Obávam sa, že okrem preklepu 6 a 60 mld, tu máte aj ďalšie závažné chyby.
Ako Ste prišiel na to, že na 30 TWh ročnej výroby stačí vybudovať FTE za 10 mld.€?
Mal by byť inštalovaný výkon 30 GW.
Pozrel som presné čísla za české Ralsko (všetky 4 časti)
Ide o jednu z najvhodnejších lokalít na umiestnenie zariadení na výrobu elektriny zo slnečného žiarenia, keď ročný úhrn žiarenia tu dosahuje až 3,8 tisíc MJ/m². = 1MWh/m2
V roku 2011 elektráreň dodala 38 532 MWh elektrickej energie, za ktoré utŕžila 485 miliónov Kč.
485 mil. Kč / 26 = 18,6 mil. €
18,6 mil. € / 38 532 MWh = 482€ za MWh
to je 9x drahšie ako bežne nakupovaná elektrina.
Ak by sme mali 1 mil. EV, každé s kapacitou 100 kWh (čo je dnes prakticky maximum na 1EV)
Tak uložená kapacita v batériách EV bude 100 000 000 kWh = 100 000 MWh= 100 GWh
to na uloženie deň-noc stačí, ale leto - zima je nereálna.


