Keď už niečo píšete 100x, mali by ste si v tom urobiť poriadok.
Žiadne peniaze nie sú majetkom DSS. (Okrem poplatkov, ktoré jej platíme)
To o čom sa snažíte písať, je výplata poistného so životnej poisťovne.
Ak raz uzavriete poistku, tak to prestali byť Vaše peniaze a máte nárok na poistné podľa zmluvy.
Aj keď uzavriete havarijné poistenie a nemáte dopravnú nehodu, peniaze zostanú poisťovni.
Nikto životnú poistku uzavrieť nemusí. Je to dobrovoľné.
Porovnať priemerný dôchodok za krátke obdobie z nízkeho poistného s dôchodkom z 1. piliera je možné,
ale mali by Ste spraviť prepočet prostriedkov, koľko ste zaplatili kam.
Viete aký je dôchodok z 1. piliera po 14 rokoch? Presne 0€.
Nárok na dôchodok z 1. piliera vzniká až po odpracovaní 15 rokov.
Tak neporovnávate neporovnateľné. 45 rokov po 22,75% alebo 12 rokov po priemerne 5%.
Z 2. piliera je možné žiadať o valorizovaný dôchodok. Je to jedna z foriem výplaty.


