak by sme odstavili Nováky zodpovedalo by to úspore 1,8 mil. aút.
Nepoznám všetky podmienky v IRL. (cenu elektriny som zistil až po odoslaní príspevku).
Niečo sa samozrejme dá akceptovať, niečo je diskutabilné.
Pri nájazde 110 000 km by som degradáciu batérie na 70% bral.
Len ten nájazd by nesmel trvať 10 rokov.
110 000 km pri dojazde 250 km znamená 440 cyklov a batéria ak nebude ničená rýchlym dobíjaním tak 1 000 cyklov dá.
Predávané auto bude mať dojazd 250 x 0,7 =175 km s predpokladom ďalšieho poklesu.
Pozrel som cenu Golf Edition Comfortl.1.5 TSI ACT DS7 Benzín1.5 l 110kW 7-st.DSG, Adaptívny tempomat, Cúvacia kamera, vyhrievané sedačky, 4x4 22.099,99 €
Nemá to vetrané sedačky a vyhrievaný volant. Výbava je vecou preferencie, mám vo svojom aute vysokú výbavu, lebo v ňom trávim dosť času cca 35 000km/rok, bývalo aj 50 000. Do manželkinho Peugeotu 308 (12000km/rok) sme vystačili s s cenou pod 20 000.
Na krátke jazdy to nemá veľký zmysel.
Tiež si myslím, že to mali vlakom potiahnuť do napr. Splitu
Do Rijeky z Prahy za 15,5 hodiny je dosť zúfalé.
Autom to ide za 9 hodín. Jedine, že by chceli tvrdiť, že boli na dovolenke o 2 dni dlhšie.
Zdá sa však, že to predávajú.
Len neviem ako tých 1,5 mil. pracujúcich zvolilo stranu SME Rodina a ministra ako je Krajniak a jeho rozhodnutie je bojovať za 13. dôchodky.
Potom je tu programové vyhlásenie vlády a tam sa píše aj toto:
- Vláda uskutoční úpravu valorizácie dôchodkov pri zachovaní dlhodobej
udržateľnosti verejných financií.
- Vláda zabezpečí zvýšenie vianočnéhopríspevku pre dôchodcov s dôrazom na starodôchodcov.
To nejako odporuje tomu čo tvrdíte.
Ste úplne mimo. Otvorte oči a začnite vnímať realitu.
1. Ako si prišiel na to, že žena so štyrmi deťmi bola 12 rokov doma?
2, Žena je počas MD dôchodkovo poistená.
3, Strata počas 10 rokov na MD oproti tej čo 10 rokov pracovala za priemernú mzdu bude cca 6% = cca 30€
Máš pocit, že 4 deti nedajú dohromady mesačne 30€?
Zákon 100/1988 je už dosť dávno zrušený. (31.12.2003)
Nahradil ho zákon o sociálnom poistení 461/2003.
13. dôchodok sa netýka sa osôb, ktorým bol priznaný dôchodok
podľa 328/2002 Z. z. o sociálnom zabezpečení policajtov a vojakov.
Odporúčame