Iowa gdp per capita 53800 usd.
Iowa gdp per capita 53800 usd.
Iowa gdp per capita 53800 usd.
priemer v roku 1993 bol v sr 5 379 Sk = 178,55 €, dnes 2018 1 013 €, 2019 je z 1. kvartál 1 023 €
1 013 € deleno 178,55 € = 5,67
ceny v sr 1993 vs. 2018 3,2 násobok
Ja mám svedomie čisté. Nie som Mikloš.
Nedosahujem ani 10-násobok platu robotníka, ale nezávidím žiadny komerčný plat.
ćo tak povedať aj to, za akú prácu dostane tú zo Sr porovnateľnú mzdu.
ernesto,
a čo tvoja socialistická cuba
bol som sa dávnejšie pozrieť a vyspelá krajina vyzerá trochu inak
NIE je to pravda.
Kanalizáciu má 1108 obcí a to je viac ako 38% obcí.
Ešte lepšie je na tom ukazovateľ v počte obyvateľov napojených na verejnú kanalizáciu, ten v roku 2017 dosiahol počet 3 682 tis. obyvateľov, čo predstavuje 67,7 %
Som si istý, že na ten plat neprispieva. Prispieva sa možno na plat odborárov.
To že to natreli neznamená že odstránili hrdzu.
Reaktory boli dodané v roku 2009.
Má má to elektrický výkon 2 x 35 MW, tepelný 2 x 150 MW
Naťahuje sa to ako EMO 3,4. Výkon mizerný.
Ja som v rozpakoch z Vašej slovenčiny.
konsenzus
strih
rozpakov
Napríklad nám nedovolili kúpiť čo? Toaletný papier alebo banány?
Nebola pravda skôr, že sme im nemali čo predať?
A preto sme nemali ani konvertibilnú menu.
Ak sme mali konvertibilné peniaze, tak ste si mohli kúpiť aj auto, aj pračku aj rifle v Tuzexe.
Ale za ruble tam nepredávali.
Nenávisť nesúvisí s režimom. Nenávisť je v ľuďoch.
No veď tak aj ten socializmus vyzeral. Ale podľa Vás bolo všetko OK.
Radšej Eichlerovi 200 000 USD ako Rezešovi 200 000Sk.
Prebytok ŠR Ruska je 2 027 mld. Rubľov t.j. cca 27,5 mld €.
Rusko má cca 1,8 x viac obyvateľov ako Nemecko. (147 mil k 82 mil.)
Bohatstvo Ruska ale nie je v obyvateľoch skôr v zemi- (Ropa, plyn, ...)
Z tohto pohľadu má Rusko skoro 50x väčšie územie.
Pozrel som už dávno.
Ale nie je to ani čierne ako to maľujete Vy.
Nože dajte ten výpočet na 8 blokov na 10% EV.
Osobných aút je 2 mil. => 10% automobilov = 200 000 EV
Priemerný nájazd je 15 000 km, spotreba cca 20-25 kWh/100km.
Ročná spotreba pre 1 auto 15 000/100 * 25 = 3 750 kWh max 4MWh
200 000 aút x 4 MWh = 800 000 MWh
1 blok vyrobí ročne 3,5 -3,8 TWh = cca 3 500 000 MWh
1 blok utiahne cca 800 000 až 1 mil. aút.
celkom by m zaujímalo ako niekto vyčíslil tie 2 mld.?
Aký má byť podiel miezd na nákladoch? Porovnať mzdy s nákladmi je nezmysel.
Bude to silne závisieť od druhu činnosti, ktorú vykonávam.
Možno by šlo porovnať mzdy a zisk, ale aj to je dosť diskutabilné.
Je jasné, že výroby, služby náročné na prácu opúšťajú krajiny kde sú vysoké mzdy.
Aj SR už opustili napr. výrobcovia kábelových zväzkov či textilná výroba.
Ešte stále sú tu však relatívne nízke mzdy a preto sem smerujú výroby náročné na ľudskú prácu.
Aj v rovnakom odvetví to dopadne veľmi rôzne.
Reťazec ........obrat.........zisk........mzdové náklady.....mzdy/zisk
LIDL...........1,149mld... ..110,6mil.......54,5 mil................49%
BILLA..........604 mil........6,2mil..........45,5 mil................733%
v Bille dávajú 7x viac zamestnancom ako zostáva podnikateľovi.
V Lidli majú 2x väčší zisk ako mzdové náklady.
Billa Pokladník/Predavač -Šaľa Ponúkaný plat (brutto) 650€
Lidl Predavač 38,75 hod./týž. : 754 € + 16%
Ak si mám vybrať z tohto, tak beriem Lidl.
Odporúčame